Chaty a chalupy Střední Čechy

Pokud přemýšlíte kam na dovolenou, ale nechce se Vám cestovat přes celou republiku, zakotvěte ve středních Čechách. Je to kraj impozantních hradů, překrásných zámků a starobylých měst. Ubytujte se v některé z našich chat a chalup a prožijte nezapomenutelnou dovolenou.

Nalezeno 4 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Radovesice

(kód objektu: 3788)

Lokalita: Střední Čechy - Radovesice
Maximální počet osob: 10+4
Parkování: Garáž Na pozemku 1 místo
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 5
Obchod: 300 m
Restaurace: 500 m
Cena od: 16 520 Kč za týden

Luxusní stavení v malé obci na břehu řeky Ohře nedaleko hradu Hazmburg. Objekt se pak skládá ze dvou velkoryse vybavených a perfektně zařízených budov, kde mimo jiné najdete kulečník, stolní …

Detail ubytování

Chalupa - Čenkov

(kód objektu: 3698)

Lokalita: Střední Čechy - Čenkov
Maximální počet osob: 5+2
Parkování: Otevřené Na ulici, Garáž
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 100 m
Restaurace: 1.60 km
Cena od: 7 490 Kč za týden

Nově zrekonstruovaná vilka u lesa na okraji obce v Brdech. …

Detail ubytování

Chalupa - Měňany

(kód objektu: 3451)

Lokalita: Střední Čechy - Měňany
Maximální počet osob: 8+2
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 4
Obchod: 50 m
Restaurace: 2 km
Cena od: 14 490 Kč za týden

Moderně zařízená chalupa situovaná v obci mezi Karlštejnem a Koněprusy. Ideální místo pro pěší turistiku i cykloturistiku v Českém krasu a po brdských lesích. …

Detail ubytování

Apartmán - Buková

(kód objektu: 3304)

Lokalita: Střední Čechy - Buková
Maximální počet osob: 5
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 2 km
Restaurace: 2 km
Cena od: 6 020 Kč za týden

Stylově zařízený apartmán v samostatném rekreačním objektu, stojícím v části zahrady společné s rodinou pronajímatelky. Ubytování vhodné pro rodinu s dětmi. V okolí se nacházejí běžecké tratě. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Zimní sportovní vyžití – střední Čechy

Milovníci zimních sportů si mohou zalyžovat v některých na pěkně upravených sjezdovkách ve skiareálu Monínec, v lyžařském areálu Padák v Příbrami či v skiaerálu Chotouň. Nebo navštivte golfový areál Na Veselé v Berouně, který Vám i v zimě nabídne své služby, a proto si při návštěvě nezapomeňte přibalit běžky či brusle. Příznivci netradičních sportů mohou vyzkoušet Motoskijöring, jízdu na lyžích tažené terénním motocyklem. Zimní Brdy jsou především vhodné pro běžkaře, těm poskytne ideální zázemí náš apartmán Buková, odkud je to ne nejbližší neupravovanou trasu pouze 500 m.

Přírodní krásy středních Čech

I v zimním období můžete vyrazit na výlet do přírody. Otevřen je pro Vás Průhonický park, kde můžete relaxovat uprostřed zasněžené krajiny v blízkosti zamrzlých vodopádů.

 • Průhonický park – jen pár kilometrů od hranic hlavního města se nachází krásný park, ve kterém byla natočena řada pohádek. Pak je ideálním místem pro relaxaci i romantickou procházku, vašim toulkám poslouží 40 km upravených cest. Vydat byste se sem měli rozhodně na konci května, když kvetou rododendrony, kterých v parku můžete vidět na 8000 kusů. Své kouzlo má ale park také v zimě, kdy je příroda pokryta sněhovou přikrývkou a vodopády jsou zamrzlé.

Kultura a památky – střední Čechy

Ve středních Čechách je nepřeberné množství zajímavostí. Ať už máte rádi toulky městem, zajímají Vás církevní památky, zámky, či podzemí, tento kraj uspokojí každého. Zde Vám přinášíme pár nejoblíbenějších turistických cílů.

 • Kutná hora – významnou turistickou lokalitou je okresní město Kutná Hora. Město je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a nabízí mnoho míst k navštívení.
  • Chrám sv. Barbory – toto unikátní dílo vrcholné a pozdní gotické architektury se pyšní zápisem na seznamu památek UNESCO. Na výstavbě pětilodní katedrály, založené jako hornický chrám, se podíleli i takoví mistři jako Petr Parléř, Matyáš Rejsek či Benedikt Rejt.
  • České muzeum stříbra – během prohlídky se seznámíte s historií královského horního města, dozvíte se, jak se kutnohorské stříblo dobýbalo a zpracovávalo a poučí Vás i o významných architektonických skvostech Kutné Hory.
  • kostnice Kutná Hora – Sedlec – Unikátní kostnice pod kostelem Všech svatých na hřbitově v Sedlci u Kutné Hory je vyzdobena téměř výhradně lidskými kostmi – ostatky celkem 40 000 lidí, pozůstatky morových epidemií a obětí husitských válek. Naskytne se Vám tu bizarní pohled na lustr složený ze všech kostí lidského těla, dále například kříž, kalichy nebo erb rodu Schwarzenbergů.
 • Velkopopovický pivovar – milovníci piva mohou navštívit pivovar Velké Popovice a nahlédnout pod pokličku sládků při výrobě piva Velkopopovický Kozel. Prohlídková trasa Vás provede unikátním tunelem vedoucím z ležáckých sklepů přímo na stáčírnu. Vašim očím nezůstane skryta ani historická varna, sklepní prostory s novým výčepem a expozice u stáčírny.
 • Hornické muzeum v Příbrami – je to největší hornické muzeum v České republice a nabízí ke shlédnutí více než 40 stálých expozic situovaných v historických, památkově chráněných objektech Ševčinského, Vojtěšského, Anenského a Drkolnovského dolu a v hornické chalupě na Březových Horách. V Ševčínské šachtě můžete zažít jízdu hornickým vláčkem, fárání důlním výtahem a sjezd do dolu po skluzavce.
 • Karlštejn – gotický skvost stojící jihozápadně od Prahy nechal v roce 1348 vystavět Karel IV. za účelem uložení královských pokladů, svatých ostatků a říšských korunovačních klenotů. Vybrat si můžete ze dvou prohlídkových okruhů, které zahrnují prostory Císařského paláce, Pokladnici a Klenotnici v Mariánské věži nebo Velkou věž s proslulou kaplí Sv. Kříže s deskovými obrazy z dílny mistra Theodorika. Kromě architektury sem dnes návštěvníci jezdí obdivovat také repliku svatováclavské koruny.
  Blízké ubytování – Chalupa Měňany pro 8 osob.
 • Vlastiboř u Soběslavi – ojediněle se zde dochovaly dřevěné stavby, zastoupené především roubenými stodolami.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990