Ubytování - Zárybničná Lhota

Zárybničná Lhota je vesnice v Jihočeském kraji, 6 km východně od Tábora. Kdysi samostatná obec, nyní jedna z 15 místních částí města Tábor. Čeká Vás zde klidná a pohodová dovolená.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Zárybničná Lhota

(kód objektu: 3151)

Lokalita: Jižní Čechy - Zárybničná Lhota
Koupání: 600 m
Bazén:
Maximální počet osob: 5
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 500 m
Restaurace: 500 m
Cena od: -

Pěkně vybavený rekreační domek s bazénem v blízkosti města Tábora se nachází v lese mimo obec, stranou od hlavního provozu. K objektu patří pečlivě udržovaná zahrada se zahradním nábytkem …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

  • Památky v okolí

    Borotín – zříceniny hradu založeného v 2. polovině 14. století. V 17. století vypálen. Zachovány věže, zbytky starého paláce a zřícenina nového paláce s bránou. Hrad je nešetrně zakonzervován.

    Tábor – kostel Proměnění Páně na hoře Tábor – původně dřevěný kostel nahrazen v letech 1440–1512 gotickou trojlodní novostavbou s hranolovou věží. Opakovaně poškozen požáry a v průběhu válek, opravy v renesančním slohu. Dnešní vzhled z posledních úprav z let 1896–1898. Věž přístupná veřejnosti.

    Krátošice – Čermákův vrch – Kovová rozhledna, 532,2 m n. m., 20 m vysoká. Stávala zde dřevěná třípatrová triangulační věž. Kovová rozhl. postavena r. 2001.

Přírodní atraktivity

Knížecí rybník se nachází cca 5km východně od centra města Tábora

Tábor – PP Granátová skála – geologický objekt chráněný od r. 1940. Skalnatý výchoz nad Lužnicí je vysoký cca 20 m. Je tvořen magmatity, ve kterých se nacházejí železnatohlinité granáty almandiny velikosti až vlašského ořechu. Kamenem ze skály byly dlážděny ulice Tábora.

Aktivní dovolená

Ačkoli turisté vždy vyhledávali Tábor především pro jeho historické památky a středověkou atmosféru, mnozí z nich časem přišli na to, že se i za hranicemi historického centra se dá podnikat celá řada zajímavých aktivit. Tábor vyrostl za poslední desetiletí v moderní město, které nabízí širokou škálu kulturního i sportovního vyžití. Jeho poloha v malebné jihočeské krajině, uprostřed lesů, luk a rybníků přímo vybízí k pohybu v přírodě. Aktivní dovolená na Táborsku neznamená jenom šlapat do pedálů po stovkách kilometrů značených cyklotras nebo si vysloužit puchýře na pěších stezkách, ale je to také houbaření, u Čechů tolik oblíbené, nebo sběr borůvek či jiných plodů v lesích, které jsou všem volně přístupné. Kraj kolem Tábora je oblíben i vodáky. Všechna větší města v tomto regionu mají jedno společné – vyrostla na řece Lužnici. Její mírný spád, zříceniny a rozvaliny hradů na březích a dobrá vybavenost vodáckými tábořišti každoročně lákají k romantické plavbě po ní tisíce vodních turistů. Řeka rovněž přitahuje rybáře, kteří sem přijíždějí nejenom za úlovkem, ale také za odpočinkem

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990