Ubytování - Zhoř u Tábora

Obec Zhoř u Tábora leží na spojnici Plané nad Lužnicí a Lomu u Tábora v Jihočeském kraji, přibližně 3,5 km od Plané nad Lužnicí. První zmínka o obci je z roku 1390. Obec se nachází v nadmořské výšce 446 m v prostředí lesů, které lákají k houbaření.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Zhoř u Tábora

(kód objektu: 3335)

Lokalita: Jižní Čechy - Zhoř u Tábora
Koupání: 500 m
Bazén:
Maximální počet osob: 7
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 4 km
Restaurace: 4 km
Cena od: 12 390 Kč za týden

Pěkně vybavená chalupa s bazénem a pěkným venkovním posezením, pískovištěm a zahradní houpačkou situovaná na klidném místě. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

 • Místní památky

  Kostel Nanebevzetí Panny Marie z roku 1890

  Hraniční kámen, mezník želečského panství

 • Památky v okolí

  Lom u Tábora – Terénní pozůstatky po hrádku hejtmana Poberty z Lomu na nevýrazné ostrožně u stejnojmenné obce, jižně od Tábora. Zachován místy hluboký příkop, vlastní areál hradu je hustě zarostlý mladým listnatým lesem.

  Hýlačka u Tábora – Jedinou rozhlednu, kterou se pyšní město Tábor, nalezneme na nepříliš výrazném, a zčásti zalesněném pahorku, poblíž obce Větrovy. Dřevěná věž, tvarem připomínajcí husitskou hlásku, zde stojí od roku 1920.

  Hrad Tábor – hrad nazývaný původně Hradiště, založil na vysokém skalnatém ostrohu nad Lužnicí král Přemysl Otakar II. ve 2. pol. 13. stol. Místní zajímavostí je první elektrická dráha v Rakousku-Uhersku vedoucí z Tábora do Bechyně, která byla postavena v letech 1902–1903.

  Husitské muzeum Tábor

  Kostel sv. Ondřeje – V současné době má kostel 23,5 m vysokou věž, která je jehlancovitého tvaru, pobitá měděným plechem.

  Blátská kovárna – Záluží – Muzeum bylo založeno v roce 1991. Kovárna zařízená dobovým nářadím. Obytná část kovárny zařízená též dobovým blatským nábytkem. Zajímavá a unikátní černá kuchyně.

  Rožmberský hrad – jedná se o částečně dochované pozůstatky hradu ze 14. stol. ve stejnojmenném městě. R. 1706 byl hrad přeměněn v pivovar, který zůstal v provozu do r. 1951. Dochovaná válcová věž pochází zřejmě až z 60. let 15. stol.

  Kostel sv. Víta, Mariánský sloup, Socha Jana Husa – Soběslav

  Čermákův Vrch u Krátošic – Vyhlídka má dvě patra, to vrchní je volně přístupné, spodní uzavřená plošina pak slouží turistům v nepříznivém počasí. Z vrchní vyhlídkové plošiny umístěné v sedmnácti metrech je vidět město Tábor, nebo nedaleká zřícenina hradu Choustník.

Přírodní atraktivity

Knížecí rybník

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990