České Švýcarsko

Pokud nevíte, kam v Česku na dovolenou, navštivte České Švýcarsko. V této pohádkové krajině naleznete kromě pískovcových skal i rozhledny, atraktivní skalní vyhlídky, poutní místa a město Děčín s půvabným zámkem a zoologickou zahradou. Opomenout při návštěvě nesmíte známou Pravčickou bránu, která je přístupná i v zimě, Příznivci sportu si tu také přijdou na své, zalyžovat si mohou například ve sportovním středisku Jedlová. Co se týče ubytování, můžete si vybrat z naší nabídky pěkných chat, chalup a apartmánů v různých lokalitách.

Nalezeno 2 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Ostrov u Tisé

(kód objektu: 2531)

Lokalita: České Švýcarsko - Ostrov u Tisé
Lyžování: 15 km
Maximální počet osob: 5+2
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 5 km
Restaurace: 100 m
Cena od: 10 010 Kč za týden

V této krásné rekreační chatě, moderně vybavené, obklopené jehličnatými lesy strávíte klidnou a pohodovou dovolenou. …

Detail ubytování

Chalupa - Arnoltice

(kód objektu: 3079)

Lokalita: České Švýcarsko - Arnoltice
Maximální počet osob: 9+2
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 4
Obchod: 100 m
Restaurace: 100 m
Cena od: 14 910 Kč za týden

Dobře vybavená chalupa v krásné lokalitě České Švýcarsko. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky v Českém Švýcarsku

Pokud Vás přírodní atraktivity omrzí, vydejte se do Děčína. K návštěvě se tam nabízí například klasicistní zámek, tyčící se nad soutokem řek Labe a Ploučnice, nebo jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad.
Turisty oblíbená je v Českém Švýcarsku i vyhlídková plošina Belvedér nebo exopozice podzemní letecké továrny.

 • Děčín – město je se svou nadmořskou výškou 135 m nejníže položených městem v Čechách. Pro svou polohu je velmi vhodným východiskem pro návštěvu Lužických hor, Česko-saského Švýcarska, Krušných horČeského středohoří. Navštívit zde můžete napřiklad zámek s monumentální barokní konírnou, jednu z nejkrásnějších zoologických zahrad v Čechách, nebo se Vám nabízí plavba lodí po Labi.
 • Rabštejn Jánská – jedná se o expozici dokumentující historii podzemní letecké továrny z druhé světové války. Návštěvu je nutné domluvit den předem a i v letních měsících se doporučuje teplé oblečení. Expozici najdete v obci Jánská, asi 15 km od Děčína. Více informací najdete na: www.podzemirabstejn.cz.
 • Belvedér – tato vyhlídková plošina, čnící asi 130 m nad hladinou Labe, je nejstarší upravenou vyhlídkou Českého Švýcarska. Z vyhlídky se naskýtá krásný výhled do hlubokého kaňonu řeky Labe a na stolové hory Zirkelstein a Kaiserkrone na německé straně hranice. Belvedér získala v roce 2011 několik ocenění v soutěži Kudyznudy. Zejména pak celkové vítězství v regionu Severozápadních Čech a druhé místo v hlavní celorepublikové soutěži. Vyhlídku najdete u obce Labská Stráň.
 • větrný mlýn – tento mlýn holandského typu se nachází na jihozápadním okraji obce Arnoltice. Svému účelu přestal sloužit v roce 1877 a dnes slouží k rekreačnímu účelu. Přímo v obci Arnoltice Vám nabízíme stylově zařízenou chalupu k pronajmutí.

Lyžování v Českém Švýcarsku

Lyžařský areál Jedlová

Jiřetín pod Jedlovou – nejlepší možností pro lyžování v širokém okolí.

 • Vrcholek areálu se nachází ve výšce 774m nad mořem.
 • 2 sjedovky 1000 a 1200 m – modrá, červená
 • společný kotvový vlek
 • večerní lyžování
 • Upravované běžkařské trasy cca 7km.

A něco navíc, pro milovníky bruslení je zde běžecký areál pro bruslení o délce 700m.

Lyžařský areál – Horní Podluží

Skiareál Horní Podluží je moderní areál zaměřený především na rodiny s dětmi. Pro děti je k dispozici dětský vlek vybavený barevnými průjezdovými brankami, vytápěný dětský domeček, postavičky z večerníčků a slalomové tyče se zvířátky. Pro dospělé v bodech:

 • tři sjezdové tratě, všechny v délce cca 650 m
 • dvoukolový vlek
 • talířový vlek značky POMA
 • lyžařská škola
 • půjčovna lyží a snowboardů, ski servis
 • Pro snowboardisty jsou připraveny překážky a skoky od těch jednoduchých až po ty nejnáročnější.

Přírodní zajímavosti Českého Švýcarska

České Švýcarsko je oblastí s překrásnou krajinou, lákající pro celodenní výlety, ať už v létě nebo v zimě. Je to krajina chlubící se množstvím rozhleden, pískovcových útvarů a bohatou florou a faunou. Při návštěvě byste učitě měli mít ve svém programu zahrnutou i Pravčickou bránu, symbol Českého Švýcarska.

 • Pravčická brána – Tuto národní přírodní památku a zároveň symbol Národního parku České Švýcarsko najdete asi 3 km od Hřenska. Svými rozměry je největší pískovcovou skalní branou v Evropě a ze zpřístupněných skal nad restaurací Sokolí hnízdo se Vám naskytnou úchvatné výhledy.
  Ubytovat se můžete ve stylově zařízené chalupě v obci Arnoltice jen 8 km odsud.
 • Kyjovské údolí – údolí řeky Křinice charakterizují kaňony lemované skalními stěnami a můžete tu vidět nejrůznější skalní útvary, například Bratrské kameny, Jeskyni víl, Vinný sklep nebo Klenotnici. Klenotnice je skalní amfiteátr, který byste při své návštěve neměli vynechat. Je tvořena 20 m vysokými stěnami a skalní věží zvanou Strážce Klenotnice. Podle pověsti zde lapkové ukrývali svůj lup z obchodní stezky v Kyjovském údolí a odtud zřejmě prochází název amfiteátru.
 • Mariina vyhlídka (skála) – jedná se o nejznámější vyhlídku Jetřichovických skal. Mariinu skálu tvoří tři pískovcové hroty čnící do výše 247 metrů a najdete ji 1 kilometr severovýchodně od Jetřichovic. Skalnatý vrcholek byl pojmenován podle manželky majitele panství, kněžny Marie Anny Kinské v roce 1856, na popud manžela Ferdinanda Kinského.
  Na výhledové ploše je umístěn romantický dřevený altán, je zde panoramatický výhled do okolí, na lesy, skály a kopce NP České Švýcarsko.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990