Chaty a chalupy Šumava

Ať už jste příznivci kulturních památek, či je vaší vášní sport, Šumava jistě uspokojí všechny Vaše požadavky. Je to pravé místo pro aktivní dovolenou i relax. Jestli-že se na Šumavu chystáte, jistě si vyberete z naší široké nabídky, chat a chalup k pronajmutí.

Nalezeno 5 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Apartmán - Benešova hora

(kód objektu: 2939)

Lokalita: Šumava - Benešova hora
Lyžování: 4 km
Maximální počet osob: 5
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 3 km
Restaurace: 500 m
Cena od: 10 500 Kč za týden

Velmi luxusně vybavený apartmán v rekreačním sídle. Klientům je k dispozici vlastní soukromá vinárna. Lyžařský areál Zadov je vzdálen 12 km. Jedná se o apartmán se společným vchodem v přízemí. …

Detail ubytování

Chalupa - Javorná

(kód objektu: 1962)

Lokalita: Šumava - Javorná
Lyžování: 18 km
Maximální počet osob: 9
Parkování: Otevřené Na pozemku, Garáž
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 10 km
Restaurace: 1 km
Cena od: 8 470 Kč za týden

Vkusně a stylově zařízená rekreační chata se nachází v chatové osadě ležící v krásném prostředí Šumavy. Ideální místo k odpočinku. …

Detail ubytování

Chalupa - Srní

(kód objektu: 3804)

Lokalita: Šumava - Srní
Lyžování: 3 km
Maximální počet osob: 21+5
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 8
Obchod: 2 km
Restaurace: 2 km
Cena od: 25 130 Kč za týden

Stylově zařízená horská chalupa s prostornými ložnicemi, dětskou hernou, jídelnou a dobře vybavenou moderní kuchyní. Srní je ideálním místem pro zimní pobyt - v blízkém okolí možnost lyžování. …

Detail ubytování

Apartmán - Benešova hora

(kód objektu: 2962)

Lokalita: Šumava - Benešova hora
Lyžování: 4 km
Maximální počet osob: 5
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 3 km
Restaurace: 500 m
Cena od: 9 730 Kč za týden

Velmi luxusně zařízený apartmán v rekreačním sídle. Lyžařský areál Zadov je vzdálen 12 km. Jedná se o apartmán se společným vchodem v 1. patře. …

Detail ubytování

Chalupa - Benešova hora

(kód objektu: 2940)

Lokalita: Šumava - Benešova hora
Lyžování: 4 km
Maximální počet osob: 8
Parkování: Uzavřené Na pozemku, Garáž
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 4
Obchod: 3 km
Restaurace: 500 m
Cena od: 11 480 Kč za týden

Komfortně vybavená část rekreačního domku ležící nedaleko známého městečka Stachy. Oblíbený skiareál Zadov se nachází cca 12 km od objektu, nabízí dobré podmínky pro sjezdové lyžování i běžky. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Zimní sportovní vyžití na Šumavě

V zimě se Šumava stává oblíbeným cílem lyžařů. Vybrat si mohou z nabídky mnoha skiareálů, nejznámější je skiareál Špičák u Železné Rudy. Na své si tu přijdou také skialpinisté, a příznivci běžeckého lyžování. A pokud máte rádi netradičnější sportovní aktivity s dávkou adrenalinu, navštivte Offpark Sušice.

 • skialpinistické trasy – příznivci skialpinismu mohou od zimní sezóny 2011/2012 využít celkem 7 skitouringových tras na Špičáku a blízkém okolí. Trasy různých délek a obtížností navrhla a vytyčila horská služba.
 • Šumavou na sněžnicích – v horské obci Kvilda je čím dál populárnější nabídka výletů na sněžnicích. Trasy výletů jsou maximálně 5 km dlouhé a je možné je upravit podle výkonostního složení jednotlivých skupin. Sněžnice je možné si zapůjčit v informačním středisku.Výlet je nutno předem rezervovat.
 • Šumavská magistrála – lyžařská Šumavská magistrála protíná napříč celou Šumavu a provede Vás nejkrásnějšími a nejznámějšími kouty Šumavy. Zdatní lyžaři po ní mohou pohodlně ujet až 140 km.
 • Offpark Sušice – chcete-li si aktivně odpočinout a třeba poznat co ve Vás je, navštivte první volnočasové outdoorové centrum na Šumavě. Offpark nabízí svým návštěvníkům pestrou paletu volnočasových a adrenalinových aktivit jako např. lanový park, tarzaní skok, offball, terénní koloběžky, zážitkové lety letadlem, nebo moderním vrtulníkem, paintball,… Provoz parku je celoroční, ale většinu aktivit si nejlépe užijete od jara do podzimu.

Lyžování na Šumavě

Možností k lyžování je v této oblasti více, vybrat si můžete například mezi skiareálem Špičák, nacházející se u Železné Rudy v těsné blízkosti německých hranic, a například skiareálem Kašperské hory, lyžařským areálem Zadov nebo ski areálem Kubova Huť. V areálech jsou většinou provozovány lyžařské školy, snowparky, vyzkoušet si můžete i slalom nebo snowtubing.

Lyžařský areál Javorník

 • 2 sjezdovky
 • 2 vleky
 • dětský vlek
 • noční lyžování

Lyžařské středisko Zadov

 • 7 sjezdovek
 • 2 lanové dráhy
 • 5 lyžařských vleků
 • dětský koberec
 • večení lyžování
 • zasněžování

Ubytování Benešova hora – aparmány i chalupy k pronájmu.

Kultura a památky na Šumavě

V zimním období se na Šumavě nabízí k návštěvě mnoho památek a kulturních zajímavostí. Vynechat byste neměli vodní hrad Švihov nebo hrad Rabí, zajímavé jsou katakomby v Klatovech a množství muzeí.

 • katakomby v Klatovech – v tomto městě můžete navštívit raritu evropského charakteru – krypty pod jezuitským kostelem zasvěceným Neposkvrněnému početí Panny Marie a sv. Ignácovi. Vidět tu můžete celkem 30 mumifikovaných těl, 7 dalších je uloženo ve veřejnosti nepřístupné části krypt. V části rozlehlého podzemí můžete také navštívit expozici, kde se dozvíte o Klatovech doby barokní a jezuitech.
 • Expozice české loutky a cirkusu – v Prachaticích Vás uvede do světa loutkářství a lesku manéží zajímavé muzeum, které je stálou expozicí Národního muzea v Praze. První část expozice je věnována historii loutky, druhou část tvoří jediné cirkusové muzeum v Čechách. Vidět tu můžete i motocykl, na kterém jezdili Medvědi s Cibulkou a v žádném jiném českém muzeu není vystavena historická putovní atrakce – panoptikum s voskovými hlavami historických osobností i s pohyblivou mořskou pannou.
 • rozhledna Poledník – 37 metrů vysoká rozhledna velmi neobvyklého vzhledu. jedná se o nejvýše položenou stavbu na Šumavě (1 314m).
 • Volary na Šumavě – leží na Volarském potoce, zajímavostí je že název městečka je odvozen od chovatelů dobytka, kterým se říkalo volaři. Na konci 2. světové války zde stál největší počet dřevěných domů ve střední Evropě, dne jsou jejich zbytky, tedy několik roubených domů alpského typu, včetně dalších již zděných domů prohlášeny za památkovou rezervaci.
  Ubytovat se můžete na chatě v nedaleké obci Lenora.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990