Východní Čechy

Pokud máte rádi lyže nebo běžky, ve Východních Čechách jste v těch nejlepších rukách. V Krkonoších a Orlických horách najdete nejširší výběr sjezdovek a běžkařských tras. Kyprý prašan, upravené sjezdovky, čerstvé běžecké stopy, snowparky, zábavní střediska, ubytování na Silvestra na horách a mnoho dalších důvodů pro navštívení těchto míst.

Nalezeno 2 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Polom

(kód objektu: 3819)

Lokalita: Východní Čechy - Polom
Maximální počet osob: 6
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 4 km
Restaurace: 7 km
Cena od: -

Nová moderně zařízená roubenka na polosamotě v osadě Hájek. Komfortní ubytování pro všechny, kteří hledají klid a pohodu. EXTRA NABÍDKA: v ceně týdenního pobytu zdarma 30 min program "Seznámení …

Detail ubytování

Chalupa - Proruby

(kód objektu: 3191)

Lokalita: Východní Čechy - Proruby
Lyžování: 100 m
Maximální počet osob: 6
Parkování: Otevřené Na pozemku, Garáž
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 4 km
Restaurace: 4 km
Cena od: -

Velmi prostorný dům, ideální pro rodinnou rekreaci. Uvnitř je velice vkusně zařízený. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky východních Čech

Východní Čechy přímo překypují architektonickými památkami. Hrady, zámky, významnými stavbami, pevnostmi, rozhlednami. Dokonce se tato oblast chlubí i památkou na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO a to zámkem v Litomyšli.

 • Litomyšl – nejkrásnější renesanční zámek ve střední Evropě ze 16. století. Stavba je charakteristická především psaníčkovými a figurálními sgrafity na fasádách a štítech a dvěma velkými bitevními scénami na hlavním nádvoří na kterých se podíleli italští mistři. Z průvodcovaných tras zámku si můžete vybrat prohlídku unikátního zámeckého divadélka, věže plné strašidel anebo výstavou historických domečků.
 • Babiččino údolí (Ratibořice) – Jedno z nejznámějších a nejnavštěvova­nějších míst ve Východních Čechách. Populární především díky románu Boženy Němcové, která právě sem umístila děj díla Babička. Kromě naučné stezky je možné vidět sousoší babičky s vnoučaty, Sultánem a Tyrlem od Otty Gutfreuda, empírové sídlo upravené v klasicitním stylu se zděným skleníkem kněžny Kateřiny Zaháňské, Staré bělidlo, které představuje dřevěnou chaloupku, kde žila Božena Němcová, tehdy ještě Panklová, Viktorčin splav, který bohužel už není v původním stavu, ale renovovaný a nakonec starý kamenný mlýn s dobovým nábytkem. Pro Vaše pohodlí nabízíme ubytování poblíž Ratibořic ve vzdálenosti nanejvýše 20 kilometrů.
 • Kuks – hospital Kuks nejprve představoval lázně díky léčivému pramenu, který zde vyvěral. Prohlídkové trasy vedou skrze kostel nejvatější Trojice s hraběcí hrobkou a sakristií, barokní lékarnou U Granátového jablka. Prioriou celého areálu jsou bezpochyby originály alegorií Cností a Neřestí od Matyáše Bernarda Brauna.
 • Zámek v Častolovicích – zámku dominuje sbírka obrazů především originálů od Karla Škréty, Lucase van Valckenborga a J. H. Schönfelda a dobový interiér rozmýstěný ve dvaceti místnostech. Na akrádových chodbách vás ovane vůně tisíců květin, které podtrhují celou atmosféru. Asi nejznámější místností v zámku je Rytířský sál, kde se nachází původní, renezanční kazetový strop. Venku otevírá svou náruč anglický park a obora se zvěří a proslulými bílými jeleny.
 • Státní zámek Opočno – rozsáhlý zámek s nádvořím lemovaným klenbovými balkony pochází z 15. století. Jeho prapočátky se však datují již ke století 11., kdy na místě dnešního zámku stálo opidum. Najdete zde spoustu dochovaných sbírek historických zbraní a obrazů. Projít se můžete v rozlehlém krajinářském parku.
 • Náchod – město původně postaveno ve 13. století, kterým protéká řeka Metuje má svou památkovou zónu. Obdivovat můžete Státní zámek Náchod s bohatou sbírkou obrazů a bruselských gobelínů, kostel svatého Vavřince, budovy radnice, hotel a divadlo Beránek a dále krásnou kamennou kašnu, sochu svaté Trojice, sochu Jana Nepomuckého, kostel svatého Michaela, kapli Zvěstování Panny Marie, Hřbitovní kostel Jana Křtitele, Vojenský hřbitov 1866 nebo zbytky středověkého opevnění města ze 14. století.
 • Slatiňany – k tomuto zámku neodmyslitelně patří prioritně hipologické muzeum a anglický park s výběhy pro koně a třešňovkou. Nachází se zde i Hřebčín Slatiňany, který podporuje chov Starokladrubských vraníků. Poblíž najdete i Vrchlického návrší nebo Kočičí hrádek.

Přírodní zajímavosti ve východních Čechách

Nekonečné, zelené lesy zaprášené čerstvě padlým sněhem, vysoko se tyčící hory, atraktivní vodní plochy. Navštivte chráněné krajinné oblasti, vystoupejte na Sněžku, užijte si zimních radovánek nebo se jen pěšky procházejte a kochejte přírodou.

 • CHKO Železné hory – tyto hory jsou součástí Českomoravské vrchoviny. Patří mezi geologicky nejpestřejší a nejsložitější území v celé České republice. Při posledním průzkumu bylo zjištěno více než 100 druhů hornin. Mozaika lesů, luk, skalisek, roklí a krasových útvarů ve vápencích. V této lokalitě se nachází spousta původních roubených staveb. Některá ubytovací zařízení, která nabízíme, jsou umístěna přímo v srdci Železných hor.
 • KRNAP – Krkonošský národní park je nejvyšším pohořím České republiky, hraničící hřebeny s Polskem. Leží zde kamenná a suťová pole, rašeliniště, hluboké lesy plné turistických tras, sněhové jámy. Mezi nejnavštěvovanější lokality bez pochyby patří Sněžka, nejvyšší hora v Čechách měřící 1602 metrů nad mořem, Pec pod Sněžkou, Benecko, Špindlerův mlýn, Rokytnice nad Jizerou nebo Jánské lázně. Vyrazit můžete třeba k Luční boudě, nejvýše položené horské chatě ve střední Evropě, či do osady Jizerka. A pokud si chcete odpočnout od sněhu, můžete si užít vodní radovánky v Aqua parku ve Špindlerově Mlýně.
 • CHKO Orlické hory – název je odvozen od řeky Orlice, která zde pramení a protéká podél česko-polské hranice. Kromě přírodně atraktivnách lesních porostů a skalních útvarů Vás možná bude zajímat i zimoviště netopýrů v Dělostřelecké tvrzi Bouda. Po hřebeni vede červeně značená turistická trasa Jiráskovy cesty. Zabloudit můžete do populární Masarykovy chaty na Šerlichu.

Aktivní dovolená

Fandíte spíše akčnějším a adrenalinovějším aktivitám? Neradi jen lenošíte? Východní Čechy nabízejí široký sortiment areálů pro vaši zábavu. Jezděte na koni, užijte si krytého akvacentra a pořádně se vyřáděte na sjezdovkách.

 • SKI areály Krkonoše – v oblasti Krkonoš si každý najde svůj areál, který bude vyhovovat jeho lyžařským schopnostem. Mezi top sjezdovky patří například Ski areál Benecko, Skiresort Pec pod Sněžkou, Ski areál Špindlerův mlýn, Skiport Velká Úpa, Skipark Černý důl, Ski areál Petříkovice a další.
 • SKI areály Orlické hory – Mezi top sjezdovky v Orlických horách rozhodně patří například Ski centrum Deštné v Orlických horách, Skipark Červená Voda, Ski areál Říčky, Ski areál NELLA Bartošovice, Ski areál Přívrat, Ski areál Mladkov, Lyžařský areál Sedloňov, Ski centrum Zdobnice a další.
 • jízda na koni – Východní Čechy jsou bezpochyb nejpopulárnější pro hipoturistiku z celé republiky. Jsou zde nekonečně dlouhé hipostezky, které vedou až do Vídně. Na trasách vznikají střediska, kde mohou jezdci s koňmi přespat nebo si koně zapůjčit. Hipostezky jsou značeny bílým čtvercem a barevnými kolečky.
 • wellness – relaxační wellness pobyty patří mezi nejvyhledávanější způsoby využití volného času. Jsou ideálním relaxačním doplňkem dovolené. Nechte hýčkat svoje tělo masáží, perličkovou koupelí, parními lázněmi, saunou a dalšími procedurami, které nabízí nejen lázeňské a wellness hotely východočeského regionu.
 • ZOO ve Dvoře Králové nad Labem – druhá největší zoologická zahrada v Čechách dává na odiv rozmanité druhy exotických zvířat, která nejsou nikde jinde kromě volné přírody k vidění. Navíc v pavilonech musí být stálá vyšší teplota, takže se v mrazu při pozorování i zahřejete.
 • bazén Dobruška – krytý bazén nabízí spoustu zábavy pro malé i velké, plavce i neplavce. V areálu můžete využít čtyřmetrovou skokanskou věž, vířivku, parní komory nebo se zúčastnit aquaerobicu.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990