Ubytování - Sezimovo Ústí

Sezimovo Ústí je město v okrese Tábor v Jihočeském kraji, 4 km jižně od Tábora na soutoku Kozského potoka a Lužnice. Od západního a východního okraje města se rozprostírají lesy. V okolí města je vybudováno několik rybníků, větší z nich najdeme východním směrem od města. Nic Vám nebrání zde strávit klidnou a pohodovou dovolenou.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Sezimovo Ústí

(kód objektu: 3140)

Lokalita: Jižní Čechy - Sezimovo Ústí
Koupání: 500 m
Bazén:
Maximální počet osob: 4+1
Parkování: Otevřené U objektu
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 1 km
Restaurace: 1 km
Cena od: 9 730 Kč za týden

Velmi pěkná, nově postavená chata s dětským bazénem se nachází na krásném místě u řeky Lužnice. V zahradě je k dispozici dětská skluzavka, houpačka zastřešené zahradní posezení. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

 • Místní památky

  Benešova vila

  Kozí Hrádek je zřícenina gotického hradu, nacházející se na levém břehu Kozského potoka, 2,5 km východně od Sezimova Ústí. Pro svou spojitost se životem církevního reformátora Jana Husa byl Kozí Hrádek dne 30. března 1962 prohlášen za národní kulturní památku. Od roku 1991 je zřícenina v majetku města Sezimovo Ústí.

  Paďousy – je hovorové označení historicky starší části města Sezimovo Ústí, ve které se nachází například kostel Povýšení sv. Kříže na Husově náměstí. Nachází se zde také převážná většina významných archeologických nalezišť po vypálení města husity z 15. století („české Pompeje“). Tato historická část města, jehož dnešní podoba je tvořená převážně domky se zahradami a množstvím zeleně, je zasazena do příjemného prostředí okolní krásné přírody.

 • Památky v okolí

  Borotín – zříceniny hradu založeného v 2. polovině 14. století. V 17. století vypálen. Zachovány věže, zbytky starého paláce a zřícenina nového paláce s bránou. Hrad je nešetrně zakonzervován.

  Chýnov – Bílkův dům postavený roku 1898 je první architektonickou realizací chýnovského rodáka Františka Bílka. Byl místem setkávání s duchovně spřízněnými osobnostmi např. J. Zeyerem, Zd. Braunerovou, O. Březinou. Od r. 1990 expozice Galerie hlavního města Prahy.

  Tábor – Hradiště Kotnov – dnes vyhlídková věž a muzeum. Hrad založil r. 1270 Přemysl Otakar II. jako součást města Hradiště. Zničený Vítkovci ho Sezimové z Ústí nechali ve 14. století obnovit. V 15. století byl již jako Kotnov zapojen do hradeb nově vzniklého Tábora. Nárožní věž je nejstarší bateriovou věží u nás.

  Soběslav – zřícenina hradu, prvně zmiň. r. 1385 jako hrad Rožmberků. Za husitských válek dvakrát vypálen. V poděbradské době byl opevněn. Od 16. stol. chátral. Zač. 17. stol. zde byla škola, poté hrad sloužil jako sýpka, v l. 1628–1951 pivovar. Po rekonstrukci (2001–2010) je sídlem Městské knihovny.

Přírodní atraktivity

Chýnovská jeskyně – je výjimečná barevností stěn a stropů (tři barvy vápence, tmavý amfibolit). R. 1868 otevřena pro veřejnost jako vůbec první jeskyně v ČR. V 80. a 90. letech 20. stol. byly objeveny rozsáhlé zatopené prostory. R. 2006 prošla jeskyně rekonstrukcí.

Granátová skála – geologický objekt chráněný od r. 1940. Skalnatý výchoz nad Lužnicí je vysoký cca 20 m. Je tvořen magmatity, ve kterých se nacházejí železnatohlinité granáty almandiny velikosti až vlašského ořechu. Kamenem ze skály byly dlážděny ulice Tábora.

Přírodní památka Luční

Aktivní dovolená

Městem prochází cyklistická trasa, po které se můžeme vydat do oblasti Českomoravské vrchoviny a nebo podél či proti toku řeky Lužnice. Městem prochází také turistická značená trasa, východním směrem po této trase dojdeme k výše jmenované zřícenině Kozí hrádek. Vydáme-li se z města západním směrem dojdeme k rozhledně Hýlačka, ze které je velmi pěkný výhled na nedaleká města Tábor či Sezimovo Ústí. Za pozornost a cíl stojí také malá nedaleká vesnička Brandlín, kde uprostřed vísky stojí renesanční zámeček se sbírkou zámeckých hodin a zámeckou krčmou pro veřejnost. V letních měsících je řeka Lužnice hojně využívána vodáky.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990