Ubytování Praha a okolí

Srdce České republiky Vám jako na dlani nabízí unikátní pohled na významné, historicky cenné památky, majestátní vodní toky, divokou přírodu biosferických rezervací a mnoho dalšího. Užijete si koupání, rybaření, poznávání a na své si přijdou i vodáci. Pokud si uděláte malou zajížďku, můžete nerušeně obdivovat i památky na seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO a to Kutnou Horu a Prahu. Nabízíme ubytování v okolí Prahy.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Bungalov - Dolní Počernice

(kód objektu: 3752)

Lokalita: Praha-okolí - Dolní Počernice
Bazén:
Maximální počet osob: 5+1
Parkování: na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Cena od: -

Pohodlně vybavený mobilní bungalov ve čtyřhvězdičkovém Campingu Sokol Praha. Ubytování se nachází v přírodě a zároveň blízko centra Prahy. Ideální místo pro rodiny s dětmi a pro seniory, kteří chtějí …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky Prahy a jejího okolí

Pokud nechcete zahálet, v okolí najdete spoustu památek, které lákají k prozkoumání. Navštívit můžete historické atraktivity a prohlédnout si hrady a zámky v okolí.

 • hlavní město Praha – město se začalo rozvíjet již v 11. století. Mimo jiné je sídlem vlády a prezidenta. Díky pamětihodnostem, kterých je v Praze přehršele, získalo město místo na Seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Projít se můžete Královskou cestou, která začíná u Prašné brány, pokračuje přes Staroměstské náměstí, kde se nachází kostel svaté Marie před Týnem, pražský orloj, Dům u kamenného zvonu, palác Kinských, kostel svatého Mikuláše, dále pak přes Malé náměstí, Klementinum, Karlův most lemovaný sochami, Malostranské náměstí. Pokračujte skrze Nerudovu uličku až k Pražskému hradu. Dále můžete v Praze vidět Vyšehrad, Karolinum, Rudolfinum, Betlémskou kapli, Hradčany, Národní divadlo nebo Pražské Jezulátko v kostele Panny Marie Vítězné. Pokud neholdujete kultuře, můžete navštívit zoologickou nebo botanickou zahradu. 
 • Karlštejn – středověký hrad ze 14. století, s gotickou malířskou výzdobou, vzdálený od Slapů asi 30 kilometrů se nachází v Chráněné krajinné oblasti Český kras. Původním úmyslem postavení hradu bylo zbudování soukromého sídla Karla IV., později se stavba rozrostla za účelem ochrany korunovačních klenotů. Dnes je tato národní kulturní památka nejnavštěvovanějším hradem v České republice.
 • zámek Dobříš – současný velmi rozsáhlý rokokový zámek z 18. století se rozkládá na trojkřídlou stavbu se čtvercovým dvorem a přenádherným francouzským a rozlehlým anglickým parkem. Uvnitř můžete mimo dechberoucího interiéru obdivovat i muzeum motocyklů nebo zrcadlový sál. Tento zámek je velmi oblíbený u tvůrců filmových adaptací. Natáčeli se zde snímky jako Jack Rozparovač s Johnny Deppem, Rytíři ze Šanghaje s Jackie Chanem a Owenem Wilsonem, nebo krásná česká pohádka Princezna ze mlejna od režiséra Zdeňka Trošky. Několik málo kilometrů od tohoto zámku nabízíme ubytování.
 • Svatá hora u Příbrami – významný barokní areál a poutní místo na vrcholu Příbrami. Celý areál má obdélníkový půdorys v jehož rozích jsou čtyři kaple. V centru na vysoké terase dominuje gotický kostel Panny Marie ze 17. století a Mariánský sloup. U Pražského portálu můžete obdivovat plastiky proroků a svatých králů od J. Brokofa. Uvnitř církevních staveb pak umělecká díla významných malířů. Často zde pobýval arcibiskup Arnošt z Pardubic.
 • zámek Slapy – kořeny vzniku budovy zámku Slapy sahají až do 13. století. Slapy byly nejprve pouhým statkem, dále klášterem a v zámek se proměnily teprve až v roce 1884. V zámku nyní není žádný interiér díky důsledkům druhé světové války. Budova je prázdná, ale hojně se využívá k natáčení filmů. Z tohoto prostředí jste mohli shlédnout snímky jako například Madla z cihelny, Obsluhoval jsem anglického krále nebo Hanibal: zrození.
 • Hornické muzeum v Příbrami – největší muzeum hornictví v Čechách se skanzenem budov, historickou a geologickou expozicí. K vidění jsou tři doly, mineralogická expozice, parní těžní stroj, kopie středověkého rumpálu nebo další expozice důlní techniky.
 • Zvíkov – hrad původně ze 12. století na soutoku řek Vltavy a Otavy. Nejprve Vás přivítá kamenný most vedoucí k Písecké bráně, která bývala opatřena i mostem padacím. Do nebe se tyčí několik věží. Pouhé 3 kilometry od hradu Vás rádi ubytujeme.
 • Petřínská rozhledna – Ocelová rozhledna, která je jednou z dominant Prahy. Výška 63 m, ve výšce 55 m prosklená vyhlídková plošina. Na první pohled patrná inspirace pařížskou Eiffelovou věží.
  Více o rozhlednách na chcivlastniroz­hlednu.cz

Přírodní památky

Přesto, že je okolí považováno za velmi poznamenané civilizací, je možné zde najít několik přírodních krás, které se po většinu nacházejí poblíž vodních toků a to zejména na březích řeky Vltavy. Z několika míst je nádherný výhled do krajiny.

 • přehrada Slapy – přehrada umístěna kousek pod hlavním městem Prahou v korytě řeky Vltavy, byla postavena v druhé polovině 20. století. První rozhodnutí o stavbě však přišlo již v roce 1933. Následně byla spuštěna prvotní elektrárna o třech turbínách a zaktivována lodní doprava. Přehrada představuje nespočet romantických zátok a přírodních scenérií. Ať už pohledem na padající vodu z výpusti nebo písčité a travnaté břehy zvoucí k rekreaci a plavání. Náš nejdále umístěný objekt je vzdálený od přehrady pouhých 300 metrů.
 • přehrada Orlík – přehrada vznikla na řece Vltavě v jejímž meandru se ukrývá hrad Zvíkov a poblíž zámek Orlík. Přehrada je součástí Vltavské kaskády. V šedesátých letech 20. století zde vybudovali vodní elektrárnu. Ubytování na Orlíku nabízíme pouhých 800 metrů od přehrady.
 • vyhlídka Máj – nachází se na vysoké skále přímo nad bývalými Svatojánskými proudy. Otevírá se z ní jeden z nejkrásnějších pohledů na řeku Vltavu. Řeka zde protéká hlubokým skalnatým kaňonem, stáčí se do tvaru podkovy a vytváří tak fascinující přírodní scenérii. Vyhlídka Máj je celoročně volně přístupná po žluté turistické stezce z obce Teletín.
 • Český Grand Canyon – jedná se o 800 metrů dlouhé a 200 metrů široké zatopené vápencové lomy. V lomech, které nejsou pod vodou jsou dlouhé labyrintové chodby, které jsou bohužel z bezpečnostních důvodů uzavřené. Toto místo je spojováno s natáčením filmu Limonádový Joe aneb Koňská opera nebo jako s cílovou stanicí pro nepohodlné politické vězně z dob minulých.
 • Soutok Vltavy a Sázavy – meka vodáctví, soutok dvou našich vodácky asi nejznámějších řek.

Aktivní dovolená v okolí Prahy

Pokud patříte mezi ty, kteří si o dovolené rádi rozpohybují klouby, okolí Prahy nabízí nejen dlouhé turistické trasy v povodí Vltavy, koupání v přehradách, ale i cykloturistiku, vodáctví a rybaření.

 • Vodní sporty – na přehradách Slapy i Orlík je možnost koupání, ale nejen to. Široké vodní plochy dávají prostor pro windsurfing, jachting nebo wakeboarding. Pro méně náročné šlapadla, lodičky a rybaření. Projet se můžete i na parníku.
 • Aquapalace Praha – aquapark nabízí nejen vodní svět se spoustou atrakcí jako dlouhé, divoké tobogány, zákrutové bazény rozmanitých tvarů, spousta atrakcí pro malé i velké, pirátskou loď a další, ale i saunový svět, wellness, fitness nebo rehabilitační centrum. Můžete si dokonce i vyzkoušet jaké to je být potápěčem.
 • koupaliště Divoká Šárka – venkovní koupaliště nabízí odpočinkové poležení u vody, malý tobogán, skluzavku, hřiště pro děti, brouzdaliště a trampolínu.
 • Jezero Lhota – jezero Lhota u Brandýsa nad Labem nabízí kromě příjemného koupání, nebo půjčovny loděk také naturistickou pláž. Příjemná písečná pláž s občerstvením a WC láká všechny příznivce naturistického opalování z okolí.
 • Koupaliště Džbán – další nudistická pláž v okolí Prahy. Pokud nemáte rádi opálené plavky a nevadí Vám zaplatit 50 Kč vstupné, tato klidná travnatá pláž se Vám bude líbit.
 • Golf – v okolí Prahy se nachází spousta golfových středisek, kde Vás naučí hrát golf nebo si můžete jen tak nastřílet pár jamek. Navštivte například centra jako Golf Hostivař, Bestgolf Blue Sky, Golf club Hodkovičky nebo Golfclub Praha.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990