Ubytování Posázaví

Oblast vinoucí se podél řeky Sázavy ukazuje překrásné přírodní scenérie a věčně zelenou přírodu. Mekka vodáků, vyhledávaná oblast cyklistů a legendární kraj turistů. V okolí břehů se nachází spousta hradů a zámků jako například památka na seznamu přírodních a kulturních památek UNESCO Kutná Hora. Nabízíme Vám několik zařízení k ubytování v Posázaví.

Nalezeno 3 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Vlastějovice

(kód objektu: 3071)

Lokalita: Posázaví - Vlastějovice
Koupání: 300 m
Maximální počet osob: 3+1
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Obchod: 50 m
Restaurace: 400 m
Cena od: 6 020 Kč za týden

Zděná chalupa s hezkou prostornou a upravenou zahradou, na které během letních dní hosté zcela jistě ocení možnost posezení pod pergolou. Chalupa se nachází na klidném místě 12 km od …

Detail ubytování

Chalupa - Ledeč nad Sázavou

(kód objektu: 3131)

Lokalita: Posázaví - Ledeč nad Sázavou
Koupání: 4 km
Maximální počet osob: 4+2
Parkování: Otevřené Mimo pozemek
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 400 m
Restaurace: 300 m
Cena od: 5 670 Kč za týden

Jednoduše zařízená zděná chalupa vhodná pro pobyt nenáročné klientely. Vzhledem k tomu, že je chalupa umístěna ve stráni, je z terasy krásný výhled na řeku Sázavu a historickou část města. …

Detail ubytování

Chata - Vlastějovice

(kód objektu: 3011)

Lokalita: Posázaví - Vlastějovice
Maximální počet osob: 7
Parkování: Otevřené Na pozemku, Garáž
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 2 km
Restaurace: 2 km
Cena od: 7 070 Kč za týden

Jednoduše a účelně zařízená chata leží přímo na břehu řeky Sázavy. Ideální místo pro nenáročnou klientelu a milovníky rybaření. Zdejší krásná příroda a pěkné údolí řeky lákají k turistickým či …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kulturní a historické zajímavosti v Posázaví

Oblast Posázaví má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Dává na obdiv dlouhou řadu kulturních památek, které určitě stojí za prohlédnutí. Najdete nádherné architektonické stavby jako například Český Šternberk, Ledeč nad Sázavou nebo zámek Konopiště. Poblíž všech níže uvedených památek Vás rádi ubytujeme.

 • Kutná Hora – významná městská památková rezervace zapsaná na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Jistě oceníte pohled na chrám svaté Barbory, katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, České muzeum stříbra, Arcibiskubství, Hrádek, Jezuitskou kolej, Kapli Božího těla, Morový sloup, Ruthardku, Tylův dům, kamennou kašnu, alchymistickou dílnu, pivní lázně a spoustu dalších památek hodných obdivu.
 • Klášter Sázava – klášter založený sv. Prokopem je jedním z nejstarších benediktýnských klášterů v Čechách. V rozsáhlém areálu najdete místo pro relaxaci, poučení i mystické rozjímání. Můžete zde prozkoumat poustevnickou jeskyni sv. Prokopa, kochat se nedostavěným trojlodím a unikátními gotickými freskami v interiérech nebo pohlédnout na ostatky zakladatele kláštera.


Ubytování Sázava – krásné ubytování nedaleko od řeky.

 • zámek Konopiště – gotický zámek s přestavbami v různých architektonických obdobích se nejvíce proslavil tím, že v něm poslední část svého života prožil dědic Rakousko-Uherského trůnu František Ferdinand d´Este. Před vstupní bránou se nachází příkop, ve kterém v současné době pobývá medvěd Jiří. Uvnitř je kromě interiéru k vidění významná evropská zbrojnice s velkou sbírkou bodných a sečných zbraní. V areálu dále najdete Svatojiřské muzeum, Růžovou zahradu, oboru pro lesní zvěř a terénní pozůstatky zaniklých středověkých ležení z 15. století.
 • hrad Lipnice – jeden z nejmohutnějších gotických, šlechtických hradů ze 14. století, přestavěn v 16. století. Z vyvýšeniny, na které stojí, je nádherný výhled až na vrcholky Železných hor a Žďárských vrchů. Návštěvníkům se také nabízí mimořádná sbírka gotických kamnových kachlů, gotická i barokní hradní kaple sv. Vavřince a mohutné hradní sklepení se zbytky středověké hodovní síně, hluboká hradní studna a bývalé vězení. Pod hradem se rozkládá dříve středověké městečko, které je spojováno zejména s působením známého spisovatele Jaroslava Haška, autora Dobrého vojáka Švejka.
 • Ledeč nad Sázavou – hrad z 12. století, vystaven vladykou Zikmundem z Ledče. Na hradě je od roku 1938 Městské muzeum, kde je vystavena regionální sbírka z počátku 20. století a to výrobky a nástroje zdejších řemeslníků, archeologické nálezy, sbírka mincí a papírových platidel, sbírka zbraní.
  Chalupa Ledeč nad Sázavou – ubytování až pro 6 osob s výhledem na řeku Sázavu.
  Hrady a zříceniny v ČR – seznam
 • Skanzen Kouřim – najdete na kraji města Kouřim. Nedaleko skanzenu jsou archeologická naleziště, podle kterých zde žili již staří Slované. Důvodem vzniku skanzenu byla i snaha o záchranu staveb z prostoru nynější nádrže Želivky.

Přírodní atraktivity v Posázaví

Mozaika divoké Sázavy dravě si razící cestu skrz zeleň dýchající krajinu. Ke spoustě přírodních úkazů v této krajině se váží strašidelné pověsti, ale není se čeho bát.

 • řeka Sázava – vodáky a trempy často nazývána Zlatá řeka díky své barvě, kterou způsobuje vymílání jílovité půdy, což je nejlépe vidět na soutoku s Vltavou. Pro svou divokost je Sázava hojne vyhledávána zkušenými vodáky a vášnivými rybáři.
 • vodní nádrž Švihov – tato vodní nádrž je též známa pod jménem vodní nádrž Želivka. Byla vybudována jako zásobárna pitné vody zejména pro Prahu a okolí. Zároveň se jedná o největší vodní nádrž v České republice a ve střední Evropě. Poblíž tohoto úchvatného vodního úkazu nabízíme ubytování v chatách k pronájmu Vlastějovice..
 • vyhlídka Máj – nachází se na vysoké skále přímo nad bývalými Svatojánskými proudy. Otevírá se z ní jeden z nejkrásnějších pohledů na řeku Vltavu. Řeka zde protéká hlubokým skalnatým kaňonem, stáčí se do tvaru podkovy a vytváří tak fascinující přírodní scenérii. Vyhlídka Máj je celoročně volně přístupná po žluté turistické stezce z obce Teletín.

Tipy na výlety a články od priroda.cz

 • Stvořidla – Předmětem ochrany je především cenný soubor geomorfologických jevů s dobře vyvinutými projevy říčního fenoménu. Jde o přirozené, hluboce zaříznuté údolí řeky Sázavy, kde v řečišti se vyskytuje bezpočet peřejí a ohlazených balvanů různé velikosti. Zachovalý ráz krajiny tohoto romantického údolí z něho činí jednu z nejznámějších a turisticky nejnavštěvova­nějších lokalit.

Aktivní dovolená strávená v Posázaví

Pro aktivní turisty nabízí Posázaví pro tuto lokalitu nejen velice populární vodáctví, ale spoustu dalších aktivit, ze kterých si jiště vyberete.

 • rybník Jevany – koupaliště s písčitým dnem a travnatou pláží. Skvěle vyhovující ke koupání, lenošení, ale i windsurfingu a rybaření. V obci Jevany se také nachází muzeum Karla Gotta. Poblíž Jevanského rybníku nabízíme ubytovací zařízení.
 • jízda na koni – v posázavském okolí je možné najít několik farem nebo stájí, ve kterých se Vás ochotně ujmou zkušení intruktoři, kteří Vás naučí jezdit na koni, nebo s Vámi vyjedou do přírody. Dále můžete navštívit Hřebčín Favory, který se věnuje chovu Starokladrubských běloušů.
 • létání – v širokém okolí je možné pronajmout si malé letadlo nebo balón a obdivovat krásy kraje z výšky.
 • další aktivity: rybolov, cyklistika, turistika, vodní sporty

Ubytování Posázaví

Na březích řeky Sázavy nabízíme hned 6 chat a chalup k pronájmu. Dovolenou u řeky můžete strávit například ve Vlastějovicích, nebo třeba na chalupě v Ledči nad Sázavou. Pokud si nevyberet ubytování přímo u Sázavy, zkuste blízké chaty Střední Čechy, nebo třeba Orlickou přehradu, či Slapskou přehradu.
Pokud chcete strávit dovolenou u vody, zkuste výběr ubytování u přehrad, pro rybáře máme připraveny chaty vhodné k rybaření.
V případě že si i tak svou dovolenou nevyberete, můžete se vrátit zpět na pronájem chat a chalup v celé ČR a zvolit si jinou oblast naší země.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990