Chaty a chalupy - Východní Čechy

Nádherná lidová architektura, kulturně významné památky, hrady, zámky, nespočet aktivního a sportovního vyžití a zábavy. Možnost pěší turistiky a cyklovýlety lesním terénem. To vše charakterizuje Východní Čechy. Nepřehlédněte nabídku našich ubytování ve východních Čechách poblíž nejzajímavějších kulturních a přírodních úkazů.

Nalezeno 3 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Nové Město nad Metují

(kód objektu: 3858)

Lokalita: Východní Čechy - Nové Město nad Metují
Koupání: 2 km
Bazén:
Maximální počet osob: 10
Parkování: Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 4
Restaurace: 2 km
Cena od: 25 620 Kč za týden

Nově zrekonstruovaný rodinný prázdninový dům nabízí "domov mimo domov" v malebném Novém Městě nad Metují s řadou turistických atrakcí, rybolovem na přehradě Rozkoš a množstvím cyklostezek. Umožňuje sportovní vyžití a …

Detail ubytování

Chalupa - Proruby

(kód objektu: 3191)

Lokalita: Východní Čechy - Proruby
Koupání: 10 km
Bazén:
Maximální počet osob: 6
Parkování: Otevřené Na pozemku, Garáž
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 4 km
Restaurace: 4 km
Cena od: 13 930 Kč za týden

Vkusně zařízená velmi prostorná chalupa s bazénem se skluzavkou situovaná na velkém pozemku je ideálním místem pro rodinnou rekreaci. Děti jistě ocení pískoviště a zahradní houpačku, které jsou jim k dispozici …

Detail ubytování

Chalupa - Pařížov

(kód objektu: 2942)

Lokalita: Východní Čechy - Pařížov
Koupání: 10 km
Maximální počet osob: 8+1
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 3 km
Restaurace: 3 km
Cena od: -

Útulná chalupa s prostornou zahradou, krbem a grilem je ideální pro rodinnou dovolenou. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky ve východních Čechách

 • Litomyšl – nejkrásnější renesanční zámek ve střední Evropě ze 16. století. Stavba je charakteristická především psaníčkovými a figurálními sgrafity na fasádách a štítech a dvěma velkými bitevními scénami na hlavním nádvoří na kterých se podíleli italští mistři. Z průvodcovaných tras zámku si můžete vybrat prohlídku unikátního zámeckého divadélka, věže plné strašidel anebo výstavou historických domečků.
 • Hrad Výrov – zřícenina hradu se vznikem zahaleným tajemstvím, poprvé zmíněn v roce 1503 už jako pustý, ale podle arecheologů zde stál již ve 14. století. Dnes je z něj krásný výhled na Nové Město nad Metují.
 • Kunětická hora – pozdně gotický hrad tyčící se na kopci poblíž města Pardubic ze 14. století. V areálu je povolen volný pohyb s krásným výhledem na okolí z horních pater hradu, lákající k fotografování. Legenda praví, že se hora jednou za rok otevírá. V jejích útrobách pak můžete projít podzemním bludištěm, které kromě bohatě zdobených chodeb tvoří obrovité sály se zlatými stropy a stěnami vykládanými drahým kamením. V honosném labyrintu bloudí přízraky podvedených mnichů z nedalekého opatovického kláštera, který byl vypálen husity v roce 1420 a hledají poklad, o který přišli. Na tomto místě se také organizují spousta slavností. Konají se řemeslné jarmarky, srazy sokolníků nebo dobové hostiny.
  Hrady a zříceniny v ČR – seznam
 • Babiččino údolí (Ratibořice) – Jedno z nejznámějších a nejnavštěvova­nějších míst ve Východních Čechách. Populární především díky románu Boženy Němcové, která právě sem umístila děj díla Babička. Kromě naučné stezky je možné vidět sousoší babičky s vnoučaty, Sultánem a Tyrlem od Otty Gutfreuda, empírové sídlo upravené v klasicistním stylu se zděným skleníkem kněžny Kateřiny Zaháňské, Staré bělidlo, které představuje dřevěnou chaloupku, kde žila Božena Němcová, tehdy ještě Panklová, Viktorčin splav, který bohužel už není v původním stavu, ale renovovaný a nakonec starý kamenný mlýn s dobovým nábytkem. Pro Vaše pohodlí nabízíme ubytování poblíž Ratibořic ve vzdálenosti nanejvýše 20 kilometrů.
 • Kuks – hospital Kuks nejprve představoval lázně díky léčivému pramenu, který zde vyvěral. Prohlídkové trasy vedou skrze kostel Nejsvatější Trojice s hraběcí hrobkou a sakristií, barokní lékárnou U Granátového jablka. Prioritou celého areálu jsou bezpochyby originály alegorií Cností a Neřestí od Matyáše Bernarda Brauna.
 • Zámek v Častolovicích – zámku dominuje sbírka obrazů především originálů od Karla Škréty, Lucase van Valckenborga a J. H. Schönfelda a dobový interiér rozmístěný ve dvaceti místnostech. Na akrádových chodbách vás ovane vůně tisíců květin, které podtrhují celou atmosféru. Asi nejznámější místností v zámku je Rytířský sál, kde se nachází původní, renezanční kazetový strop. Venku otevírá svou náruč anglický park a obora se zvěří a proslulými bílými jeleny.
 • Státní zámek Opočno – rozsáhlý zámek s nádvořím lemovaným klenbovými balkony pochází z 15. století. Jeho prvopočátky se však datují již ke století 11., kdy na místě dnešního zámku stálo opidum. Najdete zde spoustu dochovaných sbírek historických zbraní a obrazů. Projít se můžete v rozlehlém krajinářském parku.
 • Náchod – město původně postaveno ve 13. století, kterým protéká řeka Metuje má svou památkovou zónu. Obdivovat můžete Státní zámek Náchod s bohatou sbírkou obrazů a bruselských gobelínů, kostel svatého Vavřince, budovy radnice, hotel a divadlo Beránek a dále krásnou kamennou kašnu, sochu svaté Trojice, sochu Jana Nepomuckého, kostel svatého Michaela, kapli Zvěstování Panny Marie, Hřbitovní kostel Jana Křtitele, Vojenský hřbitov 1866 nebo zbytky středověkého opevnění města ze 14. století.
 • Slatiňany – k tomuto zámku neodmyslitelně patří prioritně hipologické muzeum a anglický park s výběhy pro koně a třešňovkou. Nachází se zde i Hřebčín Slatiňany, který podporuje chov Starokladrubských vraníků. Poblíž najdete i Vrchlického návrší nebo Kočičí hrádek.
 • Rychmburk – gotický hrad ze 14. století je zajímavou kulturní památkou. V zahradách se ukrývá výstava dřevěných soch lidového umělce od hradu Lichnice. Po telefonické dohodě je možné vystoupat do věže, ze které je rozmanitý rozhled.

Přírodní zajímavosti východních Čech

Nekonečné, zelené lesy, vysoko se tyčící hory, atraktivní vodní plochy. Navštivte chráněné krajinné oblasti, vystoupejte na Sněžku, koupejte se v Rozkoši nebo se jen pěšky projděte po hřebenech hor.

 • Rozkoš – “Východočeské moře“ je osmou největší vodní nádrží České republiky, původně vybudovavou jako protipovodňové opatření. Rozkoš skvěle vyhovuje všem milovníkům vodních sportů, rekreaci nebo sportovnímu rybolovu. Nabízíme ubytování u Rozkoše, přičemž naše nejvzdálenější zařízení je 10 kilometrů od nádrže.
 • CHKO Železné hory – tyto hory jsou součástí Českomoravské vrchoviny. Patří mezi geologicky nejpestřejší a nejsložitější území v celé České republice. Při posledním průzkumu bylo zjištěno více než 100 druhů hornin. Mozaika lesů, luk, skalisek, roklí a krasových útvarů ve vápencích. V této lokalitě se nachází spousta původních roubených staveb. Některá ubytovací zařízení, která nabízíme jsou umístěna přímo v srdci Železných hor.
 • KRNAP – Krkonošský národní park je nejvyšším pohořím České republiky, hraničící na hřebenech s Polskem. Leží zde kamenná a suťová pole, rašeliniště, hluboké lesy plné turistických tras, sněhové jámy. Mezi nejnavštěvovanější lokality bez pochyby patří Sněžka, nejvyšší hora v Čechách, měřící 1602 metrů nad mořem, Pec pod Sněžkou, Benecko, Špindlerův mlýn, Rokytnice nad Jizerou nebo Jánské lázně. Vyrazit můžete třeba k Luční boudě, jedné z nejvýše položených horských chat ve střední Evropě, či do osady Jizerka. Nebo si můžete zapůjčit koloběžku a sjet po 10 km dlouhé koloběžkové dráze od Erlebachovy boudy. A pokud si chcete užít vodní radovánky, navštivte Aquapark Špindlerův Mlýn. V Krkonoších také pramení jedna z našich nejdělších řek, Labe.
 • CHKO Orlické hory – název je odvozen od řeky Orlice, která zde pramení a protéká podél česko-polské hranice. Kromě přírodně atraktivních lesních porostů a skalních útvarů Vás možná bude zajímat i zimoviště netopýrů v Dělostřelecké tvrzi Bouda. Po hřebeni vede červeně značená turistická trasa Jiráskovy cesty. Zabloudit můžete do populární Masarykovy chaty na Šerlichu. Pokud už jste nebo nejste cyklistou, vyplatí se nechat se vyvést cyklobusem na vrcholy hor, které pak sjedete v serpentinách.

Tipy na výlety a články od priroda.cz

 • Planetární stezka Hradec Králové – velký model sluneční soustavy v měřítku 1:1 000 000 0­00. Zvolenému měřítku odpovídají i rozměry těles a vzdálenosti,které mezi nimi musíte ujít. Stezka má celkem 13 zastavení a délka je 6.5 km.
 • ZOO ve Dvoře Králové nad Labem – druhá největší zoologická zahrada v Čechách dává na odiv rozmanité druhy exotických zvířat, která nejsou nikde jinde kromě volné přírody k vidění. Unikátní je zde zejména populární safari, po kterém Vás povozí určený autobus nebo nově ho můžete navštívit i vlastním autem.
 • Přírodní památka Na Plachtě a její záchrana – unikátní prostředí, které snese srovnání co do významu i s Boubínským pralesem, nebo Pálavou u Hradce králové.

Aktivní dovolená

Fandíte spíše užívání si akčnějších a adrenalinovějších aktivit? Neradi jen lenošíte u vody a opalujete se? Východní čechy nabízejí široký sortiment areálů pro vaši zábavu. Jezděte na koni, užijte si wellness pobyt nebo se vydejte po řece v raftu.

 • jízda na koni – Východní Čechy jsou bezpochyb nejpopulárnější destinací pro hipoturistiku v celé republice. Jsou zde nekonečně dlouhé hipostezky, které vedou dále po celé republice, některé končí až ve Vídni. Na trasách vznikají střediska, kde mohou jezdci s koňmi přespat nebo si koně zapůjčit. Hipostezky jsou značeny bílým čtvercem a barevnými kolečky.
 • wellness – relaxační wellness pobyty patří mezi nejvyhledávanější způsoby využití volného času. Jsou ideálním relaxačním doplňkem dovolené. Nechte hýčkat svoje tělo masáží, perličkovou koupelí, parními lázněmi, saunou a dalšími procedurami, které nabízí nejen lázeňské a wellness hotely východočeského regionu.
 • vodáctví a vodní sporty – spousta splavných řek jako Labe, Orlice nebo Metuje otevírá náruč pro vodáky ať už na raftech nebo kajacích. Vodní plochy zase naopak podporují jachting, windsurfing, ale i vodní lyžování či wakeboarding, takřka ideální jsou pro potápění.
 • bazén Dobruška – krytý bazén nabízí spoustu zábavy pro malé i velké, plavce i neplavce. V areálu můžete využít čtyřmetrovou skokanskou věž, vířivku, parní komory nebo se zúčastnit aquaerobicu.
 • přírodní koupaliště Holetín – koupaliště je zasazeno do klidného zeleného kouta Holetína. Najdete zde bazén s přírodní vodou, fotbalové hřiště, kde se pravidelně hrají zápasy, pivnice, grilování, kryté podium a antukové hřiště. V blízkosti Holetína nabízíme ubytování.
 • Opaťák – písák Opaťák (Opatovický rybník) se nachází kousek za Hradcem Králové. Kromě jiného se zde nachází i naturistická pláž, takže pokud nejste fanoušci opálených plavek, bude se Vám zde líbit. Rybník je volně přístupný a na pláži se nachází i občerstvení a půjčovna lodiček.
 • Oplatil-Hrádek – soustava písáků mezi Hradcem a Pardubicemi nabízí ještě další nudistickou pláž, a to u písáku u Starých Žďánic. Není to sice oficiální naturistická pláž, nicméně naháčů je zde více, než lidí v plavkách.

Ubytování Východní Čechy

Ve východních Čechách u nás naleznete více než desítku chat a chalup.
Ubytovat se můžete například u východočeského moře, tedy přehrady Rozkoš v obci Česká skalice, nebo třeba u strategicky umístěného Náchoda.
Na levné ubytování doporučujeme kemp Hradec Králové – Stříbrný rybník, který nabízí místa pro stany i karavany, uvytování v chatkách a rosáhlý adrenalin park a vodní centrum (lodičky, šlapadla, aquazorbing, lanové centrum pro děti i dospělé, horozlecká stěna a mnoho dalšího)
Je možné že jste po pojmem Východní Čechy hledali některou z těchto možností:

Pokud byste si snad přesto své ubytování nevybrali, můžete se i vrátit zpět na pronájem chat a chalup v celé ČR.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990