Ubytování Velké Hamry

Město Velké Hamry, nacházející se v okrese Jablonec nad Nisou, je turisticky velmi zajímavým místem. Nachází se zde mnoho památek, návštěvníci mohou obdivovat původní architekturu a je zde i přírodních zajímavostí, které stojí za navštívení.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Velké Hamry

(kód objektu: 2752)

Lokalita: Jizerské hory - Velké Hamry
Koupání: 2 km
Bazén:
Maximální počet osob: 20
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 7
Obchod: 1 km
Restaurace: 400 m
Cena od: 23 310 Kč za týden

Exkluzivní horská chata s vnitřním vyhřívaným bazénem se nachází v obci Velké Hamry II. a je zasazena do slunné scenérie ve výšce 680 m n.m. Celkově pohodlné zařízení a …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

Velké Hamry ukrývají mnoh zajímavostí a míst, která připomínají dávnou historii. Vydejte se po stopách místních pověstí a skutečných událostí.

 • Místní památky:

  sokolovna – Sokolovna ve Velkých Hamrech je důležitou součástí města. Vybudována byla v roce 1910 v novore­nesančním slohu a dodnes slouží místnímu Sokolu.

  Pieta na Mezivodí – V místech, kde býval náhon ke mlýnu nechal mlynář Jáchym Nykrin postavit sochu na pamtáku své dcery, která se v náhonu utopila. Autor sochy je neznámý a není známa ani doba původu sochy, usuzuje se ale, že je vysochána v barokním stylu.

  U Křížku – Kříž s plechovou postavou Krista byl podle pověsti postaven na místě, kde se jednou při svážení dřeva náklad svezl z vozu a zabil syna sedláka Matouše, který šel vedle vozu. Právě tuto nehodu má křížek připomínat.

  Kaplička sv. Václava – Kaplička byla v Hamrech postavena místo původně plánovaného kostela.

  Kaple sv. Anny na Hamrskách – Kaple z konce 19. století, u níž byl později zřízen hřbitov. Je vystavěna v novorománském slohu. Každoročně se zde 5. července koná mše k uctění památky mistra Jana Husa. Dnes také slouží jako pohřební síň a občas se zde konají svatby, nebo křty.

  Kostel sv. Václava – Kostel byl postaven v první polovině 20. století v novogotickém stylu a stal se dominantou místního náměstí. Věž kostela dosahuje výšky 42 metrů, ale od doby, co během 2. světové války byly odvezeny kostelní zvony, mlčí.

  Hotel Britz – Budova původně sloužila jako společenský dům pro mistry a úředníky opodál stojící továrny. Současný majitel budovu pečlivě zrekonstruoval a nyní slouží jako ubytovací a restaurační zařízení s bowlingem.

  Textilní továrna – Továrna fungující už více než 100 let, spíše než továrnu připomíná zámeček, proto tolik budí pozornost všech návštěvníků Velkých Hamrů.

 • Památky v okolí:

  Štěpánka – rozhledna na vrchu Hvězda je považována za nejkrásnější vyhlídku Jizerských hor. V roce 1847 ji nechal postavit kníže Kamil Rohan na počest návštěvy zemského správce arcivévody Štěpána. Stavba byla ale uprostřed prací zastavena, prý kvůli věštbě cikánky, která Rohanovi předpověděla smrt v okamžiku, kdy bude rozhledna dokončena.

  Protržená přehrada – přehrada na řece Bílá Desná byla poprve napuštěna v roce 1915. Hned v dalším roce se její sypaná hráz protrhla a způsobila obrovské škody, když 62 lidí přišlo o život a bylo zničeno, nebo vážně poškozeno nespočet domů a továren.

  Souš – nádrž na Černé Desné vznikala současně jako nádrž na Bílé Desné. Poté, co se druhá nádrž protrhla, byla tato přehrada vypuštěna a důkladně kontrolována a zpevňována. Dříve byla přehrada využívána jako rekreační místo, dnes je zde koupání zakázáno, protože slouží jako zásobárna pitné vody.

  Ozubnicová železnice – na trati mezi Tanvaldem a Harrachovem musí vlaky překonávat několik set metrů převýšení, proto na úseku Tanvald – Kořenov lokomotivy využívaly ozubnici. Trať je od roku 1992 kulturní památkou.

Přírodní zajímavosti

 • Zajímavosti v okolí:

  Tanvaldský špičák – tradiční cíl výletů mnoha turistů určitě stojí za návštěvu. Na svazích tohoto kopce pramení čtyři potoky, takže se můžete zastavit i u jejich pramenů.

  Terezínka – vyhlídková skála na úbočí hory Muchov byla postavena jako zděná vyhlídka se schodištěm v roce 1853. Nechal ji postavit majitel tanvaldské přádelny a pojmenoval ji po své ženě.

  Údolí Kamenice – tam Vás zavede značená turistická cesta přímo z Tanvaldu. Toto krásné romantické místo, kde se řeka Kamenice divoce prodírá mezi skalami, Vás dovede až k soutoku s Jizerou ve Spálově. Po cestě zpět do Tanvaldu můžete navštívit i zříceninu hradu Navarov.

  Vodopády Černé Desné – k tomuto místu Vás zavede naučná stezka, kde se dozvíte mnoho zajímavých věcí o řece, obci Desná i okolí. V údolí řeky Černá Desná pak můžete obdivovat divoké vodopády této horské říčky.

  Bozkovské jeskyně – jediné zpřístupněné jeskyně na severu Čech. Díky bohaté výzdobě však nemají problém přilákat milovníky podzemní říše z krajin mnohem vzdálenějších. Nachází se zde největší podzemní jezero v Čechách.

Aktivní dovolená

Velké Hamry nabízí nepřeberné množství aktivit. Vedle klasických turistických a cyklistických tras můžete zajít například na koupaliště, nebo se vydat na přehradu do Jablonce nad Nisou. Pro děti je přímo ve městě krásné nové dětské hřiště, na kterém se Vaše ratolesti dozajista vyřádí. Pro milovníky adrenalinu je v nedalekém Tanvaldu freerideová trať, kde můžete vyzkoušet něco nového.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990