Slapy ubytování

Představujete si ideální dovolenou u vody, projížďkami na parnících, jachtingem, windsurfingem a adrenalinovou jízdou na vodních lyžích, nebo jen relaxovat u vody a nachytat bronz? Právě pro Vás je připraveno ubytování na Slapské přehradě nedaleko Prahy. Z naší nabídky si můžete vybrat chalupu přímo u přehrady, ve které se budete cítit jako doma.

Nalezeno 5 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Čím-Hrdlička

(kód objektu: 3470)

Lokalita: Slapská přehrada - Čím-Hrdlička
Koupání: 300 m
Maximální počet osob: 3+2
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 80 m
Restaurace: 80 m
Cena od: 12 180 Kč za týden

Nová moderně zařízená chata v chatové osadě 300 m nad Slapskou přehradou. Z terasy objektu je krásný výhled na přehradu a do okolí. Náš tip! 300 m od objektu je …

Detail ubytování

Chata - Hubenov

(kód objektu: 3638)

Lokalita: Slapská přehrada - Hubenov
Koupání: 300 m
Maximální počet osob: 4
Parkování: Otevřené U objektu
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 200 m
Restaurace: 1.50 km
Cena od: 12 390 Kč za týden

Účelně zařízená chata na okraji malé chatové osady, 300 m od břehu přehrady. Hostům jsou k dispozici 2 terasy. K pěkné pláži s rekreačním vybavením dojdete pěšky za 20 minut. …

Detail ubytování

Chata - Skalice - Přestavlky

(kód objektu: 2205)

Lokalita: Slapská přehrada - Skalice - Přestavlky
Koupání: 300 m
Maximální počet osob: 4
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 1 km
Restaurace: 1.50 km
Cena od: 11 480 Kč za týden

Dobře zařízená rekreační chata se nachází 300 m od Slapské přehrady. Vzhledem k poloze a udržovanému travnatému pozemku, částečně stíněnému vzrostlými borovicemi je to ideálním ubytováním pro rodiny s malými …

Detail ubytování

Chata - Skalice - Přestavlky

(kód objektu: 2203)

Lokalita: Slapská přehrada - Skalice - Přestavlky
Koupání: 300 m
Maximální počet osob: 4
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 1 km
Restaurace: 1.50 km
Cena od: 9 310 Kč za týden

Dobře zařízená rekreační chata se saunou se nachází 300 m od Slapské přehrady. Vzhledem k poloze a udržovanému travnatému pozemku, částečně stíněnému vzrostlými borovicemi je to ideálním ubytováním pro rodiny …

Detail ubytování

Apartmán - Slapy nad Vltavou

(kód objektu: 3636)

Lokalita: Slapská přehrada - Slapy nad Vltavou
Koupání: 1.60 km
Bazén:
Maximální počet osob: 11
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 100 m
Restaurace: 100 m
Cena od: -

Pěkný dům s bazénem a venkovním sezením s grilem a udírnou. Ubytování rozdělené na 2 samostatné apartmány situované 1,6 km od přehrady je rovněž vhodné jako výchozí bod k …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky okolo Slapské přehrady

Pokud nechcete zahálet, v okolí najdete spoustu památek, které lákají k prozkoumání. Navštívit můžete atraktivity kousek vzdálených míst jako je například zámek Slapy nebo si prohlédnout hrady a zámky v širším okolí.

 • zámek Slapy – kořeny vzniku budovy zámku Slapy sahají až do 13. století. Slapy byly nejprve pouhým statkem, dále klášterem a v zámek se proměnily teprve až v roce 1884. V zámku nyní není žádný interíér díky důsledkům druhé světové války. Budova je prázdná, ale hojně se využívá k natáčení filmů. Z tohoto prostředí jste mohli shlédnout snímky jako například Madla z cihelny, Obsluhoval jsem anglického krále nebo Hanibal zrození.
 • Hrad Kamýk nad Vltavou – hrad založen ve 13. století Václavem I, býval střediskem královského loveckého obvodu. Zanikl v první polovině 14. století. Dnes po citlivých úpravách je volně přístupný. Najdete zde i dřevěnou vyhlídkovou věž.
 • Nižbor – Hrad Nižbor se doporučuje zejména zájemcům o historii Keltů. V dnes jediných přístupných prostorách pozdějšího zámku sídlí Informační centrum keltské kultury.
  Hrady a zříceniny v ČR – seznam
 • zámek Dobříš – současný velmi rozsáhlý rokokový zámek z 18. století se rozkládá na trojkřídlou stavbu se čtvecovým dvorem a přenádherným francouzským a rozlehlým anglickým parkem. Uvnitř můžete mimo dechberoucího interiéru obdivovat i muzeum motocyklů nebo zrcadlový sál. Tento zámek je velmi oblíbený u tvůrců filmových adaptací. Natáčeli se zde snímky jako Jack Rozparovač s Johnny Deppem, Rytíři ze Šanghaje s Jackie Chanem a Owenem Wilsonem, nebo krásná, česká pohádka Princezna ze mlejna od režiséra Zdeňka Trošky.
 • zámek Konopiště – gotický zámek s přestavbami v různých architektonických obdobích se nejvíce proslavil tím, že v něm poslední část svého života prožil dědic Rakousko-Uherského trůnu František Ferdinand d´Este. Před vstupní bránou se nachází příkop, ve kterém v současné době pobývá medvěd Jiří. Uvnitř je kromě interiéru k vidění významná evropská zbrojnice s velkou sbírkou bodných a sečných zbraní. V areálu dále najdete Svatojiřské muzeum, Růžovou zahradu, oboru pro lesní zvěř a terénní pozůstatky zaniklých středověkých ležení z 15. století.
 • Svatá hora u Příbrami – významný barokní areál a poutní místo na vrcholu Příbrami. Celý areál má obdelníkový půdorys v jehož rozích jsou čtyři kaple. V centru na vysoké terase dominuje gotický kostel Panny Marie ze 17. století a Mariánský sloup. U Pražského portálu můžete obdivovat plastiky proroků a svatých králů od J. Brokofa. Uvnitř církevních staveb pak umělecká díla významných malířů. Často zde pobýval arcibiskup Arnošt z Pardubic.
 • rozhledna Drahoušek – 37 metrů vysoká rozhledna tyčící se ve výšce 501 metrů nad mořem. Z válcové, betonové věže s dřevěným schodištěm na vnější straně a širokým ochozem je vidět celé Povltaví. Z blízka si můžete prohlédnout Sedlčany, Vysoký Clumec, Blaník, za dobré viditelnosti dokonce i pražské věže.

Na této straně přehrady můžeme nabídnout rekreační chatu Nová Živohošť pro 5 osob 200 m od Slapské přehrady.

Přírodní zajímavosti na Slapech

V okolí přehrady Slapy je možné najít několik přírodních úkazů, o kterých se dá říci, že jsou více než fascinující. Skalní útvary, jeskynní systémy, lesy, říční zákruty a spousta dalších atraktivit, které vám vdechnou do plic zelenou.

 • Přehrada Slapy – přehrada umístěna kousek pod hlavním městem Prahou v korytě řeky Vltavy, byla postavena v druhé polovině 20. století. První rozhodnuí o stavbě však přišlo již v roce 1933. Následně byla spušněna prvotní elektrárna o třech turbínách a zaktivována lodní doprava. Přehrada představuje nespočet romantických zátok a přírodních scenérií. Ať už pohledem na padající vodu z výpusti nebo písčité a travnaté břehy zvoucí k rekreaci a plavání. I náš nejdále umístěný objekt je vzdálený od přehrady pouhých 300 metrů. např. oblíbené chaty Slapy – Přestavlky, nebo přímo ubytování Slapy nad Vltavou.
 • Koněpruské jeskyně – tyto jeskyně se nacházejí v samém srdci vrcholu Zlatý kůň nedaleko Berouna v chráněné krajinné oblasti Český Kras. Jedná se o nejdelší jeskynní systém v Čechách s třípatrovými jeskyněmi s devnoským vápencem, z nichž některé kusy mají až 70 metrů. Tyto jeskyně nejsou hodny obdivu jen díky působení přírody, avšak i z archeologického důvodu. Byly zde nalezeny kosti pravěkého člověka staré 13 000 let a penězokazecká dílna. V jedné části se necházejí salaktity, které vydávají různé zvuky, v další pak sintrové jezírko, nad kterým vyrůstají Koněpruské růžice.
 • Český Grand Canyon – jedná se o 800 metrů dlouhý a 200 metrů široký zatopené vápencové lomy. V lomech, které nejsou pod vodou jsou dlouhé labyrintové chodby, které jsou bohužel z bezpečnostích důvodů uzavřené. Toto místo je spojováno s natáčením filmu Limonádový Joe aneb Koňská opora nebo jako s cílovou stanicí pro nepohodlné politické vězně z dob minulých.

Aktivní dovolená na Slapské přehradě

Přehrada má několik center, kde je možné si užívat dovolené a aktivně trávit volný čas na písčitých nebo travnatých plážích. V okolí jsou lesy, které lákají milovníky přírody ke dlouhým procházkám nebo k cyklovýletům. Naše ubytování leží na dohled od přehrady v obcích Čím, Hubenov a Nová Ždáň nejblíže k následujícím centrům.

 • Nová Rabyně – na břehu Slapské přehrady se nachází autocamp s pláží s pozvolným vstupem do moře. Tato pláž je velmi atraktivní pro majitelé psů, kteří zde mají dovoleno koupat se společně se svými páníčky. Je možné půjčit si zde lodičky a šlapadla, dále pak areál nabízí spoustu zábavy pro děti v podobě kolotoče a prolézaček a pro dospělé beachvolejbalové hřiště, antukové hřiště nebo tenisovou pláž.
 • Měřín – v tomto centru jsou ideální podmínky pro rybaření, vodní sporty či turistiku. Pro ty, co dávají přednost krytým vodním areálům je tu 25 metrů dlouhý plavecký bazén v budově Vojenské zotavovny. Na turisty čeká spousta vodních atrakcí jako například tobogán, výřivka, sauna, solárium, vodní masáže, pro zábavu na souši volejal, nohejbal, florbal, squash, bowlingová dráha a půjčovna horských kol.
 • Županovice – milovníkům trampingu se jistě zalíbí dvě tábořiště, které rozděluje lesní porost z listnatých stromů, svažujících se až ke břehu Vltavy. Klasickou pláž zde nehledejte, koupání rybaření a další vodní aktivity jsou však povoleny.
 • Cholín – nejdůležitější úlohou tohoto centra Slapské přehrady je bezpochyby přístaviště parníků, které jsou k dispozici turistům, aby měli možnost prohlédnout si celou přehradu jako na dlani. Dále je možné rybaření, koupání a pěší turistika.
 • Nebřich – blízko populárního hotelu Laguna je skryta před zraky světa malá, neplacená pláž, která je určena k nerušenému lenošení. K zapůjčení jsou k dispozici motorové čluny a šlapadla.

Ubytování na Slapech

U Slapské přehrady nabízíme více různých chat, i apartmán k pronajmutí. Vaše dovolená na slapech tak může pohodlně probíhat na chatě jen pár stovek metrů od přehrady.
Pokud byste si přesto nemohli vybrat to pravé ubytování u vody, můžete zkusit sousední ubytování na Orlíku, nebo zkuste náš výběr ubytování u přehrad, s několika desítkami chat a chalup nejvýše 2 km od přehrady. Pro rybáře pak doporučujeme chaty k rybaření.
Případně se můžete i vrátit zpět na pronájem chat a chalup v celé ČR.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990