Ubytování Trhové Sviny

Město Trhové Sviny nabízí svým návštěvníkům spoustu zajímavostí, které určitě stojí za navštívení. Kromě velkého množství místních památek a krás přírody se můžete vydat do okolí a objevovat například zdejší přírodní rezervace.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Trhové Sviny

(kód objektu: 3415)

Lokalita: Jižní Čechy - Trhové Sviny
Koupání: 200 m
Maximální počet osob: 6
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 500 m
Restaurace: 500 m
Cena od: 8 120 Kč za týden

Velmi pěkně zařízený prázdninový domek s posezením pod pergolou s grilem, tenisovým stolem a solární sprchou. Doporučujeme návštěvu solných lázní v rakouském Gmündu (30 km od objektu). …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

 • Místní památky:

  Kostel Nanebevzetí Panny Marie – tento původně raně gotický kostel ze 13. století, byl ve 2. polovině 15. století přestavěn. Uvnitř můžete obdivovat barokní oltář z první poloviny 18. století a krásnou sochařskou výzdobu.

  Svatá Trojice – tento poutní kostel je patrně nejpůsobivější památkou Trhových Svinů. Stavba má tři oltáře, trojici štítů a věžiček a je obklopena šestibokým ambitem se třemi věžicemi. V trojboké kapli se skrývá pramen vody, kterému bývá připisována léčivá moc.

  Radnice – první radnice v Trhových Svinách byla zaznamenána již v 16. století, nicméně současná budova radnice pochází z roku 1845. Z původní radnice zbylo jen sklepení a kamenná obruba malovaného znaku ve štítu budovy.

  Socha sv. Jana Nepomuckého – barokní sloup se sochou sv. Jana Nepomuckého nahradil původní sochu sv. Barbory. I kvůli tomu můžete pozorovat kompoziční nevyváženost celého sloupu.

  Kašna – kamenná kašna ve tvaru šestiúhelníku nacházející se uprostřed náměstí pochází z roku 1864.

  Milníky – v krajině v okolí Trhových Svin se můžete setkat s charakteris­tickými prvky – kamennými milníky z 18. století, které naznačují směr a vzdálenost k nejbližším městům.

  Buškův Hamr – někdejší železný hamr se nachází v údolí za Trhovými Sviny. Pochází z konce 18. století a jméno nese podle posledního majitele. Navštívit zde můžete výstavu hamernických a kovářských výrobků a prohlédnete si dobové vybavené místnosti.

 • Památky v okolí:

  Čížkrajice – ve 14. století bývaly samostatným vladyckým sídlem s tvrzí, před rokem 1650 však zpustla. Ves měla velmi dobré opevnění a dodnes zde můžete obdivovat pozůstatky hradeb.

  Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích – muzeum patří k nejvýznamnějším kulturním institucím na jihu Čech. První muzejní sbírky byly zpřístupněny veřejnosti na jaře roku 1877 v domě U tří korun vedle městské radnice. Četné dary místních občanů i krajanů v cizině podnítily výstavbu nové účelové muzejní budovy.

  Náměstí Přemysla Otakara II. V Českých Budějovicích – klenotem Českých Budějovic je jejich historické jádro s množstvím cenných církevních i světových staveb, s gotickými, renesančními a hlavně pak barokními domy a s unikátně zachovaným podloubím.

  Černá věž v Českých Budějovicích – nepřehlédnutelná dominanta města byla se svými 72 metry do nedávné doby nejvyšší stavbou ve městě. V minulosti sloužila jako zvonice a hláska. Z jejího ochozu je nádherný výhled na celé Budějovice a nejbližší okolí. Věž má celkem 5 zvonů.

  Nové Hrady – hrad, jehož historie sahá až do první poloviny 13. století, nabízí návštěvníkům 3 základní vyhlídkové trasy. Na první si projdete interiéry hradu. Seznámíte se s jeho historií a uvidíte mnoho zajímavých exponátů a uměleckých děl. Druhý okruh Vás provede bytem panského úředníka. Na konci trasy se Vám naskytne krásný pohled na hradní nádvoří a na město. Třetí okruh Vás zavede do hradního příkopu, jednoho z největších u nás.

  Trocnov – rodiště Jana Žižky je oblíbeným výletním místem, které leží jen 3 km od Borovan. Obcí vede značený okruh pro turisty.

  Technické muzeum Žumberk – muzeum je zaměřeno na elektroniku, elektriku, mechaniku a optiku z 20. – 70. let minulého století. V současné době obsahuje muzejní sbírka kolem 50ti exponátů, ale stále se rozrůstá. Muzeum je otevřeno pouze o letních a velikonočních prázdninách.

  Tvrz Žumberk – první zmínky o tvrzi pochází ze 13. století. Později byla renesančně přestavěna a do jejího opevnění byla zahrnuta celá ves. V současnosti je tvrz přístupná veřejnosti a nachází se zde muzeum.

Přírodní atraktvivity

Terčino údolí – přírodně – krajinářský park, osázen mnoha cizokrajinnými rostlinami (mnoho z nich už zmizelo), byl založen v 2. polovině 18. století. Kromě přírody zde můžete obdivovat i krásnou vstupní bránu z roku 1797, nebo empírový lázeňský dům Václavovy lázně ze stejné doby.

Červené blato – přírodní rezervace Červené blato se rozprostírá na jihzápadním okraji CHKO Třeboňsko. Rezervace byla vyhlášena v roce 1953 k ochraně přirozeného rostlinného pokryvu na tomto území.

Brouskův mlýn – národní přírodní rezervace Brouskův mlýn byla vyhlášena v roce 1991 na rozsáhlém území v nivě řeky Stropnice na celkové rozloze 138,20 ha. Hlavním předmětem ochrany je rozsáhlý komplex cenných společenstev vodní, mokřadní a luční vegetace s výskytem mnoha vzácných a ohrožených rostlinných druhů.

Aktivní dovolená

Jižní Čechy jsou perfektním místem pro dovolenou s koly. Po svých cestách můžete navštěvovat nejrůznější památky a přírodní krásy v tomto kraji. Nekonečné cyklostezky Vás provedou každým koutem jižních Čech a vy budete mít dobrý pocit z toho, že děláte správnou věc pro své tělo. Pokud ale nejste příznivci cyklistiky, můžete vyrazit na pěší tůru. Turistických tras je zde také víc než dost a proto určitě najdete tu, která se Vám bude líbit nejvíce. V míste se nachází také rybník s upravovaným břehem, takže si zde užijete i příjemné koupání.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990