Ubytování - Trojanovice

Rozlehlá obec uprostřed horské lokality se spoustou jehličím provoněných lesů v okolí. Poblíž se nacházejí hory Velký Javorník a Radhošť. V okolí je několik místních památek, ale jistojistě Vás kroky dovedou hlavně k soše boha Radegasta.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Trojanovice

(kód objektu: 2104)

Lokalita: Beskydy - Trojanovice
Koupání: 0 m
Bazén:
Maximální počet osob: 6
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 1 km
Restaurace: 900 m
Cena od: 9 310 Kč za týden

Moderně zařízená rekreační chalupa s bazénem, altánkem a venkovním krbem. Zdejší nádherné okolí skýtá nepřeberné množství výletů (Rožnov pod Radhoštěm, Štramberk, Pustevny). …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

Místní památky v Trojanovicích

 • kaple sv. Cyrila a Metoděje – kaplička na hoře Radhošť z 19. století s vnitřními malbami malíře Adolfa Liebschera
 • památník bratří Strnadlů a Jana Knebla – expozice výstavy zpracované Vlastivědným muzeem v Novém Jičíně. K vidění je lidový kroj, sochařská díla J. Knebla a Valašský Betlém z roku 1930.
 • zvoničky – podél cest se vině několik zvoniček, například: Zvonička pod Javotníkem, Zvonička pod Radhoštěm, Zvonička v Karlovicích, Zvonička v Bystrém a další
 • kapličky – k nalezení je zde několik kapliček, například: Lurdská kaple Panny Marie na Horečkách, Kaplička na Lomné u hotelu „U Kociána“, Kaplička na Lomné, Kaplička na Bystrém
 • sousoší “Partyzánská hlídka“ – sousoší zde bylo umístěno na počest 40. výročí osvobození republiky Sovětskou armádou v roce 1985.
 • socha Radegasta – socha pohanského boha od sochaře Albína Poláška, umístěna na hoře Radhošť

Památky v okolí (do 20 km)

 • rodný dům Sigmunda Freuda – v Příboře můžete navštívit expozici s názvem „Sigmund Freund – člověk“, která představuje Freuda jako „normálního“ člověka s normálním vztahem ke každodennímu životu.
 • Technické muzeum Tatra – v Kopřivnici navštivte muzeum zasvěcené automobilům značky Tatra. Uvidíte tu na šedesát osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby, podvozky, motory, modely, designérské návrhy a různé rarity.
 • Hukvaldy – rozsáhlá hradní zřícenina se nachází nad stejnojmennou obcí a rodištěm skladatele Leoše Janáčka. Najdete tu kapli sv. Ondřeje nebo věž, ze které je krásná vyhlídka do širokého okolí až k Ostravě. V průběhu sezony je zde pořádána spousta akcí, například pálení čarodějnic, hledání pokladů, vystoupení šermířů, strašidelná noc, dobývání hradu Hukvaldy, vinobraní, Ondřejská pouť a další. 15 km od hradu Vám nabízíme ubytování v rekreační chalupě s bazénem v obci Trojanovice.
 • Valašské muzeum v přírodě – v Rožnově pod Radhoštěm najdete nejrozsáhlejší skanzen střední Evropy. Jsou tu pro Vás připraveny ukázky tradičních řemesel, pěstování rostlin a chov dobytka. Téměř 150 objektů je zde rozmístěno do třech expozic – Dřevěné městečko, Mlýnská dolina a Valašská dědina.

Přírodní zajímavosti

 • Velký Javorník – jeden z nejnavštěvo­vanějších vrcholů v Beskydech, s překrásným výhledem do široké krajiny
 • Radhošť – Hora Radhošť je často nazývána s přídomkem „památná“. Svým významem a zájmem obyvatel se skutečně jedná o nejznámější a nejvýznamnější vrchol v Moravskoslezských Beskydech. Na vrcholu se nachází Kaple sv. Cyrila a Metoděje a sousoší této svaté dvojce. Dále je zde umístěn vysílač a hotel Radegast.
 • jeskyně Šipka – volně přístupná jeskyně patří k jednomu z nejhezčích krasových útvarů Štramberského krasu. Proslavila se díky nálezu spodní čelisti neandrtálského dítěte tzv. Šipecké čelisti, který dokázal, že zde pobývali pravěcí lovci. Dále zde byly nalezeny kosti a zuby pravěkých zvířat, např. jeskynního medvěda, který zde nějakou dobu pobýval, kosti lva jeskynního, hyeny, nosorožce srstnatého, mamuta, zubra, pratura, pižmoně, levharta, rosomáka, soba polárního nebo losa. Dnes je jeskyně obývána pouze netopýry.
 • Lysá hora – na nejvyšší horu Moravskoslezských Beskyd můžete vystoupat pěšky, vyšlapat na kole. V okolí se nacházejí podzemní pseudokrasové prostory Ondrášovy díry, skautský památník nebo skalní útvary v přírodní rezervaci Mazák. Z vrcholu je nádherný výhled na celé Beskydy, Malou Fatru a někdy dokonce až Západní Tatry – Roháče. Při naprosto ideálních podmínkách (jen několik dní v roce) je na severozápadě nad Jeseníky vidět i Sněžka, vzdálená 200 km. Ubytovat se můžete v naší pěkně zařízené chatě v 10 km vzdálené obci Ostravice.

Aktivní dovolená

Zejména Velký Javorník nabízí pro adrenalinově založené jedince možnosti paraglaidingu a letu na rogalech, dále pak můžete navštívit lanový park, motokáry, pro milovníky klidu turistické trasy a cyklostezky.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990