Chata - Police nad Metují

Město Police nad Metují se nachází v okrese Náchod v Královéhradeckém kraji asi 14 km od Broumova. Město je známé také díky muzeu stavebnice Merkur.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Police nad Metují

(kód objektu: 3313)

Lokalita: Broumovsko - Police nad Metují
Koupání: 2 km
Maximální počet osob: 5
Parkování: Otevřené Mimo pozemek
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 500 m
Restaurace: 2 km
Cena od: 7 280 Kč za týden

Nově postavená dřevem obložená a velmi pěkně zařízená chata situovaná ve svahu velké zahrady. Z chaty je krásný výhled na panorama města a příhraniční hory Bor a Hejšovinu. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Památky

 • muzeum stavebnice Merkur– zábavu pro děti i dospělé přínáší Muzeum Merkur v Polici nad Metují. Obdivovat zde můžete například obrovité Ocelové město, inspirované románem Julese Verna, Eiffelovu věž, kolejiště a vlakové soupravy a mnoho dalšího. Muzeum Vám nikdy nezevšední, protože se stále rozšiřuje o nové exponáty.
 • Adršpašsko-teplické skály (18 km) je Národní přírodní rezervace, která byla vyhlášena již v roce 1933. Na tomto území se po ústupu křídového moře vlivem tektonické a erozní činnosti včetně větrání vytvořily v původně souvislé pískovcové tabuli dvě izolované skupiny skal – skalní města Adršpašské skály a Teplické skály navzájem od sebe oddělená hlubokou Vlčí roklí. NPR je významná nejen svou geomorfologií, ale i výskytem řady chráněných živočichů a rostlin. Skály si můžete projít pěšky i na kole.
 • Mlýn Dřevíček (11 km) – pokud se zajímáte o mlynářské řemeslo a rádi byste věděli, jak se z obilí stane mouka, navštivte mlýn Dřevíček v Horní Dřevíči. Dozvíte se tu například, k čemu slouží kapsové výtahy, mlecí stolice, loupačka, reforma a další technika. V mlýně uvidíte i vodníka a údajně tu žijí také čerti. 6 km od mlýna Vám nabízíme ubytování v apartmánu v Hronově.
 • Broumovský klášter (14 km) – navštivte impozantní komplex, který je známý nálezem unikátní kopie Turínského plátna. Navštívit můžete opatský kostel sv. Vojtěcha, přestavěný z původně gotické podoby na kostel barokní, knihovnu obsahující kolem 17 000 svazků knih či sakristii se vzácným intarzovaným nábytkem. V rozsáhlých sklepeních pak můžete vidět celkem 34 mumií, pocházejících z krypty farního kostela sv. Prokopa ve Vamberku.
 • rozhledna Ruprechtický Špičák (18 km) – v nejvyšším bodě Javořických hor se můžete díky 30 metrové rozhledně kochat nádhernými výhledy do okolí. Za dobrého počasí je možno vidět Krkonoše, Orlické hory a dokonce i Králický Sněžník.
 • Zámek Náchod (18 km) – zámecký komplex s pěti nádvořími můžete prozkoumat třemi samostatnými prohlídkovými okruhy. K vidění je tu Piccolominská expozice, představující historické interiéry připomínající období 17. a 18. století, Salony druhého patra, expozice „Na dvoře vévodském“ nebo sbírka řádů a medailí po knížecí rodině Schaumburg-Lippe. Je tu zřízeno i medvědárium, které v současnosti obývají medvědi Ludvík a Dáša. Ubytovat se můžete v našem apartmánu v 9 km vzdáleném Hronově.
 • Včelí farma Rokytník (9 km)– na včelí farmě se dozvíte spoustu zajímavých informací ze života včel a můžete zde navštívit medový obchůdek. Farma má v současnosti 180 včelstev a vyrábí se tu med lesní, luční, malinový, javorový, lipový a nebo dokonce pohankový. Malou procházku si můžete udělat po medové naučné stezce, která začíná na parkovišti u farmy.
 • Broumovské stěny (21 km) – objevujte kouzelná místa Broumovských stěn v každém ročním období. Obdivovat zde můžete romantické skalní útvary, rokle, soutěsky, hluboké lesy a vyhlídky daleko do kraje. Zdejším unikátním místem jsou tzv. Slavěnské hřiby. Skály, které můžete spatřit v lese nad obcí Slavný, svou podobu, podobu hřibů, získaly nerovnoměrným zvětráváním. Pouhé 4 km od Broumovských stěn se můžete ubytovat v naší rekreační chalupě v obci Vysoká Srbská.
 • Geopark Vnitrosudetská pánev Vižňov (14 km) – příznivci neživého světa kamenů mohou navštívit geopark ve Vižňově. Čekají tu na Vás informace a praktické ukázky horninového prostředí Broumovského výběžku.
 • Ostaš (4 km) – skalní město Ostaš se skládá ze dvou pískovcových skalních měst – Horní a Dolní labyrint. Stezka procházející Horním labyrintem Vás provede divokými roklinami a krásnými skalními útvary, například Zbrojnoš s kuklou, Mohyla smrti, Výří brána, Čertovo auto až ke studánce Samaritánka. V Dolním labyrintu můžete objevit například Sluj Českých bratří. Stolové hory Ostaš jsou velmi oblíbené mezi horolezci, nachází se tu přes 500 výstupových ces­t.
 • Skanzen (17 km) – běloveský pevnostní skanzen Březinka

Aktivní dovolená

 • Aktivněji založení jedinci mohou kromě turistických tras pro pěší využít také množství značených cyklotras.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990