Jižní Morava

I v zimním období na Vás na jižní Moravě čeká spoustu zajímavostí. Ať už se rozhodnete navštívit moravskou metropoli Brno, slavné Slavkovské bojiště či vinice v zimním hávu, jižní Morava si získá Vaše srdce. A protože jeden den na jižní Moravě nestačí, máme pro Vás širokou nabídku pěkných chat a chalup k pronajmutí.

Nalezeno 2 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Dalešice

(kód objektu: 3787)

Lokalita: Jižní Morava - Dalešice
Lyžování: 30 km
Maximální počet osob: 18+2
Parkování: Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 8
Obchod: 50 m
Restaurace: 200 m
Cena od: 16 520 Kč za týden

Nově zrekonstruovaná a kvalitně zařízená chalupa s relaxační místností s hydromasážní vanou a 8 ložnicemi je vhodná pro pohodovou rodinnou dovolenou. …

Detail ubytování

Chalupa - Dalešice

(kód objektu: 3675)

Lokalita: Jižní Morava - Dalešice
Lyžování: 300 m
Maximální počet osob: 9+2
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 4
Obchod: 200 m
Restaurace: 300 m
Cena od: 9 520 Kč za týden

Nově zrekonstruovaná pěkně zařízená chalupa s turbosoláriem a infrasaunou je vhodná pro pohodovou odpočinkovou dovolenou. Doporučujeme návštěvu místního pivovaru (300 m), kde se natáčel film Postřižiny. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky – jižní Morava

Jižní Morava nabízí i v zimě široké možnosti trávení volného času co se týče památek a kultury. Například v Jarošově mlýně zjistíte, jak to chodí při mletí obilí a zajímavé odpoledne můžete strávit v moravské metropoli. A pokud Vás zajímá historie, nenechte si ujít na začátku prosince rekonstrukci bitvy tří císařů.

  • Brno – navštivte druhé největší město v České republice a obdivujte Biskupskou katedrálu sv. Petra a Pavla, pevnost Špilberk, prohlédněte si podzemní kasematy či Kapucínskou kryptu s mumií barona Trencka. Co však nesmíte vynechat, je funkcionalistická vila Tugendhat, zapsaná na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
  • Slavkovské bojiště – koho zajímá historie, může se zajet podívat na bojiště jedné z nejvýznamnějších bitev v historii Evropy. K vidění je tu Mohyla míru – památník na počest obětí Napoleonovy vítězné bitvy, kde můžete v sousedícím muzejním objektu zhlédnout netradičně pojatou multimediální expozici Bitva tří císařů.
  • Jarošův mlýn – v mlýně ve Veverské Bítýšce se můžete podívat i do takových míst, která jsou za provozu z hygienických a bezpečnostních důvodů návštěvám nepřístupná. Mlýn již obilí nemele, ale slouží jako Muzeum řemesla mlynářského.

Odpočinkové aktivity na jižní Moravě

Ani v zimě Vám návštěva vinic není zapovězena, zavítejte třeba na vinice Šobes uprostřed Podyjí. Chcete-li strávit nenáročné odpoledne s trochou vzdělávání, jeďte se podívat na expozici prehistorických zvířat, kde čeká zábava na Vás i Vaše ratolesti.

  • vinice Šobes – v srdci národního parku Podyjí, v meandru řeky Dyje leží jedna z nejstarších a patrně nejlepších vinic evropských vinařských poloh. Za své vynikající vlastnosti vděčí víno především díky své poloze, zdejší mikroklima se podobá podmínkám například na Rýně či v údolí francouzské Rhôny. Vinici můžete navštívit celoročně, v létě je možné přímo na vinici některá vína ochutnat.
  • Prehistorik park Chvalovice – děti jistě potěší návštěva expozice prehistorických zvířat na Znojemsku. Z 50 pohyblivých dinosaurů je zde zastoupeno celkem 34 jejich druhů. Vystavené modely pohybují končetinami, ocasem, hlavou, otevírají tlamu a mrkají očima. Expozice zahrnuje i koutek, kde můžete děti posadit na dinosauří mládě nebo si zde Vaše ratolesti mohou zahrát na paleontology při objevování kosterních pozůstatků. Jen 8 km od Chvalovic se můžete ubytovat v naší pěkně zařízené chalupě ve Zlíně.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990