Ubytování - Roudná

Obec Roudná se nachází nedaleko Soběslavi. Je to oblíbená rekreační oblast u řeky Lužnice, proto zde potkáte mnoho vodáků a dalších turistů. Kromě krásné přírody plné vzácných rostlin a živočichů můžete navštěvovat i památky v blízkém okolí.

Nalezeno 2 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Roudná

(kód objektu: 2722)

Lokalita: Jižní Čechy - Roudná
Koupání: 500 m
Maximální počet osob: 4
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 500 m
Restaurace: 1 km
Cena od: 8 820 Kč za týden

Dobře zařízená chata s pěkným travnatým pozemkem, zahradním krbem a houpačkou situovaná na klidném místě 500 m od řeky Lužnice (možnost rybaření). Ubytování vhodné především pro milovníky výletů za poznáním …

Detail ubytování

Chata - Roudná

(kód objektu: 2356)

Lokalita: Jižní Čechy - Roudná
Koupání: 2 km
Maximální počet osob: 4
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 700 m
Restaurace: 1 km
Cena od: 8 820 Kč za týden

Velmi dobře zařízená chata situovaná v obci nedaleko řeky Lužnice. Doporučujeme udělat si výlet do Chýnovských jeskyní (2 km) či do města Tábor (15 km). …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

 • Místní památky:

  Kaple – kaple se nachází na křižovatce silnic vedoucích k obcím Janov a Planá nad Lužnicí.

  Pomník obětem světových válek – na místním hřbitově se také nachází ostatky neznámého vězně z koncentračního tábora, které byly nalezeny po průjezdu jednoho z transportních vla­ků.

  Most se zatáčkou uprostřed – kamenný Saský most, nacházející se na předměstí Roudné byl postaven architektem Martinem Stelzerem a má jednu raritu – zatáčku uprostřed.

 • Památky v okolí:

  Kostel sv. Petra a Pavla v Soběslavi – tento gotický kostel, pocházející z let 1493–1518, je zajímavý především síťovou klenbou nad kněžištěm a v chrámové lodi vzácnou sklípkovou klenbou. U kostela se vypíná 68 metrů vysoká věž.

  Rožmberský hrad – středověký hrad, založený Jindřichem z Rožmberka, dnes slouží už jen jako kulturní dům. Dříve v něm ale sídlil purkrabí a hrad byl obehnán hradbami, zdobenými čtyřmi baštami a vodním příkopem.

  Bechyňská brána a věž Kotnov – již z daleka viditelná věž Kotnov je dominantou Tábora. K věži přiléhá poslední dochovaná městská brána – Bechyňská.

  Táborská radnice – když se radnice stavěla, stavitelé si na ní dali opravdu záležet. Přestože byla v minulosti několikrát poničena, vždy byla zrestaurována. Proto dnes můžete obdivovat tuto krásnou budovu z počátku 16. století.

  Táborské středověké podzemí – jedná se o komplex podzemních prostor a chodeb, představující zvlášť vyhledávanou táborskou raritu. Chodby vznikaly od 15. století hloubením sklepů pod jednotlivými domy. Do podzemí se vchází z Husitského muzea.

  Červená Lhota – Červená Lhota bývala tvrzí. Stavba ze 14. století byla po roce 1530 přestavěna do renesančního zámku. Zámek leží hned u jezera a k patří k němu i zámecký park s kaplí Nejsvětější Trojice.

  Kamenná kašna – kašna se nachází ve středu náměstí v Soběslavi a je ozdobena sochou sv. Floriana. Poblíž kašny pak stojí Mariánský sloup s korintskou hlavicí a pozlacenou sochou Panny Marie.

Přírodní atraktivity

Geologická expozice Pod Klokoty – záměrem této expozice je předvést veřejnosti vybrané druhy hornin, které se vyskytují kolem a nás a jsou součastí neživé přírody tvořící naše okolí.

Botanická zahrada Tábor – do botanické zahrady si můžete jít jak odpočívat a pozorovat rostliny, tak se i dozvědět něco nového. V místních sklenících a záhonech můžete pozorovat přes 4000 rostlin. Zahrada vznikla už v roce 1866 a je tak druhou nejstarší u nás.

Granátová skála – skála se nachází na pravém břehu Lužnice, naproti vodáckému tábořišti Suchomelův ostrov. V tomto geologickém útvaru se v hojném počtu vyskytují rudé granáty.

Jordán – tato vodní nádrž, nacházející se uprostřed Tábora je nejstarší nádrží u nás. Původně měla sloužit pro chov ryb, nicméně velikost nádrže pro tuto činnost nebyla optimální. Dnes slouží hlavně jako vodní zdroj. Nachází se zde také 18m vysoký Jordánský vodopád, kterým přepadá část vody z nádrže do Tismenického potoka.

Chýnovské jeskyně – tento složitý krasový systém, vytvořený v krystalických vápencích, se nachází na úbočí Pacovy hory poblíž Dolních Hořic. V těchto jeskyních nenajdete typické krápníky, ale uvidíte zde unikátní svéráznou modelaci jeskynních prostor a mimořáně zajímavé zbarvení stropů a stěn jeskyně.

Dráchovské tůně – přírodní rezervace chránící skupinu tůněk v nivě Lužnice, kde se vyskytuje mnoho ohrožených druhů rostlin a živočichů. Kromě tůní rezervace zahrnuje i několik slepých ramen. Mezi rameny a tůněmi se nachází poslední zachované původní vlhké louky.

Borkovická blata – chráněné území, ležící nedaleko obce Mažice. Spolu s přírodní rezervací Kozohludky chrání území, na kterém se nachází zachovalý fragment ekosystému ručně vytěženho rašeliniště s charakteristickou flórou a faunou. Rezervací prochází také naučná stezka.

Aktivní dovolená

Četné cyklostezky lákají k aktivní dovolené na kolech. Blízké i širší okolí můžete projet křížem krážem. Pokud nejste příznivci cyklistiky, můžete se vydat na pěší túry. Nedaleko Roudné se nachází i golfové hřiště, takže příznivci tohoto sportu jistě budou mít radost. Jelikož jsou jižní Čechy krajem rybíků, můžete si ve zdejších vodách zarybařit. Pokud máte rádi koně, je zde možnost projížďky na koni. Dále se pak můžete vydat do některého z okolních měst, kde můžete využít služeb jako například bowling, solárium, tenis, nebo fitcentrum.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990