Ubytování - Polesí

Obec Polesí se nachází v okrese Pelhřimov, kraj Vysočina 4 km severně od Počátek. Leží na kaskádě rybníků obklopena lesy, které skýtají možnost houbaření a pěší turistiky. Obec je vyhledávána pro svoji sportovní vybavenost – přírodní koupaliště, tenisový kurt, travnaté fotbalové hřiště a saunu.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Polesí

(kód objektu: 2540)

Lokalita: Jižní Čechy - Polesí
Koupání: 150 m
Maximální počet osob: 6
Parkování: Otevřené Na pozemku, Garáž
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 4 km
Restaurace: 600 m
Cena od: 7 980 Kč za týden

Rekreační chata s vnitřním krbem situovaná na pěkném slunném místě v blízkosti lesa (možnost sběru lesních plodů). V horkých letních dnech doporučujeme návštěvu koupaliště v Polesí, za poznáním se pak …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

  • Místní památky

    Dominantou obce je kaple sv. Jana Nepomuckého postavená v roce 1856.

  • Památky v okolí

    Zámek Žirovnice – v gotické části je unikátní fresková výzdoba z konce 15. století. Součástí expozice je muzeum perleti a galerie moderního umění. Možnost vyhlídky na okolí je ze zámecké věže.

    Zřícenina hradu Janštejn – z hradu zůstaly zachovány části valů a příkopů, na předhradí skromné zbytky hradební zdi, v hradním jádru spodní část válcové věže, zbytek hradby a prohlubně na místě paláce. Hradní zříceniny jsou volně přístupné.

    Zámek Kamenice nad Lipou – v jižním křídle zámku sídlí Městské muzeum Kamenice nad Lipou.

Přírodní atraktivity

Javořice u Telče – vrcholek je ukryt v rozlehlém komplexu jehličnatých lesů, z něhož ční stožár televizního vysílače. Na jižním svahu, necelý l km pod vrcholkem, je výhledová plošina s výhledy k Telči.
Velký Pařezitý rybník – pláže jsou travnaté nebo písčité a vstup do vody pozvolný – vhodný i pro děti. V sezóně bývají přistaveny chemické toalety, stánek s občerstvením je vzdálen cca 300 metrů.

Aktivní dovolená

Vhodné pro rodinné rekreace s dětmi či vnoučaty, a to s možností houbaření, rybaření a sportovního vyžití: pěší turistika do okolních lesů, koupání v blízkých rybnících nebo na koupališti v Polesí s travnatým břehem a betonovým dnem, pěší turistika či cykloturistika po zdejších dobře značených trasách.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990