Ubytování - Slavkov

Slavkov je součástí obce Bohdalovice v jižních Čechách, nedaleko Českého Krumlova. V obci se nachází tvrz s kostelem, což obci dodává nádech dávné historie. Přijeďte si užít Vaši dovolenou do těchto historicky zajímavých míst.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Slavkov

(kód objektu: 3478)

Lokalita: Jižní Čechy - Slavkov
Koupání: 10 km
Bazén:
Maximální počet osob: 8+1
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 5 km
Restaurace: 5 km
Cena od: 27 580 Kč za týden

Pěkná a prostorná část rodinného domu s vnitřním bazénem, saunou a vířivkou situovaná na samotě uprostřed přírody v krásné lokalitě mezi Českým Krumlovem a jezerem Lipno. Hostům je k dispozici …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

 • Místní památky:

  Tvrz Slavkov – první zmínky o tvrzi pochází z poloviny 13. století. Později zde byla vybudována kaple, která následně povýšila na farní kostel sv. Bartoloměje.

  Slavkovská lípa

  Pomník u bývalé hasičské zbrojnice

 • Památky v okolí:

  Hrad a zámek Český Krumlov – druhý největší hradní a zámecký komplex v České republice patří k našim nejvýznamnějším a nejnavštěvovanějším památkám. Kromě architektury a umění zde můžete obdivovat i chov medvědů.

  Zámek Červený Dvůr – Rozsáhlý areál s hlavní budouvou, přilehlými hospodářskými budovami a parkem je krásným místem pro Váš výlet.

  Dívčí Kámen – jeden z mála českých hradů, jehož zakládací listina je dodnes dochována. Z původního hradu zůstaly zachovány části zdiva horního a dolního hradu a části hradebního opevnění.

  Farní kostel sv. Petra a Pavla – první zmínka pochází z roku 1257. Kostel poté vyhořel a byl znovu postaven v pozdně gotickém slohu.

  Kapla na Křížové Hoře v Českém Krumlově – osmiboká kaple zasvěcená Panně Marii Bolestné byla postavena na počátku 18. století. Každoročně se zde v září koná pout´ na svátek Povýšení sv. Kříže.

  Kostel sv. Víta v Českém Krumlově– gotická stavba pocházející z první poloviny 15. století prošla během své historie několika rekonstrukcemi a přestavbami. Za zmínku stojí především zdobený gotický vstupní portál z roku 1410.

  Minoritský klášter v Českém Krumlově – klášter byl postaven v polovině 14. století. V klášteru se nachází chrám Božího těla a kapla sv. Wolfganga.

  Židovský hřbitov v Českém Krumlově – hřbitov se nachází nedaleko náměstí. Je obehnán vysokou zdí a vstup na hřbitov tvoří kovaná vstupní vrata, zdobená motivem Davidovy hvězdy.

  Rozhledna Kleť – Rozhledna Kleť stojí na stejnojmenné nejvyšší hoře Blanského lesa a z rozhledny můžeme obdivovat Českobudějovickou a Třeboňskou pánev, Novohradské hory a značnou část Šumavy mezi Českým Krumlovem a Prachaticemi.

Přírodní zajímavosti

Exkurze s bilologem – exkurze po okolí Českého Krumlova, při které se seznámíte s běžnými i vzácnými, léčivými i jedovatými, ohroženými i invazivními rostlinami. Po cestě Vás čekají i krásné výhledy do krajiny.

Žofínský prales – Žofínský prales je spolu s nedalekým pralesem Hojná Voda nejstarší rezervací na našem území. Ochrana zdejší přírody byla vyhlášena už v roce 1838.

Hojná Voda – tato přírodní památka leží 4 km jihovýchodně od stejnojmené vsi v Novohradských horách. Jedná se o nepříliš rozsáhlý pralesovitý zbytek původního lesního porostu. Najdete zde především buky, ale vyskytují se zde i smrky a jedle.

Vyšenské kopce – národní přírodní rezervace nacházející se v Blanském lese. Je to jedno z nejcennějších přírodovědeckých území v jižních Čechách. Vyšenskými kopci Vás provede naučná stezka, která vás seznámí s chráněnou přírodou a místní faunou a florou.

Aktivní dovolená

V obci i v blízkém okolí jsou vhodné podmínky pro turistiku. Do okolí se také rozbíhají nejrůznější cyklostezky, po kterých se můžete vydat objevovat tamní krásy. Pro milovníky rybaření jsou zde ideální podmínky na chytání ryb a příznivci golfu se mohou vydat na nedaleké golfové hřiště. V horkých letních dnech se můžete vydat k vodě, ať už na koupaliště do Frymburku, nebo o něco dál na Lipno.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990