Ubytování Staré Splavy

Historicky atraktivní obec u České Lípy je jedním z nejvyhledává­nějších a nejznámějších rekreačních středisek v České republice a to hlavně díky slavnému Máchovu jezeru.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Staré Splavy

(kód objektu: 3423)

Lokalita: Český ráj - Staré Splavy
Koupání: 1 km
Maximální počet osob: 4
Parkování: Uzavřené hlídané Mimo pozemek
Naše hodnocení:
Obchod: 200 m
Restaurace: 50 m
Cena od: 3 920 Kč za týden

Jednoduše zařízená rekreační chatka uprostřed borovicového háje v chatové osadě 1 km od pláží Máchova jezera. Ve zdejší oblíbené rekreační zóně je celá řada obchodů, restaurací, stánků, půjčovna kol a …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

Přímo v obci naleznete několik architektonicky zajímavých domků, za pamětihodnostmi vyražte do okolí.

  • Hrádek Rabenstein – Zbytečky zříceniny přímo ve Starých Splavech
  • Doksy – Architektonicky zajímavé město, kde najdete spoustu památek, jako například kostel svatého Bartoloměje, kostel Nanebevzetí Panny Marie, sousoší Panny Marie a čtyř světců, zámek Doksy, kde je pro veřejnost přístupný anglický park a areál z 19. století, jinak zámek sám o sobě byl vybudován již v 16. století, památník Karla Hynka Máchy, kino Máj, památní strom, Muzeum Čtyřlístku, což je muzeum populární čtveřice kresleného komixu, Pindi, Bobíka, Myšlupína a Fifinky
  • Hrad Bezděz – Rozsáhlá zřícenina hradu ze 13. století
  • Česká Lípa – Zde se vyplatí navštívit například Augustiánský klášter s barokní loretou, nebo krásný renesanční letohrádek Červený dům. Zajímavé jsou i kostely Máří Magdaleny, Povýšení sv. Kříže a Nanebevzetí Panny Marie. Centrum města tvoří zachovalé historické budovy a náměstí, kterému dominuje morový sloup a radnice. Pokud Vám nebude přát počasí, můžete se schovat v secesní kavárně Union z počátku 20. století.

Přírodní krásy

Bezpochyb největší atraktivitou přírodního charakteru je Máchovo jezero. Dále však můžete obdivovat skalní krásy.

Místní atraktivity

  • Máchovo jezero – Uměle vytvořený obrovský rybník, kde se dá parádně vyřádit. Můžete plavat, opalovat se, projet se na šlapadlech nebo parníku, skočit z ostrůvku nebo z bungee lana nebo si užít tobogán. Od jezera je krásně vidět hrad Bezděz.

Atraktivity v okolí (ve vzdálenosti do 30 kilometrů)

  • Hradčanské stěny – V okolí těchto sklaních stěn se vine několik turistických tras, které vedou k Máchovu jezeru
  • Drábské světničky – Tato bývalá skalní pevnost dnes patří k nejnavštěvo­vanějším místům této oblasti, a to především díky úchvatnému výhledu na do okolní krajiny. Přestože je stavba již značně zchátralá, dochovaly se zbytky osmnácti světniček, které byly vytesány do pískovce a sloužily jako zásobárna. Drábské světničky najdete asi 4 km severovýchodně od Mnichova Hradiště.
  • Peklo (Zahrádky) – 4km dlouhá národní přírodní památka – skalní stěny a potoční niva v údolí Robečského potoka. Od počátku 20. století je Peklo součástí zámeckého parku.
  • Panská skála – Nejstarší geologická rezervace u nás, chráněná od r. 1895. Kvůli vzhledu se jí přezdívá varhany a natáčela se zde jedna z nejznámnějších pohádek – Pyšná princezna.

Aktivní dovolená

Hlavní zábavní středisko je jisto jistě Máchovo jezero. Užijete si zde perfektně Váš volný čas. Můžete se zde procházet po různých turistických trasách a naučných stezkách, nebo vyrazit na kole po značených cysklostezkách. Možné je i vypůjčit si koně a přírodu si užívat z koňskoho hřbetu.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990