Ubytování - Výrovice

Výrovice leží v malebném údolí řeky Jevišovky cca 13 km severně od okresního města Znojma. Údolí nad obcí vyplňuje Výrovická údolní nádrž ve které se můžete v letních měsících zchladit. V této oblasti se nachází i několik chráněných druhů živočichů a rostlin a část je zařazena do evropsky významných lokalit NATURA 2000.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Apartmán - Výrovice

(kód objektu: 3572)

Lokalita: Jižní Morava - Výrovice
Koupání: 1 m
Maximální počet osob: 6
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 500 m
Restaurace: 6 km
Cena od: -

Moderně zařízený apartmán s terasou situovaný 1 km od přehrady a 12 km od Znojma. Na krásné členité zahradě s ohništěm a dětským hřištěm se mohou hosté koupat v jezírku. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

 • Místní památky

  Kaplička panny Marie Lurdské – Památka zařazená v roce 1989 do seznamu nemovitých kulturních památek.

  Boží muka – Nad obcí směrem na Mikulovice pak stojí malá kaplička Boží muka. Opravena v roce 2010.

  Kříž na návsi – Na návsi obce pak stojí kříž padlému z první světové války.

  Obloukový most

 • Památky v okolí

  Boskovštejn – Uprostřed boskovštejnské návsi stojí dvoupatrová budova obilního sila z druhé poloviny 16. století. Původně šlo o renesanční šlechtické sídlo, tvrz, které pozdějšími přestavbami ztratilo původní podobu. Jeho dřívější poslání dnes připomínají jen opevněná nároží.

  Kaple sv. Václava – Dvouposchoďová kaple s pětibokým závěrem a ochozem s podobou z roku 1521. Dolní kaple je zaklenuta valenou klenbou s trojúhelnými výsečemi a zalomenými čely.

  Kostel Panny Marie – moderní stavba kostela v Tavíkovicích byla vysvěcena v roce 2002. Stejně tak novodobě je pojatý i interiér.

  Znojmo – zámek, kostel sv. Michala, Mikuláše…

Přírodní památky

 • Atraktivity v okolí

  Výrovické kopce – Pahorek na jižním okraji kopce o rozloze 10,6 ha s výskytem chráněných druhů rostlin a živočichů mimo jiné koniklec velkokvětý, ostřice nízká, kavyl vláskovitý, tařice skalní, kudlanka nábožná a další.

  Přehrada – V současnosti je využívána především k rybolovu a rekreaci.

  NPR Krumlovsko – rokytenské slepence – Jedná se o jedno z přírodně nejcennějších území, významem srovnatelné s Pouzdřanskou či Mohelenskou stepí. e zde popsáno 550 druhů vyšších rostlin a řada živočišných druhů; 38 rostlinných a 49 živočišných zdejších druhů je zákonem chráněných a řada dalších patří mezi vzácné a ohrožené druhy.

Aktivní dovolená

Ubytovat se zde můžete v moderně zařízeném apartmánu s terasou, který je situovaný 1 km od přehrady. Milovníci jízdy na kole mohou využít cyklookruh mikroregionem Moravia, který spojuje všechny obce tohoto svazku. V blízkém okolí je možné využít znojemskou vinařskou stezku a Mlynářskou stezku.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990