Český ráj

Impozantní hrady a zámky, rozmanitá skalní města s množstvím stezek a vyhlídek a pohádky plné udatných rytířů, krásných princezen a vousatých loupežníků. To vše tvoří Český ráj, romantickou oblast ležící necelých 50 km severovýchodně od Prahy.
Český ráj je to pravé místo pro zajímavou dovolenou. My jsme to již zjistili, a proto Vám přinášíme širokou nabídku kvalitního ubytování.
Ani v zimě se tu nudit nebudete, nabízí se Vám zde velké množství množství sportovního vyžití, například, sjezdové i běžecké lyžování nebo bruslení v přírodě i na stadionu. A pokud se v tomto kraji pohybujete v období adventu, v programu by Vám neměla chybět návštěva alespoň jednoho Vánočního trhu nebo slavnosti.

Nalezeno 4 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Košov

(kód objektu: 2588)

Lokalita: Český ráj - Košov
Lyžování: 1 km
Maximální počet osob: 14
Parkování: Otevřené Na pozemku, Garáž
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 5
Obchod: 2 km
Restaurace: 2 km
Cena od: 9 030 Kč za týden

Pěkně vybavený rekreační dům se nachází na okraji obce Košov, 2 km od Lomnice nad Popelkou. V okolí je množství udržovaných běžeckých tratí. …

Detail ubytování

Chalupa - Ktová

(kód objektu: 2102)

Lokalita: Český ráj - Ktová
Lyžování: 35 km
Maximální počet osob: 6
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 120 m
Restaurace: 1 km
Cena od: 8 470 Kč za týden

Typická roubená chalupa z 19. století, nedávno zrekonstruovaná s citem pro zachování historického rázu, leží pod zříceninou hradu Trosky. …

Detail ubytování

Chata - Bukovina

(kód objektu: 1739)

Lokalita: Český ráj - Bukovina
Maximální počet osob: 5
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 3 km
Restaurace: 3 km
Cena od: 7 000 Kč za týden

Velice pěkně zařízená chata se saunou se nachází v atraktivní lokalitě Českého ráje, na klidném místě obklopeném lesy. …

Detail ubytování

Chalupa - Zelenecká Lhota

(kód objektu: 2905)

Lokalita: Český ráj - Zelenecká Lhota
Lyžování: 30 km
Maximální počet osob: 15
Parkování: Uzavřené Na pozemku, Garáž
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 5
Obchod: 400 m
Restaurace: 4 km
Cena od: 11 200 Kč za týden

Moderně vybavený rodinný domek s 5 ložnicemi, prostornými společenskými místnostmi a velkou zahradou leží na okraji obce. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a zábava v Českém ráji

Ani v zimě se v Českém ráji nudit nebudete, možností kulturního vyžití je tu nepřeberné množství.

  • Zámecký resort Dětenice – Resort zahrnuje barokní zámek, středověký hotel a netradiční krčmu, kde se jí rukama, obslouží Vás personál v dobových kostýmech a zaleknout se nesmíte ani drsnější mluvy.
  • každý zimní víkend se tu pořádají rytířské turnaje na koních. Těšit se můžete na urostlé rytíře, nelítostné souboje pěších i jízdních bojovníků, kaskadérské akce i krásné kostýmy.
  • Jičín – Město je nazýváno městem pohádky a je také ideálním výchozím bodem turistických výletů, ať již do Prachovských skal nebo na romantická místa se zříceninami starých hradů. Ve městě můžete navštívit Jičínský zámek, Rumcajsovu ševcovnu nebo chrám sv. Jakuba většího.
  • Advent v Českém ráji – Protože ani Český ráj v zimě nespí, můžete si vybrat v období adventu z široké nabídky vánočních trhů, jarmarků, slavností. Za návštěvu stojí Vánoční trhy na Sychrově nebo slavnosti Valdštejnské Vánoce, kde Vás v areálu zámku pobaví nejen bohatý kulturní program, ale i ukázky řemesel a Vaši nákupní horečku uklidní různorodé stánky.
  • Bošín – Ves středověkého původu s velkou podélnou návsí a původně gotickým kostelem z poloviny 14. století.

Sportovní vyžití

I když se Český ráj nemůže srovnávat například s nedalekými Krkonoši, přesto je místní nabídka možných sportovních aktivit bohatá. Zde uvádíme několik tipů.

  • na bruslích Podtroseckými rybníky – v oblasti se nachází soustava osmi rybníků: Věžák, Nebák, Vidlák, Krčák, Hrůdka, Rokytnický, Dolský a Podsemín, které se v zimě stávají dobrou alternativou pro všechny milovníky bruslení v přírodě. Je možnost si udělat větší výlet a zdolat je všechny, budete ale muset šestkrát přezout brusle.
  • lyžování na Kozákově – nejvyšší hora Českého ráje i Podkrkonoší nabízí za příznivých podmínek slušné podmínky pro lyžování.
  • ski areál Máchovka a zimní stadion v Nové Pace – zde se návštěvníkům nabízí sjezdové i běžecké lyžování, lední hokej, krasobruslení a veřejné bruslení.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990