Ubytování - Tučapy

Obec Tučapy se nachází v okrese Tábor, kraj Jihočeský, zhruba 7 km severovýchodně od Soběslavi a 17 km jihovýchodně od Tábora. Skrze Tučapy protéká Černovický potok. Jihočeská obec Tučapy nabízí možnost krásně a pohodově strávené dovolené. Kromě klidu a relaxace si zde můžete užívat i kulturu, historii a sport.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Tučapy

(kód objektu: 145)

Lokalita: Jižní Čechy - Tučapy
Koupání: 500 m
Bazén:
Maximální počet osob: 6
Parkování: Otevřené Na pozemku, Garáž
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 4
Obchod: 200 m
Restaurace: 300 m
Cena od: -

Dobře zařízená rekreační chalupa s venkovním bazénem, slunečníkem a zahradní houpačkou situovaná na okraji obce, 8 km od zámku Červená Lhota a 25 km od Jindřichova Hradce. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

 • Místní památky

  Kostel svatého Jakuba Většího

  Židovský hřbitov na jihozápadním okraji obce, u rybníku Smíchov

  Výklenková kaplička na severozápadním okraji obce

  Socha svatého Jana Nepomuckého

  Židovská škola

  Pamětní desky k uctění památky Bedřicha Všemíra hraběte Berghtolda a světoznámého dirigenta Karla Ančerleho (1908–1973), který se Tučapech narodil

  Pomník obětem světové války

 • Památky v okolí

  Choustník – zříceniny hradu Choustník jsou čtvrt hodiny východně od vesnice na kopci vysokém 672 m. Je z nich patrno několik nádvoří, obytná stavení a 2 věže, z nichž větší, tzv. Čtverhranná je přístupná schodištěm a z vrcholu je překrásný pohled do okolí. Za jasných dnů je vidět až na Šumavu či vzdálené Brdy.

  Soběslav – skutečnou perlou města Soběslavi je kostelík sv. Víta, který je příznačným dílem krásného gotického slohu přelomu 14. a 15. století.

  Zámek Červená Lhota – to, čím je Červená Lhota ojedinělá, je její jemný půvab vodního zámku v krásném prostředí.

  Zámek Brandlín – v dolní části zámku se nachází zámecká krčma, kde můžete posedět v příjemném prostředí s pohledem na krásné klenby a erby všech původních

Přírodní atraktivity

Chýnovská jeskyně byla objevena roku 1863 při práci v lomu. Roku 1868 se po úpravách stala první turisticky zpřístupněnou jeskyní na území České republiky. Dodnes jsou zachována původní kamenná schodiště a prohlídka jeskyně je malou romantickou exkurzí do historie.

Aktivní dovolená

Nádherné vápencové Chýnovské jeskyně u obce Chýnov, husitské sídliště Kozí Hrádek u Tábora či hrad Kámen směrem k Pelhřimovu jsou námětem na půldenní výlet. V blízkých Tříklasovicích je možné se projet na koních a v Myslkovicích prohlédnout nově restaurovaný zámeček. Skvělé koupání a surfování je na pískovně ve Vlkově u Veselí n. L. (cca 20 km), vodáci to na Lužnici také nemají daleko, neboť řeka protéká Soběslaví. V nedalekém lese si přijdou na své zejména houbaři, denní úlovky kolem stovky pravých hřibů opravdu nejsou houbařskou latinou. I členové Petrova cechu či zelení panáčkové si přijdou na své, v Černovickém potoce je totiž možné chytit úhoře či spatřit vydru nebo ondatru.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990