Ubytování Podhorní Újezd

Malebná vesnice poblíž Jičína, ukrytá v přenádherné přírodě Českého ráje. Okolo obce jsou rozsáhlé lesy plné divoké zvěře a v létě můžete vyrazit na houby.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Podhorní Újezd

(kód objektu: 3511)

Lokalita: Český ráj - Podhorní Újezd
Koupání: 500 m
Bazén:
Maximální počet osob: 6+4
Parkování: Uzavřené Na pozemku, Garáž
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 300 m
Restaurace: 3 km
Cena od: 7 630 Kč za týden

Účelně zařízená prostorná chalupa s bazénem, krbem a s venkovním posezením pod pergolou na velmi klidném místě na okraji lesa. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

Přímo ve vesnici můžete vidět několik architektonicky zajímavých budov. Za ostatními pamětihodnostmi se vydejte do okolí.

 • Památky v okolí (ve vzdálenosti do 40ti kilometrů):

  hrad Krumburk – zřícenina gotického hradu na čedičovém vrchu

  zámek Jilemnice – krásný, udržovaný zámek z 16. století, ve kterém je Krkonošské muzeum a expozice historie lyžování v Českých zemích

  hrad Trosky – dominantu Českého ráje naleznete u obce Troskovice v okrese Semily. Tento hrad, skládající se ze dvou věží – Baba a Panna, nabízí nejen nádherný výhled do dalekého okolí, ale ve svém nitru ukrývá i dosud neprobádané tajné chodby.

  hrad Valdštejn – jeden z nejstarších hradů na Turnovsku, ze 13. století. Díky turnovské správě je hrad ve velmi dobrém stavu a krásný interiér zachován.

  zámek Hrubá skála – zámek ze 14. století, který je velmi oblíbený u filmařů, točila se zde například pohádka Princ Bajaja

  hrad Pecka – hrad ze 14. století, z vyhlídkových míst je krásný rozhled do krajiny a za dobré viditelnosti je vidět i Sněžka a Černá hora

  Jičín – město je nazýváno městem pohádky a je také ideálním výchozím bodem turistických výletů, ať již do Prachovských skal nebo na romantická místa se zříceninami starých hradů. Ve městě můžete navštívit Jičínský zámek, Rumcajsovu ševcovnu nebo chrám sv. Jakuba Většího.

  Zámecký resort Dětenice – resort zahrnuje barokní zámek, středověký hotel a netradiční krčmu, kde se jí rukama, obslouží Vás personál v dobových kostýmech a zaleknout se nesmíte ani drsnější mluvy.

Přírodní zajímavosti

V okolí Podhorního Újezdu se zračí několik zajímavých a krásných přírodních atraktivit, jako jsou jeskyně, skály nebo rybníky.

 • Atraktivity v okolí (ve vzdálenosti do 40ti kilometrů):

  Jinolické rybníky – 3 velké rybníky, jmenují se Oborský rybník, rybník Němeček a rybník Vražda

  Kozákov – nejvyšší hora Českého ráje a Podkrkonoší je oblíbeným cílem pěších turistů i cyklistů z dalekého okolí. Z vrcholu se naskýtá krásný výhled na Český ráj i Krkonoše, za příznivých podmínek tu často potkáte příznivce paraglidingu a při návštěvě tu třeba narazíte i na pár polodrahokamů.

  Prachovské skály – Platí za jedno z nejnavštěvo­vanějších skalních měst a nacházejí se asi 10 km severozápadně od Jičína. Vybrat si můžete ze dvou turistických okruhů a hustá síť turistických značek Vás provede roklemi, stržemi, úžlabinami, po vršcích pískovcových skal s vyhlídkami a kouzelnými zákoutími. Mezi nejnavštěvovanější místa tohoto ráje horolezců patří Vyhlídka Českého ráje, Americká sluj, vyhlídka prof. Hekena či Císařská chodba. V horkých letních dnech se unavení turisté mohou osvěžit v přírodním koupališti U Pelíška, pojmenovaném po duchu těchto skal.

Aktivní dovolená

Obec a její okolí nabízí spoustu zábavy a akce. Užívejte si vody, plavání a rybaření v Jinolických rybnících, campujte, využijte turistické a cyklistické trasy, zastavte se na diskotéce. Navíc si můžete projet Prachovské skály na koňském hřbetu.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990