Ubytování Vitice

Klidná obec Vitice se nachází v krásném prostředí jižních Čech, obklopená loukami a lesy. Je to to pravé místo pro nabrání nových sil a odpočinek, ale je zde i mnoho možností pro aktivnější dovolenou. Díky nádherné přírodě jižních Čech a nesčetným památkám zde můžete podnikat nejrůznější výlety.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Vitice

(kód objektu: 3647)

Lokalita: Jižní Čechy - Vitice
Koupání: 30 m
Maximální počet osob: 5
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Cena od: 9 380 Kč za týden

Vkusně a účelně zařízená chata u rybníka Rozboud a řeky Blanice v malé chatové osadě Radužel u Vodňan. Místo vhodné pro klidnou rodinnou dovolenou uprostřed jihočeské krajiny. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

Hrad Helfenburk – hrad svou rozlohou patří mezi největší zříceniny v republice. Z původního hradu zůstal dobře zachovaný obranný systém dělových a obranných bašt. Pro turisty byly obnoveny obě hradní věže, z nich jedna je upravena jako rozhledna.

Prachatice – za návštěvu jistě stojí historické centrum Prachatic. Uvidíte městské opevnění včerně Dolní brány, dále Kostelní náměstí, gotický kostel sv. Jakuba, Velké náměstí s renesanční kašnou a spoustu dalších památek. Městské muzeum a galerie Vodňany – zde můžete navštívit mnoho stálých expozic, ale i ojedinělé výstavy. Prohlédnout si můžete například expozici věnovanou dílu Mikoláše Alše, nebo pamětní síň Julia Zeyera. V muzeu můžete navštívit například výstavu věnovanou rybářství v jižních Čechách.

Chelčice – rodiště a působiště Petra Chelčického.

Zámek Libějovice – původní tvrz, o které máme zmínky již z roku 1264, byla později přestavěna na renesanční zámek. V minulosti přitahoval naše umělce, jako například Julia Zeyera, Františka Heritesa, nebo Otakara Mokrého, kteří zde hledali inspiraci pro svá literární díla.

Hrad Protivín – tento nevelký hrad, postavený do čtverhranného půdorysu, byl založen už ve 13. století. V minulosti ho vystřídalo mnoho majitelů, byla zde i škola a zámek dokonce sloužil i jako rekreační sídlo. V současnosti je hrad na prodej.

Archeopark Netolice – Archeopark leží na místě akropole bývalého přemyslovského kastelánského hradu. Archeopark Na Jánu v Netolicích je první jihočeskou archeologickou památkou, prezentovanou moderní formou přímé rekonstrukce.

Přírodní atraktivity

Skočický hrad – tato přírodní rezervace se nachází u obce Skočice. Důvodem její ochrany je komplex relativně přirozené lesní vegetace na vrcholu kopce Hrad u Skočic. Najdete zde přirozený porost květnaté bučiny, který je nejcennější částí rezervace.

U Hajnice – tato národní přírodní památka se nachází poblíž vesnice Libotyně. Chráněno je zde území na severních svazích vrchu Běleč, na němž se nachází bezlesá enkláva, lokalita měkčilky jednolisté.

Radomilická mokřina – přírodní rezervace nedaleko Radomilic. Chráněny jsou zde mokřady s bohatým výskytem chráněných druhů rostlin, typických pro mokřadní vegetaci. Nachází se zde například hrachor bahenní, žebratka bahenní, nebo hořec hořepník. Objevují se zde i ohrožení živočichové, jako například kuňka obecná.

Kralovické louky – přírodní rezervace, která je chráněna pro své zrašelinělé svahové louky s bohatou květenou. Je to jediná lokalita v jižních čechách, kde se nachází kohátka kalíškatá.

Aktivní dovolená

Po jižních Čechách vedou krásné cyklostezky, díky kterým si parádně zasportujete a zároveň můžete objet všechny zajímavosti, které tento kraj nabízí. Záleží jen na vás, kam se vydáte. Kromě cyklostezek jsou zde i značené turistické trasy vhodné pro celodenní i krátké túry. V nedalekém Bavorově se také nachází koupaliště, kde můžete strávit příjemný den u vody, nebo se jen přijít smočit po náročném výletě. Pokud by Vám nepřálo počasí, v 6 km vzdálených Vodňanech se nachází krytý bazén. Kromě bazénu jsou zde i tenisové kurty, sauna, nebo minigolf. V okolí se nachází i několik rybníků vhodných ke koupání. Ve vedlejších Stožicích je pak možnost půjčit si koně a vydat se na příjemnou projížďku po okolí.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990