Ubytování - Zbiroh

Město Zbiroh se nachází v Plzeňském kraji při hranicích se Středočeským krajem. Leží v okrese Rokycany. Zbiroh je ideálním místem pro pořádání výletů jak po Plzeňském kraji, tak po Středočeském kraji.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Zbiroh

(kód objektu: 1987)

Lokalita: Střední Čechy - Zbiroh
Koupání: 11 km
Bazén:
Maximální počet osob: 5
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 4 km
Restaurace: 4 km
Cena od: 7 630 Kč za týden

Dobře zařízená rekreační chata s bazénem na absolutně klidném místě v lese. V okolí je jen pár chalup, ubytování je tedy vhodné pro všechny, kteří vyhledávají klid, mají rádi procházky a houbaření. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

Místní památky

  • Zámek Zbiroh
  • Městské vlastivědné muzeum
  • Kostel sv. Mikuláše

Ubytování

Ubytovat se zde můžete v dobře zařízené rekreační chatě s bazénem na absolutně klidném místě v lese. V okolí je jen pár chalup, ubytování je tedy vhodné pro všechny, kteří vyhledávají klid, mají rádi procházky a houbaření.

Přírodní zajímavosti v okolí

  • Skryjská jezírka – nachází se v Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko nedaleko obce Skryje. Skryje a okolí jsou známé především jako naleziště zkamenělin mořských živočichů (stáří 600 mil.let)
  • Hrad Točník – Jedná se o zříceniny hradu na Zámecké hoře (osídlené již v době Halštatské) na horním konci křemencového bradla, na jehož dolním zakončení stojí hrad Žebrák. Hrady se nacházejí nad obcí Točník, nedaleko města Žebrák. Vystavěním hradu Točníka v tak těsné blízkosti dolního hradu Žebrák vzniklo v Čechách nejmajestátnější a dodnes nejzachovalejší souhradí.
  • Babí skála – 531,9 m n. m., ze Zbiroha – Zámostí po modré značce podél Podzbirožského rybníka (Flusar), Mlýnského rybníka, Lepenkárenského rybníka (Kravák) na Františkov. Dále po modré do Jablečna, za vsí doprava polní cestou k výraznému kopci. Nebo ze Zbiroha po silnici směr Františkov, před Přísednicí doprava do Jablečna.Z Jablečna je cesta vhodná pouze pro pěší.Výhled na severovýchod a jih (Zbirožský zámek).
  • Rozhledna na Chlumu u Plzně – 25 m vysoká kamenná věž nabízí výhled na Šumavu, Plzeň a okolí, Brdy.
    Více o rozhlednách na chcivlastniroz­hlednu.cz

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990