Ubytování Radvanov

Obec Radvanov, nacházející se v jižních Čechách nedaleko Tábora, je vhodným místem pro Vaši dovolenou. Nejen, že si můžete užít aktivní dovolenou na kolech, v tomto kraji rybníků si i můžete odpočnout u rybaření, nebo se vydat za historií po místních památkách.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Radvanov

(kód objektu: 3508)

Lokalita: Jižní Čechy - Radvanov
Koupání: 4 km
Bazén:
Maximální počet osob: 6
Parkování: Otevřené Mimo pozemek, Garáž
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 4 km
Restaurace: 4 km
Cena od: 13 720 Kč za týden

Pěkná velmi vkusně zařízená chalupa s bazénem situovaná na oplocené pečlivě udržované zahradě s posezením pod pergolou, zahradním krbem a grilem. Ideální ubytování pro rodinu s dětmi, pro nejmenší návštěvníky …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

 • Místní památky:

  Zříceniny větrného mlýna – Kousek za obcí se nachází zřiceniny nevelkého větrného mlýna. Najdete je na zalesněném kopečku za obcí, kde jako orientační bod můžete použít vysílač pro mobilní telefony.

  Zámek Radvanov – v Radvanově se nachází pozdně barokní jednopatrový zámek, který byl radikálně přestavěn roku 1919 poté, co byl ve velmi špatném stavu. Kolem zámku se rozkládá rozsáhlý park.

 • Památky v okolí:

  Táborská radnice – když se radnice stavěla, stavitelé si na ní dali opravdu záležet. Přestože byla v minulosti několikrát poničena, vždy byla zrestaurována. Proto dnes můžete obdivovat tuto krásnou budovu z počátku 16. století.

  Hrad Šelmberk – první zmínky o hradu máme z roku 1318. Později byl v 16. století renesančně přestavěn. Bohužel pak hrad ztratil svou rezidenční funkci a od počátku 17. století chátral.

  Táborské středověké podzemí – jedná se o komplex podzemních prostor a chodeb, představující zvlášť vyhledávanou táborskou raritu. Chodby vznikaly od 15. století hloubením sklepů pod jednotlivými domy. Do podzemí se vchází z Husitského muzea.

  Červená Lhota – Červená Lhota bývala tvrzí. Stavba ze 14. století byla po roce 1530 přestavěna do renesančního zámku. Zámek leží hned u jezera a k patří k němu i zámecký park s kaplí Nejsvětější Trojice.

  Kamenná kašna – kašna se nachází ve středu náměstí v Soběslavi a je ozdobena sochou sv. Floriana. Poblíž kašny pak stojí Mariánský sloup s korintskou hlavicí a pozlacenou sochou Panny Marie.

Přírodní zajímavosti

Chýnovské jeskyně – tento složitý krasový systém, vytvořený v krystalických vápencích, se nachází na úbočí Pacovy hory poblíž Dolních Hořic. V těchto jeskyních nenajdete typické krápníky, ale uvidíte zde unikátní svéráznou modelaci jeskynních prostor a mimořáně zajímavé zbarvení stropů a stěn jeskyně.

Botanická zahrada Tábor – do botanické zahrady si můžete jít jak odpočívat a pozorovat rostliny, tak se i dozvědět něco nového. V místních sklenících a záhonech můžete pozorovat přes 4000 rostlin. Zahrada vznikla už v roce 1866 a je tak druhou nejstarší u nás.

Granátová skála – skála se nachází na pravém břehu Lužnice, naproti vodáckému tábořišti Suchomelův ostrov. V tomto geologickém útvaru se v hojném počtu vyskytují rudé granáty.

Jordán – tato vodní nádrž, nacházející se uprostřed Tábora je nejstarší nádrží u nás. Původně měla sloužit pro chov ryb, nicméně velikost nádrže pro tuto činnost nebyla optimální. Dnes slouží hlavně jako vodní zdroj. Nachází se zde také 18m vysoký Jordánský vodopád, kterým přepadá část vody z nádrže do Tismenického potoka.

Aktivní dovolená

Pokud chcete strávit dovolenou nějak účelně, nabízí se zde široké možnosti. Od turistiky, cyklistiky, přes koupání, houbaření, až po aktivity jako bowling, nebo tenis. Záleží jen na Vás, na co zrovna budete mít chuť a náladu.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990