Ubytování Rychnov u Nových Hradů

Obec Ryhchnov u Nových Hradů se nachází v podhorské oblasti Novohradska, a právě pro tuto polohu se těší velkého zájmu turistů a milovníků panenské přírody. Pokud i Vy patříte mezi ně, určitě se sem vydejte.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Rychnov u Nových Hradů

(kód objektu: 3006)

Lokalita: Jižní Čechy - Rychnov u Nových Hradů
Koupání: 5 km
Bazén:
Maximální počet osob: 8
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 1.30 km
Restaurace: 4 km
Cena od: 9 520 Kč za týden

Velmi pěkně zařízená chalupa s bazénem a oploceným pozemkem s pěkným posezením, ohništěm a grilem situovaná v menší jihočeské vesnici. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

 • Místní památky:

  Kostel sv. Jiljí – gotický kostel, pocházející ze 13. století, je dominantou obce. Během husitských válek byl poničen a opravy trvaly velmi dlouho. Nyní můžete uvnitř obdivovat tři oltáře z počátku 19. století a dřevěnou kazatelnu a gotickou křtitelnici z 15. století.

  Selské čtyřstranné dvorce – v severní části obce se zachovalo několik původních selských dvorců, tzv. Vierkantů. V souvislosti s vysidlováním německy mluvícího obyvatelstva bylo mnoho těchto domů poničeno a za komunistů se často stávaly terčem devastace a demolování.

 • Památky v okolí:

  Nové Hrady – hrad, jehož historie sahá až do první poloviny 13. století, nabízí návštěvníkům 3 základní vyhlídkové trasy. Na první si projdete interiéry hradu. Seznámíte se s jeho historií a uvidíte mnoho zajímavých exponátů a uměleckých děl. Druhý okruh Vás provede bytem panského úředníka. Na konci trasy se Vám naskytne krásný pohled na hradní nádvoří a na město. Třetí okruh Vás zavede do hradního příkopu, jednoho z největších u nás.

  Technické muzeum Žumberk – muzeum je zaměřeno na elektroniku, elektriku, mechaniku a optiku z 20. – 70. let minulého století. V současné době obsahuje muzejní sbírka kolem 50ti exponátů, ale stále se rozrůstá. Muzeum je otevřeno pouze o letních a velikonočních prázdninách.

  Tvrz Žumberk – první zmínky o tvrzi pochází ze 13. století. Později byla renesančně přestavěna a do jejího opevnění byla zahrnuta celá ves. V současnosti je tvrz přístupná veřejnosti a nachází se zde muzeum.

  Milníky – v krajině v okolí Trhových Svin se můžete setkat s charakteris­tickými prvky – kamennými milníky z 18. století, které naznačují směr a vzdálenost k nejbližším městům

  Svatá Trojice – tento poutní kostel je patrně nejpůsobivější památkou Trhových Svinů. Stavba má tři oltáře, trojici štítů a věžiček a je obklopena šestibokým ambitem se třemi věžicemi. V trojboké kapli se skrývá pramen vody, kterému bývá připisována léčivá moc.

  Radnice – první radnice v Trhových Svinách byla zaznamenána již v 16. století, nicméně současná budova radnice pochází z roku 1845. Z původní radnice zbylo jen sklepení a kamenná obruba malovaného znaku ve štítu budovy.

Přírodní atraktivity

Terčino údolí – přírodně–krajinářský park, osázen mnoha cizokrajinnými rostlinami (mnoho z nich už zmizelo), byl založen v 2. polovině 18. století. Kromě přírody zde můžete obdivovat i krásnou vstupní bránu z roku 1797, nebo empírový lázeňský dům Václavovy lázně ze stejné doby.

Žofínský prales – Žofínský prales je spolu s nedalekým pralesem Hojná Voda nejstarší rezervací na našem území. Ochrana zdejší přírody byla vyhlášena už v roce 1838.

Hojná Voda – tato přírodní památka leží 4 km jihovýchodně od stejnojmené vsi v Novohradských horách. Jedná se o nepříliš rozsáhlý pralesovitý zbytek původního lesního porostu. Najdete zde především buky, ale vyskytují se zde i smrky a jedle.

Třeboňská rybniční soustava – Základ třeboňské rybniční soustavy tvoří rybníky propojené stokami, vybudované podél řeky Lužnice severojižním směrem mezi městy Třeboň a Veselí nad Lužnicí. Tvoří ji Zlatá stoka, Stará řeka, Nová řeka, největší rybník ve střední Evropě – Rožmberk, Rožmberská bašta a rybník Svět, okolo kterého se můžete projít po 12 km dlouhé naučné stezce.

Myslivna – druhý nejvyšší vrchol Novohradských hor na české straně. Ve vrcholové části je řada zajímavých skalních útvarů a severozápadní část je chráněna statutem přírodní památky. Chráněn je zde horský suťový les s převládajícím bukem a smrkem.

Aktivní dovolená

Přestože je Rychnov u Nových hradů vhodnější spíše pro odpočinkovou dovolenou, milovníci pěší turistiky a cykloturistiky si i zde přijdou na své. Na výběr jsou nejrůznější trasy po blízkém i širším okolí. Nedaleko se nachází i přírodní koupaliště, kde můžete strávit příjemný den u vody, nebo se jen přijít smočit po návratu z výletu. Je zde také možnost půjčit si koně a udělat si příjemnou projížďku.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990