Ubytování - Vnorovice

Vesnice Vnorovice leží 2,8 km severně od obce Staré Hobzí, které je místní částí, v okrese Jindřichův Hradec, kraj Jihočeský v nadmořské výšce 467 m. Jihočeská obec Vnorovice nabízí možnost krásně a pohodově strávené dovolené. Kromě klidu a relaxace si zde můžete užívat i kulturu, historii a sport.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Vnorovice

(kód objektu: 3632)

Lokalita: Jižní Čechy - Vnorovice
Koupání: 30 m
Maximální počet osob: 6+1
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 3 km
Restaurace: 3 km
Cena od: 9 030 Kč za týden

Útulně zařízená dobře vybavená rodinná chata u lesa na břehu řeky Dyje. Romantické a klidné místo. V okolí jsou historická města (Dačice, Telč) a další turistické zajímavosti. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

 • Místní památky

  Kaple sv. Andělů na návsi

 • Památky v okolí

  Dačice – starý a nový zámek, kostel sv. Vavřince s renesanční věží, areál františkánského kláštera

  Telč – je právem oblíbeným a obdivovaným cílem turistů z celého světa. Jádro města je Městskou památkovou rezervací a v r. 1992 byla Telč zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Prolínají se zde skvosty z prostředí církevního, měšťanského a šlechtického, památky gotické, renesanční, barokní, románské i klasicistní.

  Slavonice – jsou překrásným a ojedinělým souborem goticko renesančních památek nominovanými na seznam světového dědictví UNESCO.

  Kolem starých mlýnů u Dyje – trasa začíná v Dačicích a vede kouzelnou přírodou okolo břehů Moravské Dyje s mnoha starými mlýny.

  Český Rudolec – nachází se v přírodním parku Česká Kanada, na českomoravském pomezí 8 km od rakouské hranice v nadmořské výšce 512 m. Tvrz byla v pol. 19. stol. přestavěna na novogotický zámek. Ten, nazývaný též Malá Hluboká, je nyní značně devastován a chystá se jeho oprava. V Českém Rudolci najdete též kostel sv. Jana Křtitele z r. 1488.

Přírodní atraktivity

Graselovy stezky – cesty vedou krásnými lesy, kolem rybníků i dochovaných, těžko znatelnách pozůstatků života našich předků (kamenná koryta vodních náhonů k zaniklým mlýnům, pilám, hamrům).

Pramen Moravské Dyje – pramen Moravské Dyje najdete na louce mezi lesy 2 kilometry severně od Panenské Rozsíčky, na místě bývalého rybníka.

Aktivní dovolená

Blízké okolí láká návštěvníky svou krásnou krajinou s rybníky, potůčky, kopci a lesy, ale též četnými historickými památkami, jako jsou pevnosti, zámky a historická města. Na příjemnou procházku je možné se vydat z Dačic kolem kaskády rybníků po udržované cestě, na kterou se dostanete přímo z Hradecké ulice od rybníku Vražda. Za teplého počasí můžete navštívit koupaliště v Dačicích. Návštěvníci mohou využít plavecký a rekreační bazén s divokou řekou, masážními lavicemi a chrliči. Dominantou koupaliště je 16 metrů dlouhá třídráhová skluzavka a 52 metrů dlouhý tobogán. Nejmenší mohou využít dětské brouzdaliště se skluzy a stříkajícím nosorožcem.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990