Ubytování Úvalno

Obec zasazena v překrásném, kouzelném prostředí Jeseníků, uprostřed rozlehlých luk s vlnící se trávou a jehličím provoněných lesů. Ideální prostředí pro turistiku a odpočinek.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Apartmán - Úvalno

(kód objektu: 3150)

Lokalita: Jeseníky - Úvalno
Koupání: 30 m
Bazén:
Maximální počet osob: 7+5
Parkování: Přístřešek Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 4
Restaurace: 200 m
Cena od: 10 500 Kč za týden

Ubytování v moderně zařízené půdní vestavbě rodinného domu s bazénem a prostornou terasou doporučujeme především početnějším rodinám s dětmi. V domě na kopci nedaleko lesa je malým i velkým hostům …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

Přímo ve vesnici můžete vidět několik architektonicky zajímavých budov a církevních staveb. Za ostatními pamětihodnostmi se vydejte do okolí.

 • Místní památky:

  kostel sv. Mikuláše – barokní stavba z 18. století

  sýpka – barokní ze 17. století

  pamětní síň Hanse Kudlicha

  mauzoleum Hanse Kudlicha

  rozhledna

 • Památky v okolí (ve vzdálenosti do 30ti kilometrů):

  zřícenina Šelenburk – zříceniny hradu je volně přístupná a z areálu zříceniny je pěkný výhled na město Krnov

  zámek Bruntál – nejvýznamnější zámek celého regionu s renesančním arkádovým nádvořím a hodinovou věží. Nejhodnotnější interiéry zámku jsou zpřístupněny veřejnosti: zámeckou expozici tvoří kaple v přízemí a sály 1. patra zámku, zdobené rokokovými nástěnnými malbami mimořádné kulturní hodnoty a vybavené původním mobiliářem z 18. až počátku 20. století. Pozoruhodná je i zámecká galerie s díly italských, holandských, vlámských a německých mistrů 16. – 18. století ze sbírek velmistrů Řádu německých rytířů.

  úzkokolejná dráha – jedná se o jedinou úzkorozchodnou trať provozovanou Českými drahami. Trasa dlouhá 20 km vás sveze malebnou krajinou z Třemešné do Osoblahy maximální rychlostí 40 km/hod.

Přírodní památky

Jesenická příroda nabízí spoustu atraktivit k obdivování. Nejsou to jen vysoké, strmé hory a hluboké lesy, ale i vodní plochy.

 • Atraktivity v okolí (ve vzdálenosti do 30ti kilometrů):

  vodní nádrž Kružberk – přehrada na řece Moravici. Původním účelem bylo energetické využití, ale s ohledem na stále se zvyšující potřeby pitné vody v Ostravě a okolí bylo od původního záměru upuštěno. Z tohoto důvodu jsou stanovena v povodí pásma hygienické ochrany. Jelikož je vodní dílo zásobárnou pitné vody, platí zákaz plavání a jiných vodních sportů. Od roku 1978 je ve vodní nádrži zakázán rybolov.

Aktivní dovolená

Okolí Jakartovic nabízí spoustu turistických stezek a cyklotras, které Vám otevřou náruč do kouzelné přírody. Pokud si raději užíváte pohodlí a klidu, můžete vyrazit na houby.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990