Ubytování Příchovice

Příchovice jsou menším, ale útulným střediskem turistiky na pomezí Jizerských hor a Krkonoš, vzdáleným jen 6 km od Harrachova. V minulosti ze místní obyvatelé v Příchovicích živili především sklářstvím, tkaním a dřevařstvím. S pozůstatky těchto řemesel se zde můžete setkávat i dnes.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Příchovice

(kód objektu: 2945)

Lokalita: Jizerské hory - Příchovice
Koupání: 10 km
Bazén:
Maximální počet osob: 9
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 1.50 km
Restaurace: 500 m
Cena od: 13 580 Kč za týden

Stylově zařízená roubenka s bazénem, prostornou zahradou s posezením, ohništěm a grilem situovaná na klidném místě, kde zcela jistě prožijete nikým nerušenou dovolenou. Pokud Vás omrzí turistické výlety po okolí, …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

 • Místní památky:

  Štěpánka – rozhledna na vrchu Hvězda je považována za nejkrásnější vyhlídku Jizerských hor. V roce 1847 ji nechal postavit kníže Kamil Rohan na počest návštěvy zemského správce arcivévody Štěpána. Stavba byla ale uprostřed prací zastavena, prý kvůli věštbě cikánky, která Rohanovi předpověděla smrt v okamžiku, kdy bude rozhledna dokončena.

  Ozubnicová železnice – na trati mezi Tanvaldem a Harrachovem musí vlaky překonávat několik set metrů převýšení, proto na úseku Tanvald – Kořenov lokomotivy využívaly ozubnici. Trať je od roku 1992 kulturní památkou.

  Kaple – v obci se nachází osmiboká kaple s bělostnými zdmi, která byla postavena zdejšími evangelíky

 • Památky v okolí:

  Protržená přehrada – přehrada na řece Bílá Desná byla poprve napuštěna v roce 1915. Hned v dalším roce se její sypaná hráz protrhla a způsobila obrovské škody, když 62 lidí přišlo o život a bylo zničeno, nebo vážně poškozeno nespočet domů a továren.

  Souš – nádrž na Černé Desné vznikala současně jako nádrž na Bílé Desné. Poté, co se druhá nádrž protrhla, byla tato přehrada vypuštěna a důkladně kontrolována a zpevňována. Dříve byla přehrada využívána jako rekreační místo, dnes je zde koupání zakázáno, protože slouží jako zásobárna pitné vody.

Přírodní atraktivity

 • Atraktivity v okolí:

  Tanvaldský špičák – tradiční cíl výletů mnoha turistů určitě stojí za návštěvu. Na svazích tohoto kopce pramení čtyři potoky, takže se můžete zastavit i u jejich pramenů.

  Vodopády Černé Desné – k tomuto místu Vás zavede naučná stezka, kde se dozvíte mnoho zajímavých věcí o řece, obci Desná i okolí. V údolí řeky Černá Desná pak můžete obdivovat divoké vodopády této horské říčky.

  Bozkovské jeskyně – jediné zpřístupněné jeskyně na severu Čech. Díky bohaté výzdobě však nemají problém přilákat milovníky podzemní říše z krajin mnohem vzdálenějších. Nachází se zde největší podzemní jezero v Čechách.

Aktivní dovolená

Okolí Příchovic nabízí nepřeberné množství aktivit. Po okolí můžete objevovat zajímavá místa, ke kterým vedou turistické trasy, nebo cyklostezky. Dále můžete zajet do Tanvaldu, nebo Harrachova na koupaliště, kde si určitě užijete spoustu zábavy. V Harrachově si třeba můžete zahrát i tenis.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990