Ubytování Slovácko

Nevíte kam na dovolenou? Poznejte oblast vinohradů, starodávných poutních míst, cimbálovky a slivovice na jižní Moravě. O Vaši zábavu se tu postará množství hradů a zámků, vinné sklepy, lázně či nádherná příroda Bílých Karpat. Jeden den v tomto živém kraji však nestačí, a proto Vám nabízíme ubytování v našich pěkně zařízených chatách.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Bystřice pod Lopeníkem

(kód objektu: 3418)

Lokalita: Slovácko - Bystřice pod Lopeníkem
Koupání: 7 km
Maximální počet osob: 15
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 5
Obchod: 7 km
Restaurace: 1 km
Cena od: 21 910 Kč za týden

Prostorná, pečlivě udržovaná a dobře vybavená horská chata situovaná na okraji lesa s výhledem do kraje CHKO Bílé Karpaty. Vhodné místo pro letní pobyt milovníků přírody a turistických aktivit. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky na Slovácku

Slovácko má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Za vidění stojí historické vinné sklepy v Petrovicích, lázeňské město Hodonín, milovníci historie si jistě přijdou na své v hradišti v Mikulčicích. Zapomenout nesmíme ani na naše nejvýznamnější poutní místo – Velehrad.

 • historické vinné sklepy Plže – tento ojedinělý areál naleznete v obci Petrovice. V areálu je okolo 80 vinných sklepů, budovaných od 15. století, se specifickou modro bílou omítkou. Sklepy, které tvoří ulicovou zástavbu se dvěma náměstíčky, vybudovali sami vinaři. Areál je turistům přístupný po celý rok a v létě je tu otevřena vinotéka, kde můžete ochutnat místní vína.
 • Strážnický skanzen – skanzen je rozčleněn do jednotlivých areálů podle typů lidového stavitelství jednotlivých oblastí Slovácka. Celkem je zde umístěno 64 objektů a seznámíte se zde se způsobem života a bydlení lidu jak v horských oblastech Slovácka, tak v úrodné části Pomoraví. Ukázka vinohradnických staveb a jejich zařízení, která je doplněna vinohradem představujícím pěstování vína od nejstarších dob po současnost, je jedinou expozicí svého druhu na našem území.
 • Hodonín – navštivte centrum moravského Slovácka, které je proslavené jako lázeňské město a rodiště T. G. Masaryka. Shlédnout zde můžete jedinou stálou expozici věnovanou československému zakladateli v České republice, zoologickou zahradu, lázně, nebo se odreagujte při paintballu. Ubytovat se můžete v naší rekreační chatě Dubňany uprostřed vinic, 14 km odm města.
 • hradiště v Mikulčicích – hradiště patří mezi nejvýznamější místa historie našeho státu, Valy u Mikulčič byly s největší pravděpodobností hlavním městem Velké Moravy. Sedmihektarový areál nabízí k návštěvě dvě muzejní expozice archeologických nálezů a v exteriérech si pak můžete prohlédnout kopie osmi mikulčických kostelů a knížecího paláce.
 • zámek Buchlovice – zámek patří k nejvýznamnějším barokním šlechtickým sídlům na úzamí České republiky. Kromě samotného zámku a parku potěší Vaše oči unikátní sbírka, fuchsií, tématické výstavy nebo galerie vín. Vaše ratolesti pak jistě ocení záchranou stanici a malou zoologickou zahradu. Ubytování Vám nabízíme v obci Bystřice pod Lopeníkem vzdálené 35 km od zámku.
 • Velehrad – nejen nábožensky založení turisté mohou navštívit toto nejvýznamnější poutní místo v České republice s bohatou historií. Chloubou farnosti je barokní bazilika s přilehlými budovami bývalého cisterciáckého kláštera.
 • Hrad Buchlov – leží asi 3 kilometry severozápadně od Buchlovic. Hrad je ukázkou středověké pevnostní architektury a hradní interiéry dokumentují vývoj bytové kultury od 15. do 19. století. Počátky hradu se datují do 1. poloviny 13. století. Byl založen českým králem jako strategicky obranná pevnost a správní středisko se soudní pravomocí tzv. loveckým právem. Do návštěvnického okruhu jsou zahrnuty gotické, renesanční a barokní místnosti s expozicí životního stylu majitelů hradu od 14. do 19. století; ze sbírek vyniká rozsáhlá kolekce středověkých deskových maleb, pozoruhodná barokní rodová galerie, zbrojnice, knihovna, přírodovědné sbírky cestovatelů a přírodovědců Leopolda a Bedřicha Berchtoldových či poněkud tajuplná egyptská mumie.
 • Cimburk u Koryčan – je zřícenina hradu na jižní Moravě. Původně se jednalo o gotický hrad. Je typickým představitelem dynamizující hradní architektury první poloviny 14. století, s výraznými prvky francouzské architektury. Protáhlá dvouvěž s použitím nadstandardních architektonických a kamenických postupů činí z hradu památku prvořadého významu.
  Hrady a zříceniny v ČR – seznam

Přírodní krásy Slovácka

Slovácko, s biosférickou rezervací UNESCO Bílými Karpaty, je krajina rozsáhlých luk s roztroušenými políčky, sady a pastvinami, připomínající anglický park. Je to krajina jako stvořená pro pěší toulky, ale i pro cyklovýlety.

 • Javořínská naučná stezka – poznejte krajinu Bílých Karpat a vystoupejte na Velkou Javořinu. Stezka o celkové délce 23 km Vás provede Horňáckem, regionem s nenarušenou přírodou a bohatou kulturou. Nejzajímavější je zde NPR Javořina se zachovalým bukovým pralesem.
 • z Travičné na Lučinu – po dálkové cyklotrase mohou cyklisté navštívit nejvyšší rozhlednu Bílých Karpat, vrch Travičná, kde Vás po 177 schodech čeká odměna v podobě krásného výhledu na celé Slovácko. Na cestě k přírodnímu koupališti Lučina se pak můžete poučit o historii a přírodě v ekologickém areálu roubených staveb Salaše Travičná.
 • Rozhledna na Velkém Lopeníku – Rozhledna stojí na česko-slovenské hranici, mý výšku 20 m a na její stavbě se podíleli lidé z obou zemí. Z okolních obcí vedou k rozhledně upravené naučné stezky.

Odpočinkové aktivity na Slovácku

Pokud Vás již unavuje běhání po památkách, odreagujte se na oblíbených vinařských stezkách mezi vinohrady. Nebo si užijte pohupování lodi na Baťově kanálu či vyražte s dětmi na projížďku drezínami po staré železnici.

 • moravské vinařské stezky – 1200 km dlouhá síť vinařských stezek Vás provedou na kole nebo pěšky malebnou krajinou mezi vinohrady od starobylého Znojma až po slováckou metropoli Uherské Hradiště.
 • projížďka na drezínách – dětem jistě udělá radost projížďka na drezínách po staré části Baťovy železniční dráhy. Trasa je dlouhá 3km a propojuje dvě vinařské stezky Podluží a Moravskou vinnou. S historií důlní těžby na Hodonínsku a historií železnic Vás potom seznámí Muzeum ve Vagónu.
 • plavba po Baťově kanálu – pokud chcete strávit dovolenou či jen několik hodin na lodi, nemusíte hned jezdit do Holandska nebo Francie. Vyražte na Baťův kanál, historickou vodní cestu spojující Otrokovice s Rohatcem.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990