Ubytování Putim

Obec Putim byla proslavena díky románu J. Haška – Dobrý voják Švejk. I proto je Putim atraktivním místem pro turisty. I když zde Švejka připomíná pouze pamětní deska a dům, ve kterém se natáčela část filmu, lidé sem jezdí i z jiných důvodů. Okolní krásná krajina plná luk, lesů a rybníků a města plná památek a historie na každém kroku Vám garantují skvělou dovolenou.

Nalezeno 2 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Putim

(kód objektu: 3609)

Lokalita: Jižní Čechy - Putim
Koupání: 50 m
Bazén:
Maximální počet osob: 6
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 500 m
Restaurace: 500 m
Cena od: 20 720 Kč za týden

Kvalitně zařízená chalupa s bazénem situovaná na břehu řeky Blanice je vhodným ubytováním pro klidnou rodinnou dovolenou. Sousední objekt se rovněž pronajímá (kód 3608) - ideální ubytování pro 2 spřátelené …

Detail ubytování

Chalupa - Putim

(kód objektu: 3608)

Lokalita: Jižní Čechy - Putim
Koupání: 50 m
Bazén:
Maximální počet osob: 6
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 500 m
Restaurace: 500 m
Cena od: 20 720 Kč za týden

Kvalitně zařízená chalupa s bazénem situovaná na břehu řeky Blanice je vhodným ubytováním pro klidnou rodinnou dovolenou. Sousední objekt se rovněž pronajímá (kód 3609) - ideální ubytování pro 2 spřátelené …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

 • Místní památky:

  Kostel sv. Vavřince – první zmínky o kostelu pochází ze začátku 13. století. Původně šlo o jednolodní kostel, později ve 14. století byla přistavěna i severní loď s věží. Obě lodi však byly původně odděleny zdí a každá měla svůj vchod. Po vzniku husitství tak prý každá loď sloužila věřícím jiného vyznání.

  Kapličky – v obci se nachází několik kapliček, první je kaple sv. Anny z počátku 19. století, kolem které byly vysázeny 4 lípy. Druhou je kaplička sv. Jana z roku 1819.

 • Památky v okolí:

  Hrad Helfenburk – hrad svou rozlohou patří mezi největší zříceniny v republice. Z původního hradu zůstal dobře zachovaný obranný systém dělových a obranných bašt. Pro turisty byly obnoveny obě hradní věže, z nich jedna je upravena jako rozhledna.

  Prachatice – za návštěvu jistě stojí historické centrum Prachatic. Uvidíte městské opevnění včerně Dolní brány, dále Kostelní náměstí, gotický kostel sv. Jakuba, Velké náměstí s renesanční kašnou a spoustu dalších památek.

  Městské muzeum a galerie Vodňany – zde můžete navštívit mnoho stálých expozic, ale i ojedinělé výstavy. Prohlédnout si můžete například expozici věnovanou dílu Mikoláše Alše, nebo pamětní síň Julia Zeyera. V muzeu můžete navštívit například výstavu věnovanou rybářství v jižních Čechách.

  Chelčice – rodiště a působiště Petra Chelčického.

  Zámek Libějovice – původní tvrz, o které máme zmínky již z roku 1264, byla později přestavěna na renesanční zámek. V minulosti přitahoval naše umělce, jako například Julia Zeyera, Františka Heritesa, nebo Otakara Mokrého, kteří zde hledali inspiraci pro svá literární díla.

  Hrad Protivín – tento nevelký hrad, postavený do čtverhranného půdorysu, byl založen už ve 13. století. V minulosti ho vystřídalo mnoho majitelů, byla zde i škola a zámek dokonce sloužil i jako rekreační sídlo. V současnosti je hrad na prodej.

  Archeopark Netolice – Archeopark leží na místě akropole bývalého přemyslovského kastelánského hradu. Archeopark Na Jánu v Netolicích je první jihočeskou archeologickou památkou, prezentovanou moderní formou přímé rekonstrukce.

Přírodní atraktivity

Skočický hrad – tato přírodní rezervace se nachází u obce Skočice. Důvodem její ochrany je komplex relativně přirozené lesní vegetace na vrcholu kopce Hrad u Skočic. Najdete zde přirozený porost květnaté bučiny, který je nejcennější částí rezervace.

U Hajnice – tato národní přírodní památka se nachází poblíž vesnice Libotyně. Chráněno je zde území na severních svazích vrchu Běleč, na němž se nachází bezlesá enkláva, lokalita měkčilky jednolisté.

Radomilická mokřina – přírodní rezervace nedaleko Radomilic. Chráněny jsou zde mokřady s bohatým výskytem chráněných druhů rostlin, typických pro mokřadní vegetaci. Nachází se zde například hrachor bahenní, žebratka bahenní, nebo hořec hořepník. Objevují se zde i ohrožení živočichové, jako například kuňka obecná.

Kralovické louky – přírodní rezervace, která je chráněna pro své zrašelinělé svahové louky s bohatou květenou. Je to jediná lokalita v jižních čechách, kde se nachází kohátka kalíškatá.

Aktivní dovolená

Pokud chcete strávit Vaši dovolenou aktivně, není nic lepšího vzít kola a vyrazit na výlety po značených cyklotrasách. Po okolí jsou i značené turistické trasy. V tomto kraji rybníků jsou široké možnosti koupání a rybaření. Nejbližší rybník je ani ne 300 m. Pokud ale máte radši kryté bazény, v nedalekém Písku najdete, co hledáte. Pokud máte rádi koně, v nedaleké vesnici Stětice je možnost pronajmout si koně a udělat si vyjížďku po okolí. V jiné vesnici se pak nachází letecký klub, kde si můžete objednat vyhlídkový let.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990