Ubytování Smržovka

Město Smržovka, nacházející se v okrese Jablonec nad Nisou v podhůří Jizerských hor nabízí krásné výlety do okolní přírody, ale i zajímavé výpravy za historií a dalšími zajímavostmi severních Čech.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Apartmán - Smržovka

(kód objektu: 2399)

Lokalita: Jizerské hory - Smržovka
Koupání: 6 km
Bazén:
Maximální počet osob: 4+2
Parkování: Otevřené Na pozemku, Garáž
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 200 m
Restaurace: 150 m
Cena od: 6 230 Kč za týden

Apartmán v 1. patře rodinného domu s bazénem. Na společné zahradě je hostům je k dispozici ohniště s posezením a stolní tenis. Doporučujeme návštěvu známého střediska Jablonec nad Nisou (6 …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

Smržovka nabízí mnoho zajímavých zákoutí, ale i vysokých rozhleden, odkud máte Jizerky jako na dlani. Navštívit můžete také mnoho muzeí, které Vám připomenou historii tohoto kraje a seznámí Vás s mnoha zajímavými fakty, které ovlivňovaly rozvoj této oblasti.

 • Místní památky:

  Rozhledna Černá Studnice – rozhledna patří se svými 26 metry k nejvyšším jizerskohorským kamenným rozhlednám.

  Malé arboretum – malá botanická zahrada na Černé studnici byla znovu otevřena v roce 2009 poté, co byla během 2. světové války zanedbána a zničena.

  Muzeum obrněné techniky – sbírka začla vznikat v roce 1999. Nyní má expozice zrhuba 30 exponátů, které můžete pozorovat v zastřešených halách. Pro návštěvníky jsou připraveny ukázky jízdy a rekonstrukce bojových operací. Po předchozí domluvě je možná projížďka tankem po areálu.

 • Památky v okolí:

  Muzem hraček v Jablonci nad Nisou – muzeum je zaměřené na hračky, které pamatují spíše starší generace. Proto je výstava zajímavá pro všechny generace. Ta starší se vrátí do svého dětství a ti mladší se naopak seznámí s hračkami, se kterými si hrály jejich babičky, či dědečkové. Vystavované hračky pochází především z let 1940 – 1989. Naleznete zde však i starší.

  Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou – v nádherné secesní budově můžete navštívit stále expozice, obsahující více než 3000 kusů lázeňskoho a upomínkového skla

  Severočeské muzeum v Liberci – toto muzeum patří mezi největší muzea v České republice. Založeno bylo v roce 1873 jako uměleckoprůmyslové muzeum. Již v prvních letech existence se podařilo shromáždit mimořádně bohaté sbírky prakticky ze všech zájmových oborů z vyspělách evropských zemí a zčísti také z Předního a Dálného východu. S ohledem na místní tradice severních Čech je však největší pozornost věnována sklu a textilu.

  Sychrov – krásný novogotický zámek s ještě hezčím anglickým parkem si získá každého návštěvníka

Přírodní atraktivity

 • Atraktivity v okolí:

  Ještěd – symbol města Liberec, na který můžete vyšlápnout jak pěšky, tak na něj můžete vyjet kabinovou lanovkou. Na ještědu se také nachází skokanské můstky a lyžařský areál.

  Přehrada v Jablonci nad Nisou – příjemné koupání přímo v Jablonci. Zapůjčit si zde můžete loďku, nebo šlapadlo, nebo se jen opalovat na pláži a plavat.

  Tanvaldský špičák – tradiční cíl výletů mnoha turistů určitě stojí za návštěvu. Na svazích tohoto kopce pramení čtyři potoky, takže se můžete zastavit i u jejich pramenů.

  Vodopády Černé Desné – k tomuto místu Vás zavede naučná stezka, kde se dozvíte mnoho zajímavých věcí o řece, obci Desná i okolí. V údolí řeky Černá Desná pak můžete obdivovat divoké vodopády této horské říčky.

  Bozkovské jeskyně – jediné zpřístupněné jeskyně na severu Čech. Díky bohaté výzdobě však nemají problém přilákat milovníky podzemní říše z krajin mnohem vzdálenějších. Nachází se zde největší podzemní jezero v Čechách.

Aktivní dovolená

Vedle četných turistických tras a cyklostezek po širokém okolí Smržovky se můžete vydat i na Smržovský okruch, který Vás provede nejzajímavějšími místy Smržovky a jejího nejblližšího okolí. K vodě se pak můžete vydat na přehradu do Jablonce nad Nisou, nebo do některého z bazénů v Liberci.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990