Ubytování - Tourov

Tourov je malá vesnice, část města Bavorov v okrese Strakonice. Nachází se asi 3 km na západ od Bavorova. Je zde evidováno 18 adres. Trvale zde žije 24 obyvatel.

Nalezeno 2 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Tourov

(kód objektu: 3519)

Lokalita: Jižní Čechy - Tourov
Koupání: 3 km
Bazén:
Maximální počet osob: 9+1
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Restaurace: 3 km
Cena od: 11 970 Kč za týden

Pěkně zařízená chalupa s bazénem, posezením pod pergolou a pískovištěm je ideálním místem pro klidnou a odpočinkovou dovolenou. K chalupě je nově přistavěn apartmán se samostatným vchodem (v nabídce …

Detail ubytování

Apartmán - Tourov

(kód objektu: 3519_1)

Lokalita: Jižní Čechy - Tourov
Koupání: 3 km
Bazén:
Maximální počet osob: 3+1
Parkování: Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Restaurace: 3 km
Cena od: 8 330 Kč za týden

Pěkně zařízený apartmán s bazénem, posezením pod pergolou a pískovištěm je ideálním místem pro klidnou a odpočinkovou dovolenou. Objekt přímo sousedí s chalupou (v nabídce pod kódem 3519), venkovní …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kulturní památky

 • Místní památky

  Výklenková kaplička, na sv. okraji vesnice mezi čp. 4 a 5

  Boží muka, cestou k Hájku

  Tvrz Tourov – zbytky tvrze se nacházejí v malé osadě Tourov a to přibližně v centru bývalého dvorce, který byl její součástí a který je dnes rozparcelován na několik samostatných čísel popisných.

 • Památky v okolí

  Helfenburk u Bavorova – romantická zřícenina gotického hradu založená v první polovině 14. století Rožmberky. Svou rozlohou 1,27 ha patří mezi největší zříceniny v České republice.

  Zámek Hluboká – zámek je veřejnosti přístupný a patří k turisticky nejatraktivnějším památkám v Česku. V bývalé zámecké jízdárně sídlí Alšova jihočeská galerie, která spravuje sbírku soch a obrazů holandských a vlámských malířů 17. a 18. století.

  Zámek Kratochvíle – je jednou z nejkrásnějších renesančních staveb střední Evropy, navíc situovanou v malebné krajině mezi lesy, pastvinami a rybníky. Stavba renesančního letohrádku, obklopeného vodním příkopem, započala za Viléma z Rožmberka roku 1583.

  Vesnička Hoštice – vesnice je známá především filmovou trilogií Slunce seno…. Můžeme zde navštívit zámek, židovský hřbitov, hasičské muzeum nebo kostel Narození Panny Marie.

Přírodní atraktivity

Blatský rybník – tento rybník najdeme ve Strakonicích. Napájený náhonovou stokou z řeky Volyňky a užívaný Českým rybářským svazem. V zimním období hojně využívaný jako přírodní kluziště.
Památné stromy Podsrpské lípy – Poslední zachované dřeviny ze stromořadí, vysázeného ze Strakonic k poutnímu kostelu Panny Marie Bolestné na Podsrpu. Obvody kmenů 420 a 470 cm, výšky 26 a 29 m, stáří kolem 200 let.
Kleť – Pokud už jste zhlédli všechny památky ve městě, vydejte se na výlet nenarušenou přírodou na Kleť, nejvyšší vrchol CHKO Blanský les. Je zde krásným výhledem do okolí. Za příznivého počasí je vidět až na alpské vrcholky.
ZOO Hluboká

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990