Ubytování Štěchovice

Štěchovice jsou typickou malebnou jihočeskou vesničkou. Okolní krásná krajina plná luk, lesů a rybníků a města plná památek a historie na každém kroku Vám garantují skvělou dovolenou.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Štěchovice

(kód objektu: 2596)

Lokalita: Jižní Čechy - Štěchovice
Koupání: 300 m
Maximální počet osob: 9
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 1 km
Restaurace: 6 km
Cena od: 11 410 Kč za týden

Dobře zařízená chalupa s velkými místnostmi situovaná na velmi prostorném slunném pozemku, na klidném místě obklopeném lesy. Milovníkům koupání doporučujeme 300 m vzdálené koupaliště, milovníkům poznávání pak hrad Rábí či …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

 • Místní památky:

  Zámeček – zámeček se nachází v severovýchodní části Štěchovic. Původně renesanční jednopatrová trojkřídlá stavba byla později přestavěna do barokního stylu a dnešní vzhled mu zůstal z obodbí klasicismu.

  Statek a špýchar – špýchar pochází z 18. století a kdysi sloužil jako kontrubučenská sýpka. Dnes je chráněnou památkou. Statek je o něco mladší a reprezentuje styl tzv. Selského baroka. Dřívě se v něm nacházela známá vyrobna kořalky a vína.

  Kaplička – na návsi se nachází kaplička z roku 1861. Je opatřena zvonem a vedle ní se nachází pomník obětem 1. světové války.

 • Památky v okolí:

  Hrad Helfenburk – hrad svou rozlohou patří mezi největší zříceniny v republice. Z původního hradu zůstal dobře zachovaný obranný systém dělových a obranných bašt. Pro turisty byly obnoveny obě hradní věže, z nich jedna je upravena jako rozhledna.

  Prachatice – za návštěvu jistě stojí historické centrum Prachatic. Uvidíte městské opevnění včerně Dolní brány, dále Kostelní náměstí, gotický kostel sv. Jakuba, Velké náměstí s renesanční kašnou a spoustu dalších památek.

  Městské muzeum a galerie Vodňany – zde můžete navštívit mnoho stálých expozic, ale i ojedinělé výstavy. Prohlédnout si můžete například expozici věnovanou dílu Mikoláše Alše, nebo pamětní síň Julia Zeyera. V muzeu můžete navštívit například výstavu věnovanou rybářství v jižních Čechách.

  Chelčice – rodiště a působiště Petra Chelčického.

  Zámek Libějovice – původní tvrz, o které máme zmínky již z roku 1264, byla později přestavěna na renesanční zámek. V minulosti přitahoval naše umělce, jako například Julia Zeyera, Františka Heritesa, nebo Otakara Mokrého, kteří zde hledali inspiraci pro svá literární díla.

  Hrad Protivín – tento nevelký hrad, postavený do čtverhranného půdorysu, byl založen už ve 13. století. V minulosti ho vystřídalo mnoho majitelů, byla zde i škola a zámek dokonce sloužil i jako rekreační sídlo. V současnosti je hrad na prodej.

  Archeopark Netolice – Archeopark leží na místě akropole bývalého přemyslovského kastelánského hradu. Archeopark Na Jánu v Netolicích je první jihočeskou archeologickou památkou, prezentovanou moderní formou přímé rekonstrukce.

Přírodní atraktivity

Skočický hrad – tato přírodní rezervace se nachází u obce Skočice. Důvodem její ochrany je komplex relativně přirozené lesní vegetace na vrcholu kopce Hrad u Skočic. Najdete zde přirozený porost květnaté bučiny, který je nejcennější částí rezervace.

U Hajnice – tato národní přírodní památka se nachází poblíž vesnice Libotyně. Chráněno je zde území na severních svazích vrchu Běleč, na němž se nachází bezlesá enkláva, lokalita měkčilky jednolisté.

Radomilická mokřina – přírodní rezervace nedaleko Radomilic. Chráněny jsou zde mokřady s bohatým výskytem chráněných druhů rostlin, typických pro mokřadní vegetaci. Nachází se zde například hrachor bahenní, žebratka bahenní, nebo hořec hořepník. Objevují se zde i ohrožení živočichové, jako například kuňka obecná.

Kralovické louky – přírodní rezervace, která je chráněna pro své zrašelinělé svahové louky s bohatou květenou. Je to jediná lokalita v jižních čechách, kde se nachází kohátka kalíškatá.

Aktivní dovolená

Pokud chcete strávit Vaši dovolenou aktivně, není nic lepšího vzít kola a vyrazit na výlety po značených cyklotrasách. Po okolí jsou i značené turistické trasy. V tomto kraji rybníků jsou široké možnosti koupání a rybaření. V obci se nachází přírodní koupaliště, kde si můžete užívat vodních radovánek. V nedalekých Strakonicích je pak široká nabídka dalších aktivit, jako například bowling, minigolf, tenis, sauna, nebo kuželky.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990