Ubytování Vysoká Srbská

Maličká vesnice zasazena do prostředí Broumovských hor s překrásným pohledem do široké krajiny. Poblíž se nacházejí větší města jako Hronov a daleko není ani do Polska.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Vysoká Srbská

(kód objektu: 3816)

Lokalita: Broumovsko - Vysoká Srbská
Koupání: 6 km
Maximální počet osob: 10
Parkování: Otevřené Mimo pozemek
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Restaurace: 2 km
Cena od: 14 210 Kč za týden

Dobře zařízená nově zrekonstruovaná chalupa se saunou v krásném prostředí Broumovska. U chalupy je udržovaná zahrada s venkovním krytým posezením v pergole a grilem. Doporučujeme pro pohodovou rodinnou dovolenou - …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

Přímo ve Vysoké Srbské je k vidění památník a skanzen kultury. Za dalšími památkami se vydejte do širšího okolí.

 • Místní památky:

  památník obětem 1. světové války

  Skanzen kultury Ludowej – zde je k vidění expozice lidové architektury z oblasti Sudet

 • Památky v okolí (vše ve vzdálenosti do 30ti kilometrů):

  Mlýn Dřevíček – pokud se zajímáte o mlynářské řemeslo a rádi byste věděli, jak se z obilí stane mouka, navštivte mlýn Dřevíček v Horní Dřevíči. Dozvíte se tu například, k čemu slouží kapsové výtahy, mlecí stolice, loupačka, reforma a další technika. Ve mlýně uvidíte i vodníka a údajně tu žijí také čerti. 6 km od mlýna Vám nabízíme ubytování v apartmánu v Hronově.

  Broumovský klášter – navštivte impozantní komplex, který je známý nálezem unikátní kopie Turínského plátna. Navštívit můžete opatský kostel sv. Vojtěcha, přestavěný z původně gotické podoby na kostel barokní, knihovnu obsahující kolem 17 000 svazků knih či sakristii se vzácným intarzovaným nábytkem. V rozsáhlých sklepeních pak můžete vidět celkem 34 mumií, pocházejících z krypty farního kostela sv. Prokopa ve Vamberku.

  rozhledna Ruprechtický Špičák – v nejvyšším bodě Javořických hor se můžete díky 30 metrové rozhledně kochat nádhernými výhledy do okolí. Za dobrého počasí je možno vidět Krkonoše, Orlické hory a dokonce i Králický Sněžník.

  muzeum stavebnice Merkur – zábavu pro děti i dospělé přínáší Muzeum Merkur v Polici nad Metují. Obdivovat zde můžete například obrovité Ocelové město, inspirované románem Julese Verna, Eiffelovu věž, kolejiště a vlakové soupravy a mnoho dalšího. Muzeum se Vám nikdy nezevšední, protože se stále rozšiřuje.

  Zámek Náchod – zámecký komplex s pěti nádvořími můžete prozkoumat třemi samostatnými prohlídkovými okruhy. K vidění je tu Piccolominská expozice, představující historické interiéry připomínající období 17. a 18. století, Salony druhého patra, expozice „Na dvoře vévodském“ nebo sbírka řádů a medailí po knížecí rodině Schaumburg-Lippe. Je tu zřízeno i medvědárium, které v současnosti obývají medvědi Ludvík a Dáša. Ubytovat se můžete v našem apartmánu v 9 km vzdáleném Hronově.

  Včelí farma Rokytník – na včelí farmě se dozvíte spoustu zajímavých informací ze života včel a můžete zde navštívit medový obchůdek. Farma má v současnosti 180 včelstev a vyrábí se tu med lesní, luční, malinový, javorový, lipový a nebo dokonce pohankový. Malou procházku si můžete udělat po medové naučné stezce, která začíná na parkovišti u farmy.

Přírodní památky

Vysoká Srbská sáma o sobě leží uprostřed krásné přírody ovšem jeho okolí fascinuje už několik desítek let. Poblíž se nacházejí skalní města a vysoké hory lákající k turistice.

 • Atraktivity v okolí (vše ve vzdálenosti do 20ti kilometrů):

  Broumovské stěny – objevujte kouzelná místa Broumovských stěn v každém ročním období. Obdivovat zde můžete romantické skalní útvary, rokle, soutěsky, hluboké lesy a vyhlídky daleko do kraje. Zdejším unikátním místem jsou tzv. Slavěnské hřiby, které můžete spatřit v lese nad obcí Slavný. Svou podobu, podobu hřibů, získaly nerovnoměrným zvětráváním. Pouhé 4 km od Broumovských stěn se můžete ubytovat v naší rekreační chalupě v obci Vysoká Srbská.

  Geopark Vnitrosudetská pánev Vižňov – příznivci neživého světa kamenů mohou navštívit geopark ve Vižňově. Čekají tu na Vás informace a praktické ukázky horninového prostředí Broumovského výběžku.

  Ostaš – skalní město Ostaš se skládá ze dvou pískovcových skalních měst – Horní a Dolní labyrint. Stezka procházející Horním labyrintem Vás provede divokými roklinami a krásnými skalními útvary, například Zbrojnoš s kuklou, Mohyla smrti, Výří brána, Čertovo auto až ke studánce Samaritánka. V Dolním labyrintu můžete objevit například Sluj Českých bratří. Stolové hory Ostaš jsou velmi oblíbené mezi horolezci, nachází se tu přes 500 výstupových ces­t.

  skalní města – Adršpach, Teplice nad Metují

Aktivní dovolená

V okolí Vekých Petrovic se rozkládají hluboké lesy skvěle vyhovující houbaření a pěší turistice. Do výše se tyčí strmé krkonošské hory, které zavaří i zkušeným cyklistům. Okolí můžete prozkoumat i z koňského hřbetu.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990