Ubytování Vysočina

Táhlé kopce s nevelkými lesíky, rozlehlé louky, rybníky a cesty lemované alejemi, ale i pěkné lyžařské areály a upravené běžecké tratě – tím vším Vás naláká Vysočina. Vyberte si z naší nabídky kvalitních chat a chalup k pronajmutí, protože Vysočina je ta pravá oblast pro pohodovou dovolenou.

Nalezeno 6 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Vitanov u Hlinska

(kód objektu: 3743)

Lokalita: Vysočina - Vitanov u Hlinska
Lyžování: 1.50 km
Maximální počet osob: 9+3
Parkování: Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 4
Obchod: 400 m
Restaurace: 2.50 km
Cena od: 11 480 Kč za týden

Náš tip. Velmi dobře zařízená nová chalupa na klidném místě. Vhodné pro pohodovou rodinnou dovolenou. V okolí vhodné podmínky pro lyžování - sjezdovky 1,5 km od objektu, běžecké tratě 2,5 …

Detail ubytování

Chalupa - Přeckov

(kód objektu: 3462)

Lokalita: Vysočina - Přeckov
Maximální počet osob: 8
Parkování: Otevřené Na pozemku, Garáž
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 4 km
Restaurace: 3 km
Cena od: 7 000 Kč za týden

Účelně zařízená prostorná chalupa v malé obci na jižním okraji Vysočiny. …

Detail ubytování

Chalupa - Dědová

(kód objektu: 3560)

Lokalita: Vysočina - Dědová
Maximální počet osob: 8+1
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 2 km
Restaurace: 8 km
Cena od: 12 000 Kč za týden

Zrenovovaná chalupa se saunou situovaná na samotě u lesa v chráněné krajinné oblasti Vysočina, 8 km od známého města Hlinsko. Chalupa se nachází v místní části Humperky, 1 km …

Detail ubytování

Chalupa - Hroubovice

(kód objektu: 3397)

Lokalita: Vysočina - Hroubovice
Lyžování: 20 km
Maximální počet osob: 25
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 6
Obchod: 520 m
Restaurace: 520 m
Cena od: 27 510 Kč za týden

Nový, luxusně zařízený rekreační objekt se saunou vhodný pro ubytování náročné klientely. Hostům je k dispozici společenská místnost, sauna, herna s krbovými kamny, kulečník. …

Detail ubytování

Chalupa - Hluboká

(kód objektu: 3798)

Lokalita: Vysočina - Hluboká
Lyžování: 20 km
Maximální počet osob: 12
Parkování: Uzavřené U objektu
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 6
Obchod: 3 km
Restaurace: 2 km
Cena od: 20 510 Kč za týden

Nová roubenka koncipovaná jako dvojdomek se 2 samostatnými vchody stojí na velkém oploceném pozemku. Ideální ubytování pro pohodovu dovolenou 2 spřátelených rodin. …

Detail ubytování

Apartmán - Světnov

(kód objektu: 3733)

Lokalita: Vysočina - Světnov
Lyžování: 20 km
Maximální počet osob: 7
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 200 m
Restaurace: 3 km
Cena od: 11 270 Kč za týden

Ubytování v podkroví zrekonstruovaného rodinného domu situovaného v srdci Vysočiny, 5 km od Žďáru nad Sázavou. V okolí vhodné podmínky pro běžecké lyžování, skiareál Nové Město na Moravě 20 km. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kulturní a památky na Vysočině

Milovníci památek a kultury si na Vysočině jistě přijdou na své. Nachází se tu hned tři památky zapsané na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, a pokud dáváte přednost technickým památkám, můžete navštívit třeba jadernou elektrárnu Dukovany.

 • Telč – navštivte jedno z nejkrásnějších měst České republiky. Obdivovat zde můžete půvabné náměstí s měšťanskými domy s renesančními štíty a podloubími nebo renesanční zámek, kde se natáčela Pyšná princezna. Zámek Vás jistě uchvátí původními interiéry, a k vidění je tu také kaple všech svatých s náročnou výzdobou. Historické jádro města je zapsáno na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
 • poutní kostel sv. Jana Nepomuckého – na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou najdete perlu barokní gotiky architekta G. Santiniho, zapsanou na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Půdorys kostela je ve tvaru pěticípé hvězdy a vůbec celý kostel je protkán symbolikou čísla pět. Kostel je obklopen hřbitovem, který je lemovaný arkádami ve tvaru deseticípé hvězdy.
 • židovská čtvť v Třebíči – čtvrť tvoří unikátní soubor 123 dochovaných domů, mezi něž patří například 2 synagogy, židovské muzeum, budova židovské radnice, rabinátu, dále pak chudobinec, nemocnice a dvě školy. Provede Vás tu naučná stezka a využít můžete i průvodcovské služby. Dále se tu nachází také židovské muzeum a židovský hřbitov. Celá čtvrť se hřbitovem je zapsaná na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Ubytovat se můžete v prostorné chalupě ve 14 km vzdálené obci Přeckov.
 • Dukovanské štěpení jádra – příznivci technických památek mohou navštívit Dukovany, kde se v informačním centru dozvědí spoustu zajímavých informací o výrobě elektrické energie a energetice vůbec. A pokud Vaše touha po vědění nebude stále ukojena, navštivte nedalekou přečerpávací elektrárnu Dalešice.

Přírodní zajímavosti – Vysočina

Vysočina nabízí nádhernou přírodu, najdete zde charakteristické nevysoké táhlé kopce s nevelkými lesy. Tím se tato oblast stává ideálním místem pro pohodové výlety pěšky i na kole.

 • vrch Křemešník – na vrcholu tohoto oblíbeného poutního a výletního místa naleznete kostel Nejsvětější Trojice a nedokončenou stavbu romantického Větrného zámku. Okolo vrcholu se můžete projít po naučné stezce Křemešník a pokud Vás lákají výhledy, vystoupejte na ocelovou rozhlednu Pípalka. Ubytovat se můžete v naší pěkné chalupě v obci Vyskytná, 5 km od Křemešníku.
 • CHKO Žďárské vrchy – Žďárské vrchy se dají bez nadsázky považovat za jednu z posledních nedotčených oáz klidné a čisté přírody v srdci Česka. Nejvyšším vrcholem Žďárských vrchů je Devět skal, přírodní památka jejíž název je odvozen od skalního labyrintu, který tvoří tři dlouhé hřebeny s devíti věžemi a třemi malými věžičkami. Dalšími zajímavostmi v oblasti jsou Žákova hora, skalní útvar Čtyři palice, rybník Velké Dářko, skanzen Betlém Hlinsko nebo zřícenina Zubštejn.

Odpočinkové aktivity

Pokud se chcete odreagovat, navštivte třeba Pelhřimovské peklo, kde se bude líbit zejména dětem, nebo si vyjeďte na lyže či běžky.

 • Pelhřimovské peklo – ve sklepení budovy městského informačního centra se nachází peklo. Návštěvu si užijí především děti, při návštěvě této interaktivní strašidelné expozice se mohou zapsat do knihy hříšníků, zvážit se na pekelné váze nebo si užít pobyt v pekelném kotli, na Záhořově loži, či pekelném trůně samotného Lucifera. Pravou atmosféru dodají světelné, kouřové a zvukové efekty a děti se navíc mohou převléknout a namaskovat jako malí čertíci.
 • Muzeum rekordů a kuriozit – v Pelhřimově se nachází také velká rarita – Muzeum rekordů a kuriozit. Sídlí v historické věži, dříve sloužící jako opevnění města.

Lyžování na Vysočině

ačkoliv Vysočina nevyniká velkými horami, i tak si zde slušně zalyžujete. Navštívit můžete třeba Ski areál Karasín, Ski Snowpark Nové Město na Moravě nebo Ski areál Šacberk. Kdo dává přednost běžeckému lyžování, může využít upravované trasy u Jihlavy nebo v Javořické vrchovině v okolí Telče.

Skiareál Hlinsko

 • 2 sjezdovky
 • 3 moderní lyžařské vleky.
 • dětský cvičný svah s vlekem zdarma.
 • večerní lyžování
 • umělé zasněžování
 • půjčovna lyží a snowboardů
 • výuka lyžování

Ubytování Hlinsko – chalupa až pro deset osob, nebo nedaleká chalupa Jeníkov.

SKI SNOWPARK v Novém Městě na Harusově kopci.

 • lanovka
 • vlek
 • večerní lyžování
 • umělé zasněžování

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990