Chaty a chalupy Moravský kras

Nejen jeskyně, propasti a skály, Moravský kras nabízí návštěvníkům mnohem více. Tak jeďte se podívat do jedné z nejvýznamnějších krasových oblastí střední Evropy a prožijte nezapomenutelnou dovolenou. Nabízíme Vám kvalitní chaty a chalupy k pronajmutí.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Češkovice

(kód objektu: 3836)

Lokalita: Moravský Kras - Češkovice
Maximální počet osob: 8
Parkování: Otevřené Mimo pozemek
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 1.50 km
Restaurace: 1.10 km
Cena od: 18 760 Kč za týden

Nádherná nová chalupa v atraktivní lokalitě Moravského krasu, 10 km od propasti Macocha a Punkevních jeskyní. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky – Moravský Kras

Příznivci kulturního dění budou v Moravském krasu jistě uspokojeni. K návštěvě se nabízí zámek Lysice, jeskyně obývaná Blanickými rytíři a pro milovníky piva je tu muzeum pivovarnictví v Černé Hoře.

  • Muzeum pivovarnictví v Černé Hoře – milovníci zlatavého moku mohou navštívit první muzeum pivovarnictví na jižní Moravě. Budete kvůli tomu muset sejít do sklepení, kde se seznámíte s historií pivovarnictví, s výrobou piva, jeho uchováváním i konzumací. Poté můžete podniknout exkurzi do nynějšího pivovaru Černá Hora, kde máte možnost si uvařit vlastní várku piva.
  • Jeskyně Blanických rytířů – v Rudce u Kunštátu je k vidění unikátní pískovcová jeskyně s tématikou Blanických rytířů. Šestnáct spících rytířů vytesal do skály čalounický dělník Stanislav Rolínek v 30. letech 20. století. Dominantou areálu bývala čtrnáctimetrová socha T. G. Masaryka, která byla bohužel zničena za II. světové války. Dochovaly se pouze monumentální boty na podstavci.
  • Zámek Lysice – na tento barokní zámek lákají turisty především bohatě vyzdobené interiéry se sbírkami nábytku, skla, porcelánu nebo obrazů. Za vidění stojí i výstava historických divadel a loutek nebo zahrada s originální sloupovou kolonádou a oranžerií, kde se můžete v sezoně po setmění účastnit procházky při svitu pochodní. Jen 3 km od zámku se můžete ubytovat v naší pěkné chalupě v obci Býkovice.

Přírodní zajímavosti v Moravském Krasu

Moravský kras je krajem jeskyní, nachází se jich tu více než 1100. Navštívit můžete třeba Punkevní jeskyně, Výpůstek a částečně přístupné jsou i v zimě Sloupsko-šošůvské jeskyně. Až Vás jeskyně omrzí a můžete se jet podívat na Býčí skálu, tajemné místo, které by však měly slabší povahy raději vynechat.

  • Punkevní jeskyně a propast Macocha – Punkevní jeskyně jsou součástí nejdelšího jeskynního systému v České republice – Amatérské jeskyně, kde délka dosud známých chodeb přesahuje 30 km. Budete se zde procházet mohutnými dómy a chodbami s krápníkovou výzdobou až na dno propasti Macocha. Poté se svezete na motorovém člunu podzemní říčkou Punkvou a zájemci se mohou nechat vyvézt lanovkou k hornímu okraji propasti, jejíž hloubka přesahuje 138 m. Ubytovat se můžete v moderní chatě v obci Suchý, vzdálené 13 km od Macochy.
  • Býčí skála – tuto vysokou bílou skálu s puklinou a několika otvory najdete ve střední části Moravského krasu, mezi městečky Adamov a Křtiny. Je to místo to místo opředené legendami a slabší jedinci by si možná měli návštěvu rozmyslet. V minulosti se tu uskutečnil tzv. Halštatský pohřeb spojený s lidskými oběťmi, kdy byly brutálně zavražděny desítky lidí i množství zvířat. Údajně je tu cítit silná negativní energie a nejen to. V rozlehlém jeskynním systému je prý slyšet zpěv, výkřiky i volání a objevují se světla tam, kde nejsou žádní lidé. Za temných nocí prý vychází z jeskyní okázalé průvody a za svítání se vrací zpět do hlubin.

Aktivní dovolená – Moravský Kras

Ani v zimě se v Moravském krasu nudit nebudete. Zalyžovat si můžete třeba ve ski areálu Blansko-Hořice nebo v Olešnici na Moravě. A pokud dáváte přednost běžkám, vyražte na naši chatu v obci Suchý a projeďte Drahanskou vrchovinu po trase dlouhé až 26 km. Zrelaxovat se potom můžete třeba v bazénu v Blansku.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990