Ubytování - Vlachnovice

Vlachnovice je vesnička, patřící pod Jílovice. Leží na místní komunikaci mezi Jílovicemi a Lhotou v jižních Čechách. Mají 7 stálých obyvatel (kteří zde mají trvalé bydliště). Nachází se zde množství chat a chalup. V ráji rybníků, pěší turistiky a rozmanitých cyklostezek, v nádherné lokalitě Vlachnovického rybníka pouhých 14 kilometrů od Třeboně Vám nic nebrání strávit klidnou a pohodovou dovolenou.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Vlachnovice

(kód objektu: 329)

Lokalita: Jižní Čechy - Vlachnovice
Koupání: 12 km
Bazén:
Maximální počet osob: 5
Parkování: Otevřené Na pozemku, Garáž
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 500 m
Restaurace: 500 m
Cena od: 8 330 Kč za týden

Pěkně zařízená chata s bazénem, ohništěm a grilem s posezením situovaná na prostorném pozemku v atraktivní lokalitě 12 km od lázeňského města Třeboň. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

 • Místní památky

  Vedle cesty z Jílovic se nachází zrušený hřbitov, dosud se zachovalo několik náhrobků

  Největší budovou ve vsi je tzv. Velký statek patřící rodině Pexů

 • Památky v okolí

  Obec Jílovice je rozložena mezi rybníky na rozhraní třeboňské roviny a Novohradských hor. Naskýtá se zde krásný výhled na Slepičí a Novohradské hory. Na území obce je rybník Veský, velký asi 22 ha. V Jílovicích se nachází kostel Sv. Jakuba z konce 13. století.

  Nové Hrady – leží v Jižních Čechách, jihovýchodním směrem od Českých Budějovic a nedaleko hranice s Rakouskem. Město se rozkládá v srdci Novohradských hor.

  Bovorovice – Nádherná obec, jejíž středová část byla pro architektonické cennosti v roce 1990 vyhlášena památkovou zónou. V místě se nacházejí selské lidové usedlosti blatského typu, dále kovárna se zvonicí a výklenková kaplička sv. Jana z Nepomuku, která pochází z 18. století. Místo jistě stojí za vaši pozornost a návštěvu.

  Zvíkov – Zajímavá gotická tvrz se nachází ve vsi Zvíkov na Českobudějovicku v Jihočeském kraji. Tvrz je hezky opravená patrová věžovitá stavba z lomového kamene, která má čtyřhranná i střílnová okénka a na severní straně hrotitý vstupní portál. Tvrz stojí v oplocené zahradě a je k ní připojen upravený statek ve stylu selského baroka z počátku 19. století.

Přírodní atraktivity

Kluk – zlesněný vrch nad obcí Kremže, severně od Českého Krumlova. Je oblíbeným cílem turistických cest a vyhlídkovým místem, které za dobré viditelnosti nabízí pohled na Blanský les a na protější vyšší horu Kleť s rozhlednou a televizním vysílačem.
Dehtář – je velký a nádherný rybník, který kdysi sloužil k chovu ryb. V dnešní době slouží pro rekreaci.
Tereziino údolí – kromantickým procházkám vás tentokrát pozveme do Tereziina údolí, do něhož vede asi kilometr dlouhá turisticky značená trasa z novohradského náměstí. Romantický park, ve kterém se údolí nachází, byl založen ve druhé polovině 18. století. Od roku 1949 je park státem chráněným územím a má rozlohu bezmála 70 ha.
Přírodní rezervace Červené blato – trasa naučné stezky je převážně tvořena povalovými chodníčky, které umožňují průchod měkkým terénem. Přibližně uprostřed stezky je vybudována terasa s překrásným výhledem na rašelinné jezírko. Červené blato má své kouzlo ve všech ročních obdobích.

Aktivní dovolená

Okolí Vlachovice je bohaté na lesy a rybníky. Největší rybník Vlachonovický je uprostřed vsi. Od konce 60. let se Vlachnovice stávají, pro nefalšovanou přírodní krásu, bohatství lesů a oázy klidu, rekreační oblastí. V okolí je vybudováno velké množství rybníků, z nich některé jsou využívány jako přírodní koupaliště. Například rybník Dehtář, kde je nádherné koupání a místo je skvělé k odpočinku a relaxaci. Ani okolní prostředí nezůstává pozadu. Tamní příroda vás jistě chytne za srdce a zláká vás alespoň ke krátké procházce.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990