Ubytování - Říčky

Obec Říčky v Orlických horách leží na západním výběžku Orlických hor. Od mnoha říček dostala svůj název také obec Říčky. Okolí místa je hornaté a jsou to z Orlických hor Arnoštka (900 m vysoký Anenský vrch), Komáří vrch a Kunštátský vrch.
Léto v Říčkách v Orlických horách nabízí spoustu možností k turistice, cykloturistice, vycházkám a odpočinku na čerstvém vzduchu. Při vycházkách uvidíte krásnou přírodu, lesy a louky, pěknou lidovou architekturu.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Říčky

(kód objektu: 3407)

Lokalita: Orlické hory - Říčky
Koupání: 3 km
Bazén:
Maximální počet osob: 18
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 4
Obchod: 6 km
Restaurace: 500 m
Cena od: 19 810 Kč za týden

Prostorná, velmi dobře vybavená a moderně zařízená chalupa na okraji známého turistického centra v Orlických horách. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Tipy na výlety:

Kameny v Říčkách – obrovské vztyčené kameny, které se nachází asi 500 m od centra obce vpravo od silnice vedoucí do Zdobnice.

Rozhledna ANNA na Anenském vrchu dřevěná 17 m vysoká rozhledna byla postavena v roce 2010 na vrcholu Anenského vrchu v nadmořské výšce 991 m n.m. Investorem stavby jsou Lesy České republiky. Rozhledna nabízí krásné výhledy na Orlické hory, podhůří, masiv Králického Sněžníku i sousední polské Bystřické hory. Vstup na rozhlednu je volný. Přístupové cesty od Říček: po modré turistické stezce (cca 4,5 km), po červené hřebenové trase z Mezivrší cca 2,5 km)

Zemská brána – Přírodní rezervace a naučná stezka Zemská brána vedoucí od kamenného mostu přes řeku Divokou Orlici do Klášterce nad Orlicí. Stezka je dlouhá cca 3,5 km, prochází skalnatým údolím Divoké Orlice, která u kamenného mostu vstupuje na české území. Cestou uvidíte Pašeráckou lávku, Ledříčkovu jeskyni, malé pevnůstky, krásnou přírodu.

Masarykova chata na Šerlichu – Šerlich je místo častých turistických cílů na hřebeni Orlických hor a vyhlídkové místo s možností občerstvení v Masarykově chatě, jejíž průčelí zdobí socha prezidenta T.G. Masaryka. Prochází tudy červeně značená hřebenová turistická stezka zvaná Jiráskova.

Velká Deštná – Největší vrchol Orlických hor Velká Deštná se nachází v nadmořské výšce 1115 m n.m. Nabízí kruhový výhled na všechny světové strany. V sezóně se můžete občerstvit ve stanici Horské služby, která se nachází v blízkosti Velké Deštné.

Kunštácká kaple – Barokní kaple Navštívení Panny Marie na hřebeni Orlických hor byla postavena pro potřeby dřevařských dělníků, kteří zde těžili dřevo pro zdejší sklárny a kutnohorské doly. Původní dřevěná kaple byla později nahrazena kamennou s kruhovým půdorysem.

Muzeum Pevnost Hanička – Dělostřelecká tvrz Hanička byla vystavěná v letech 1936 – 38. Po válce sloužila jako zdroj pitné vody pro Rokytnici. V roce 1975 byla zabrána Federálním ministerstvem vnitra a přebudována na protiatomový kryt. Od roku 1995 je přístupná veřejnosti. Více na www.hanicka.cz

Neratov – poutní místo Malá horská vesnička s barokním chrámem Nanebevzetí Panny Marie. Přestože byl kostel dvakrát vážně poničen, nebyl zdemolován. Sdružení Neratov (www.neratov.cz) se zasloužilo o jeho záchranu a postupně zde probíhají opravy.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990