Ubytování Vendryně

Na úpatí Beskyd, ze všech stran chráněná modravými stíny hor, leží uprostřed sametové zeleně obec Vendryně. Přiláká vás svými lesy a loukami, po kterých se budete chtít nekonečně dlouho procházet.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Vendryně

(kód objektu: 3181)

Lokalita: Beskydy - Vendryně
Koupání: 2 km
Bazén:
Maximální počet osob: 6
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 1 km
Restaurace: 500 m
Cena od: 13 300 Kč za týden

Stylově zařízená nově zrekonstruovaná chalupa s bazénem situovaná na oplocené zahradě s altánem, zahradním krbem a houpačkou. Objekt se nachází v malé obci 2 km od Bystřice nad Olší, zdejší …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

Ve Vendryni je k vidění několik památek. Nejzajímavější jsou jistě vápencové pece. V okolí najdete památky významnějšího rázu.

 • Místní památky:

  kostel sv. Kateřiny – zděný kostel s původně dřevěnou věží ze 13. století, ukrývající vzácný, nejstarší zvon ve Slezsku ze století 15.

  vápencové pece – ojedinělé technické památky patřící k nejzranitelnějším v Čechách. Sloužili pro zpracování vápence.

 • Památky v okolí (vše ve vzdálenosti do 30ti kilometrů):

  rodný dům Sigmunda Freuda – v Příboře můžete navštívit expozici s názvem „Sigmund Freund – člověk“, která představuje Freuda jako „normálního“ člověka s normálním vztahem ke každodennímu životu.

  Hukvaldy – rozsáhlá hradní zřícenina se nachází nad stejnojmenou obcí a rodištěm skladatele Leoše Janáčka. Najdete tu kapli sv. Ondřeje nebo věž, ze které je krásná vyhlídka do širokého okolí až k Ostravě. V průběhu sezony je zde pořádána spousta akcí, například pálení čarodějnic, hledání pokladů, vystoupení šermířů, strašidelná noc, dobývání hradu Hukvaldy, vinobraní, Ondřejská pouť a další. 15 km od hradu Vám nabízíme ubytování v rekreační chalupě s bazénem v obci Trojanovice.

Přírodní atraktivity

V oblasti Vendryně s přijdou na své milovníci procházek a turistiky. Za významějšími atraktivitami však musíte vyrazit do okolí.

 • Atraktivity v okolí (vše ve vzdálenosti do 50ti kilometrů):

  jeskyně Šipka – volně přístupná jeskyně patří k jednomu z nejhezčích krasových útvarů Štramberského krasu. Proslavila se díky nálezu spodní čelisti neandrtálského dítěte tzv. Šipecké čelisti, který dokázal, že zde pobývali pravěcí lovci. Dále zde byly nalezeny kosti a zuby pravěkých zvířat, např. jeskynního medvěda, který zde nějakou dobu pobýval, kosti lva jeskynního, hyeny, nosorožce srstnatého, mamuta, zubra, pratura, pižmoně, levharta, rosomáka, soba polárního nebo losa. Dnes je jeskyně obývána pouze netopýry.

  Lysá hora – na nejvyšší horu Moravskoslezských Beskyd můžete vystoupat pěšky nebo vyšlapat na kole. V okolí se nacházejí podzemní pseudokrasové prostory Ondrášovy díry, skautský památník nebo skalní útvary v přírodní rezervaci Mazák. Z vrcholu je nádherný výhled na celé Beskydy, Malou Fatru a někdy dokonce až Západní Tatry – Roháče. Při naprosto ideálních podmínkách (jen několik dní v roce) je na severozápadě nad Jeseníky vidět i Sněžka, vzdálená 200 km. Ubytovat se můžete v naší pěkně zařízené chatě v 10 km vzdálené obci Ostravice.

Aktivní dovolená

V okolí vesnice se táhne několik naučných stezek, cyklotras a turistických stezek. Dále je zde možné využívat sportovní halu a hřiště na košíkovou, volejbal, nohejbal, tenis, plážový volejbal.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990