Ubytování Záskalí

Pokdu nevíte kam na dovolenou, máme pro Vás zajímavý tip. Zajeďte do obce záskalí, kde v námi pronajímané chalupě můžete strávit skvělý týden. Obec, nacházející se na úbočí vrchu Javorník nabízí mnoho věcí k vidění a aktivit k vyzkoušení.

Nalezeno 2 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Záskalí

(kód objektu: 3704)

Lokalita: Jizerské hory - Záskalí
Koupání: 4 km
Maximální počet osob: 7+2
Parkování: Otevřené U objektu
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 4 km
Restaurace: 1 km
Cena od: 8 610 Kč za týden

Chalupa situovaná na velmi klidném místě ve svahu pod lesem, 4 km od Hodkovic nad Mohelkou. Vhodné ubytování pro klidnou rodinnou dovolenou. …

Detail ubytování

Chalupa - Záskalí

(kód objektu: 2338)

Lokalita: Jizerské hory - Záskalí
Koupání: 4 km
Maximální počet osob: 5
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 4 km
Restaurace: 4 km
Cena od: 7 420 Kč za týden

Klasická účelně zařízená typická česká chalupa s vnitřním krbem a prostorným pozemkem s ohništěm se nachází v nádherné přírodě na jižním úbočí Javorníku. Okolní lesy a louky jsou vhodné nejen …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

Obec Záskalí je vlastně částí města Hodkovice nad Mohelkou. Lokalita je registrovaná spíše jen jako rekreační místo, tudíž zde nežije mnoho stálých obyvatel, ale nachází se zde převážně víkendové objekty. Ideální klidné místo pro dovolenou.

 • Místní památky:

  Radnice – radnice s divokou historií, kdy se jí nevyhýbaly nejrůznější pohromy je dnes však v dobrém stavu a návštěvníci mohou obdivovat věž s hodinami.

  kostel sv. Prokopa – první zmínky o kostelu pochází ze 14. století. V průběhu století následujících byl kostel mnohokrát opravován a rekonstruován. Nevyhnul se ani požáru, po kterém byl téměř zničen a v následujích letech znovu postaven. Turisti zde mohou obdivovat krásný oltář, nebo vzácné železné dveře do sakristie

  kašna – kašna byla zbudována v roce 1710, ale téměř celé 20. století se náměstí muselo obejít bez ní. Zpět se dostala díky místním nadšencům a nadacím a nyní ji turisté opět mohou obdivovat.

  sochy sv. Petra a Pavla pod kostelem – nejkrásnější sochy ve městě, jejichž autor není znám. Postavy obou soch drží v levé ruce knihu, nad hlavami mají svatozář, jsou mírně prohnuté do písmene S a jejich hlavy jsou bohatě rozevláté, což odpovídá zásadám sochařského umění baroka.

  křížová cesta a kalvárie – historie křížové cesty sahá do začátku 19. století. Spolu s křížovou cestou bylo postaveno několik kaplí, které postupem času začly chátrat a byly demolovány. Hodkovická nadace je však stejně jako kašnu zachránila, takže turisté opět mohou obdivovat tato místa, připomínající dávné doby.

 • Památky v okolí: (vše do vzdálenosti 30km)

  Ještěd – tento slavný horský hotel s restaurací se nachází na vrcholu Ještědského hřbetu a nabízí nádherný výhled na Liberec a okolí. Můžete odtud uskutečnit výlety do okolí, například do Jizerských hor, Lázní Libverda, na zámky Sychrov nebo Frýdlant. Nahoru se dostanete buď pěšky, autem nebo lanovkou, dolů můžete sjet třeba zapůjčenou koloběžkou.

  Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou – v nádherné secesní budově můžete navštívit stále expozice, obsahující více než 3000 kusů lázeňskoho a upomínkového skla

  Sychrov – krásný novogotický zámek s ještě hezčím anglickým parkem si získá každého návštěvníka

Přírodní zajímavosti

 • Přírodní atraktivity v okolí: (vše do vzdálenosti 30 km)

  Ještěd – symbol města Liberec, na který můžete vyšlápnout jak pěšky, tak na něj můžete vyjet kabinovou lanovkou. Na ještědu se také nachází skokanské můstky a lyžařský areál.

  Přehrada v Jablonci nad Nisou – příjemné koupání přímo v Jablonci. Zapůjčit si zde můžete loďku, nebo šlapadlo, nebo se jen opalovat na pláži a plavat.

Aktivní dovolená

Pokud přijedete na dovolenou do Záskalí, určitě nebudete litovat. Ani se nudit. V okolí se nachází spousta míst k více či méně náročným aktivitám. V okolí obce se nachází nejrůznější turistické trasy a cyklostezky.
Zajet si ale můžete i na Jabloneckou přehradu, kde si můžete vyzkokušet AquaSkipper. Tato unikátní novinka Vám umožňuje pohybovat se po vodní hladině rychlostí až 27km/h.
Vyzkoušet můžete i bobovou dráhu v Janově, kde na vás čeká 22 zatáček s místní raritou – karuselem, ve kterém se bob otočí o 450 stupňů.
Přímo v Záskalí se pak kažodoročně konají závody do vrchu.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990