Ubytování Střední Morava

Střední Morava Vás naláká na množství hradů a zámků, pozoruhodné jeskyně i nejhlubší propast v Česku – Macocha.
Poznejte krásné město Olomouc s památkou na seznamu UNESCO a ubytujte se v některé z našich pěkných chat a chalup. A nezapomeňte během Vaší dovolené ochutnat pravé olomoucké tvarůžky.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Jevíčko

(kód objektu: 3583)

Lokalita: Střední Morava - Jevíčko
Koupání: 2 km
Bazén:
Maximální počet osob: 4+1
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 1.50 km
Restaurace: 1.50 km
Cena od: -

Hezká nová chata u lesa situovaná na pěkné oplocené zahradě, kde je hostům k dispozici bazén, travnaté hřiště, venkovní krb a ohniště s posezením. Z objektu je krásný výhled do …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky – střední Morava

Pokud máte chuť na toulky po památkách a kultuře, Olomouc Vás na chvíli zabaví. Vidět určitě musíte jednu z památek UNESCO – Sloup Nejsvětější Trojice na Horním náměstí, olomoucký hrad, katedrálu a ujít Vaší pozornosti by nemělo ani letecké muzeum. Dále se ve středních Čechách nabízí k návštěvě některý z hradů nebo třeba historická výrobna tvarůžků.

 • Olomouc – město má turistům rozhodně co nabídnout. Historické jádro je městskou památkovou rezervací, která je po pražské druhá nejvýznamnější v Česku.
  • sloup Nejsvětější Trojice – barokní 35 metrů vysoký sloup, který byl vysvěcen za přítomnosti Marie Terezie, je nejvelkolepější a nejvyšší stavbou svého druhu v České republice. Ve spodní části sloupu se nachází kaple, výzdobu tvoří 18 soch světců, 12 figur světlonošů, 6 reliéfů s polopostavami apoštolů, dále sousoší Nanebevzetí Panny Marie umístěné ve střední části sloupu a vrcholové sousoší Nejsvětější Trojice. Sloup je zapsán na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
  • přemyslovský hrad – hrad patří mezi nejvýznamnější hradní areály v Česku. Vidět zde můžete nástěnné malby, patřící k nejkvalitnějším dochovaným památkám pozdně gotického a raně renesančního malířství na Moravě. Toto místo je také dějištěm nikdy neobjasněné vraždy posledního Přemyslovce Václava III.
  • letecké muzeum – v muzeu na letišti v Olomouci – Neředíně můžete vidět například obří dopravní letoun L-610M, MiG 15, MiG 21, Aero L-39 Albatros, proudové motory, včetně motorů v řezu, katapultovací sedačky, kabinu Migu 21MF, který ještě před několika lety létal u Armády ČR a nově také pojízdnou pozemní vojenskou techniku.
  • Katedrála sv. Václava – jižní věž katedrály je nejvyšší kostelní věží na Moravě a druhou nejvyšší v České republice. Zajímavostí je druhý největší zvon v Česku a také dómské varhany. Pod presbytářem se nachází krypta, která slouží také k výstavním účelům, základ expozice tvoří umělecká díla a liturgické předměty.
  • systém opevnění – město Olomouc má unikátní systém opevnění, který tvoří dvacet pevnůstek a dalších vojenských objektů, propojených třicetikilometrovou naučnou stezkou pro pěší i cyklisty.
  • Muzeum Pravých olomouckých tvarůžků – v místě původní výrobny tvarůžků v obci Loštice můžete navštívit muzeum, kde se dozvíte o výrobě této hanácké pochoutky, ale také o historii, výrobcích a jejich osudech.
 • hrad Helfštýn – hrad je přirozeným kulturním centrem regionu a najdete ho uprostřed zalesněných kopců jen 4 km od Lipníka nad Bečvou. Během sezony můžete v areálu navštívit různé kulturní programy, například historický šerm, divadlo, hudební a taneční produkce. Poslední víkend v srpnu můžete zavítat na akci Hefaiston, kde se pravidelně scházejí a své práce předvádějí umělečtí kováři z celého světa.
  • Hrad Šternberk – hrad je poprvé zmíněný v roce 1269, stojí na výšině nad městem. Během 30-leté války byl těžce poškozen, dnes přestavěn v idealisticko–romantickém duchu.
 • hrad Bouzov – navštivte romantický hrad Bouzov, dějiště řady pohádek a filmů. Obdivovat zde můžete novogotickou kapli s gotickým oltářem, hradní zbrojnici, obytné a reprezentační prostory nebo můžete vystoupat do hlásné věže. Ve sklepeních hradu na Vás čeká expozice Draci a drakobijci, věnovaná drakům v životní velikosti a rytířů, kteří s nimi bojovali. Chata Jevíčko se jeví jako prima ubytování u lesa, 23 km od hradu.
  Hrady a zříceniny v ČR – seznam
 • Hanácký skanzen Příkazy – skanzen je tvořen památkovou chráněnou usedlostí s tzv. špaletovou stodolou v zahradě a několika přilehlými zahradami s dalšími třemi stodolami. Všechny stavby pocházejí z 19. století a prohlédnout si zde můžete expozici bydlení, zemědělské stroje a nářadí a na závěr můžete zavítat do originální hanácké hospody.

Přírodní atraktivity na střední Moravě

Střední Morava je bohatá na přírodní nej. Je tu k vidění nejhlubší sladkovodní jeskyně světa i nejteplejší jeskyně v České republice, jejíž interiéry Vás celoročně přivítají stálou teplotou 14°C.

 • Zbrašovské jeskyně – nejteplejší jeskyně v České republice naleznete v malebném údolí lázní Teplice nad Bečvou. Unikátní výzdobu tvoří minerál aragonit, dále tzv. gejzírové stalagmity a kulovité sintrové povlaky připomínající koblihy. Nejnižší úrovně jeskyní jsou trvale zaplněny plynem oxidem uhličitým.
 • Hranická propast – je to nejhlubší propast v České republice a nejhlubší sladkovodní jeskyně světa. V hlubinách se ukrývají nádherné gejzírové krápníky, avšak na samé dno ještě nepronikla žádná sonda ani miniponorka. Posledním ověřeným údajem je 373 metrů, avšak odborníci odhadují hloubku mnohem větší. Od propasti se naskýtá také krásný výhled na okolní krajinu, především na Hostýn, Kelečský Javorník a Beskydy.

Aktivní dovolená

Komu pohyb není cizí, může se projet pro cyklostezce Bečva, součástí tzv. první „cyklodálnice“, která Vás provede podél řeky Bečvy v délce 160 km. Nebo můžete sjet na raftu řeku Moravu a dobrodružnějším jedincům se naskýtá možnost poznat krajinu v sedle čtyřkolky.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990