Ubytování západní Čechy

V západních Čechách na Vás čekají lázně, kláštery, hrady a zámky, vyhaslé sopky, rašeliniště a samozřejmě plzeňské pivo. Pokud tedy přemýšlíte, kam na dovolenou, vyberte si z naší nabídky chat a chalup k pronajmutí a vyražte do západních Čech.

Nalezeno 6 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Kaliště

(kód objektu: 3802)

Lokalita: Západní Čechy - Kaliště
Koupání: 500 m
Maximální počet osob: 4
Parkování: Otevřené U objektu
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 5 km
Restaurace: 3 km
Cena od: 9 380 Kč za týden

Luxusně, stylově zařízená chalupa s prostornou, pečlivě udržovanou zahradou. Okolo objektu jsou lesy nabízející přímo žně při sběru lesních plodů. Necelou hodinu jízdy autem je vzdálen Národní park Šumava. …

Detail ubytování
Lokalita: Západní Čechy - Hracholuská přehrada - Pňovany
Koupání: 100 m
Maximální počet osob: 5+2
Parkování: Otevřené U objektu
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 2 km
Restaurace: 500 m
Cena od: 10 920 Kč za týden

Nově zrekonstruovaná chata na okraji lesa vhodná pro pobyt milovníků rybaření. Pod chatou je sráz k přehradě, k dispozici je molo s pramicí. Na pláž se dostanete za cca 5 …

Detail ubytování

Chata - Plasy

(kód objektu: 3299)

Lokalita: Západní Čechy - Plasy
Koupání: 1 km
Maximální počet osob: 6+1
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 600 m
Restaurace: 600 m
Cena od: 10 010 Kč za týden

Dobře zařízená chata situovaná u lesa ve známé houbařské oblasti. Z objektu je krásný výhled do okolí a na město Plasy. Na pečlivě upravené zahradě mohou hosté využít ohniště s …

Detail ubytování

Chalupa - Nové Mitrovice

(kód objektu: 2847)

Lokalita: Západní Čechy - Nové Mitrovice
Koupání: 19 km
Bazén:
Maximální počet osob: 6
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 600 m
Restaurace: 800 m
Cena od: 10 290 Kč za týden

Velmi dobře a moderně zařízená prostorná chalupa s bazénem a terasou s výhledem na upravenou náves či do brdských lesů. Pěkná oplocená zahrada přímo láká k relaxaci či k posezení …

Detail ubytování

Chalupa - Lažany

(kód objektu: 3557)

Lokalita: Západní Čechy - Lažany
Koupání: 3 km
Bazén:
Maximální počet osob: 5
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 3 km
Restaurace: 3 km
Cena od: 8 680 Kč za týden

Účelně zařízená chalupa s bazénem situovaná v oplocené zahradě s posezením, krbem a udírnou na okraji malé vesničky. V okolních pěkných borovicových lesích je možnost sběru lesních plodů, na své …

Detail ubytování

Chalupa - Ohnišťovice

(kód objektu: 3661)

Lokalita: Západní Čechy - Ohnišťovice
Koupání: 9 km
Bazén:
Maximální počet osob: 7
Parkování: Uzavřené U objektu
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 4
Obchod: 3 km
Restaurace: 3 km
Cena od: 19 530 Kč za týden

Polovina kvalitně vybaveného prázdninového domu s bazénem, okrasným jezírkem a altánem s grilem. Dům stojí v rozhlehlé zahradě s parkovou úpravou, situován na klidném místě na okraji obce. Vhodné místo …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Památky a kultura západních Čech

Západní Čechy nabízí nepřeberné množství památek a kulturního vyžití. Známý je trojúhelník tří lázeňských měst, množství impozantních hradů a zámků, centrum Chodska – Domažlice nebo třeba Kladruby se známým hřebčínem a benediktýnským klášterem.

 • lázně – západní Čechy jsou typické především lázeňstvím. Navštivte nejznámější české lázeňské město Karlovy Vary, kde se k návštěvě nabízí muzeum skla Moser, Jan Becher Muzeum a vynechat byste neměli ani známé kolonády a symbol lázní Karlovy Vary – gejzír Vřídlo. Dále můžete navštívit Mariánské Lázně se Zpívající fontánou nebo nejmenší z proslulého trojlístku – malebné Františkovy Lázně.
  25 km od Karlových Varů Vám nabízíme ubytovní v prostorné chalupě v obci ŠindelováKrušnách horách.
 • zámek Kynžvart – v lázeňském trojúhelníku naleznete klasicistní zámek s rozlehlým anglickým parkem. V reprezentačním sídle známého rakouského politika a kancléře K. V. Metternicha uvidíte interiéry vybavené empírovým nábytkem a dobovými portréty, zámeckou zbrojnici, expozici připomínající posledního chebského kata a zároveň prvního správce kynžvartského muzea Karla Hussa, anebo věhlasný Metternichův kabinet kuriozit, kde každý unikátní předmět má svůj jedinečný příběh. Ubytovat se můžete v rekreační chatě v obci Vidžín, vzdálené od zámku 30 km.
 • Chebský hrad – jedná se o hrad typu císařské falce a je jednou z nejvýznamnějších románských památek České republiky. Uvidíte tu třeba hradní kapli sv. Erharda a Uršuly, Černou věž, nebo výstavu českého kamnářství.
 • klášter Kladruby – bývalý benediktýnský klášter naleznete asi 10 km od Stříbra. Klášter má bohatou historii. Na počátku 14. století patřil k nejbohatším klášterům v českém království, dnes se tu koná velké množství kulturních akcí. Pro návštěvníky jsou zpřístupněny expozice sv. Jana Nepomuckého, zimní refektář, opatský byt, lapidárium soch M. B. Brauna, knihovna rodu Windischgrätzů a pozoruhodný barokně-gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie stavitele Jana Blažeje Santiniho Aichla.
 • Plzeň – zavítejte do čtvrtého největšího města České republiky a ochutnejte vyhlášené plzeňské pivo v typických pivnicích. Navštívit zde můžete Velkou synagogu – třetí největší na světě, Muzeum loutek, Pivovarské muzeum nebo historické podzemí. Ubytovat se můžete v pěkné chatě v 15 km vzdálené obci Líšťany.
 • Domažlice – navštivte Domažlice, kulturní centrum Chodska. Obdivovat zde můžete šikmou věž kostela Nanebevzetí Panny Marie nebo Chodský hrad, kde sídlí Muzeum Chodska. A první víkend po 10. srpnu navštivte jeden z nejstarších folkloristických festivalů Chodské slavnosti. 10 km od Domažlic se můžete ubytovat v naší chlupě Otov.
 • park Boheminium – v Mariánských lázních se nachází park Boheminium – park plný miniatur českých architektonických památek. Vidět zde můžete například Karlštejn, Ještěd, karlovarské Kolonády, nebo zámek Kynžvart.
 • Hrad Rabštejn nad Střelou – městečko, kde se nachází uprostřed lesů hrad Rabštejn je nejmenší v České republice, ale i v Evropě. První zmínky o něm jsou ze 13. století. Hradní zříceniny jsou volně přístupné.
 • Zřícenina hradu Přimda – stojí na vrcholu skalnatého hřebene nad stejnojmenným městečkem v severní části Českého lesa. První zmínka o Přimdě pochází z roku 1121. Je tedy považována za nejstarší kamenný hrad na našem území. Neudržovaný hrad pustl a v 17. století již byl neobývanou zříceninou. Z první poloviny 12. století zůstala zachována mohutná hranolová věž z lomového kamene, obložená žulovými kvádry.
  Hrady a zříceniny v ČR – seznam

Přírodní atraktivity – západní Čechy

Západní Čechy jsou bohaté na krásnou přírodu, zejména rašeliniště a slatiniště, kterými Vás provedou naučné stezky. Dále tu naleznete zajímavé skalní útvary nebo vyhaslou sopku.

 • národní přírodní rezervace Soos – oblast rašelinišť a slatiništ, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý v tzv. Mofetách, bahenních sopkách, je evropskou raritou. Rezervace je přístupná po 1,2 km dlouhé naučné stezce, vedoucí po dně vyschlého jezera, které mělo slanou (minerální) vodu. V areálu můžete také navštívit několik expozic, například „Příroda Chebska a Soosu“, „Dějiny Země“ nebo „Ptačí svět“.
 • Svatošské skály – přírodní útvar vzniklý působením řeky Ohře naleznete v Karlovarském žulovém masívu. K vidění je tu množství skalních útvarů, pilířů, hranolů a jehlanů, připomínajcí svatební procesí. Územím Vás provede naučná stezka Doubí – Svatošské skály. Skály jsou součástí česko-bavorského geoparku Egeria.
 • Kladská rašeliniště – jedná se o ojedinělý soubor horských vrchovištních rašelinišť v nadmořských výškách od 800 do 930 m, o celkové rozloze téměř 300 ha. Největší rašeliniště je Tajga, dalšími rašeliništi jsou Paterák, Lysina, Malé rašeliniště a Husí les. Prochází tudy 9 km dlouhá naučná stezka, která Vás seznámí s florou i faunou Slavkovského lesa a Kladské rašeliny.
 • Komorní hůrka – nejmladší a jednu z nejprobádanějších sopek na území Českého masivu najdete u měst Cheb a Františkovy Lázně. Vrchol komorní hůrky dnes dosahuje výšky 503 m n.m. Sopka opředená řadou legend a pověstí byla naposledy činná před miliony let.

Aktivní dovolená v západních Čechách

Příznivci aktivní dovolené se v západních Čechách nudit nebudou. Kromě pěší a cykloturistiky se nabízí spoustu možností, jak strávit volný čas. Můžete si třeba pujčit kanoi a sjet řeku Ohři, poznávat krajinu z koňského hřbetu nebo za pomocí koloběžky, či se zrelaxovat na golfovém hřišti nebo u kroketu v Březové. Pokud Vás láká něco adrenalinovějšího, vyzkoušejte paintball nebo kite. Pokud jste příznivci naturistického opalování, nedaleko Mariánských lázní se nachází koupaliště LIDO, kde můžete navštívit naturistickou pláž.

Ubytování Západní čechy

V západních Čechách si můžete vybírat z více než desítky chat, chalup a apartmánů k pronájmu.
Svou dovolenou můžete strávit v Lažanech nedaleko Mariánských Lázní, nebo třeba v obcích Karlova Huť, či Třemešné na hranicích Šumavy.
Pokud byste si snad místo pro svou dovolenou v západních čechách nevybrali, zkuste sousedící chaty na Šumavě, nebo ubytování Krušné hory.
Případně se můžete i vrátit zpět na pronájem chat a chalup v celé ČR a zvolit si jinou oblast.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990