Ubytování Počátky

Počátky jsou další filmovou jihočeskou obcí. Natáčely se zde filmy jako Postřižiny, Jízda, nebo Návštěvníci. I to dělá tuto lokalitu atraktivnější. Nicméně i zdejší příroda a památky také stojí za navštívení.

Nalezeno 3 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Počátky

(kód objektu: 2021)

Lokalita: Jižní Čechy - Počátky
Koupání: 150 m
Maximální počet osob: 7
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 4 km
Restaurace: 600 m
Cena od: 13 020 Kč za týden

Moderně zařízená stylová chata leží v chatové osadě Volmanec - Polesí, v těsné blízkosti lesa. …

Detail ubytování

Chata - Počátky

(kód objektu: 2020)

Lokalita: Jižní Čechy - Počátky
Koupání: 10 m
Maximální počet osob: 6
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 2.50 km
Restaurace: 600 m
Cena od: 8 330 Kč za týden

Moderně zařízená chalupa s vnitřním krbem, velkou terasou a prostorným oploceným pozemkem s vlastním rybníkem se nachází v chatové osadě v blízkosti lesa (možnost sběru lesních plodů). …

Detail ubytování

Chalupa - Počátky

(kód objektu: 3386)

Lokalita: Jižní Čechy - Počátky
Koupání: 40 m
Maximální počet osob: 9
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 4
Obchod: 4 km
Restaurace: 600 m
Cena od: 20 020 Kč za týden

Dobře zařízený srub na velkém pozemku, na břehu rybníka. Hostům je k dispozici soukromé molo s loďkou. Vhodné ubytování pro větší rodinu či skupinu přátel. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

 • Místní památky:

  Kostel sv. Jana Křtitele – původně gotický kostel z poloviny 14. století byl později přestaven do barokního slohu. Součástí kostela je také věž, která je přístupná veřejnosti. Otevřenáje každý den od dubna do konce září.

  Muzeum – vlastivědné muzeim v Počátkách nabízí mnoho zajímavých expozic. Kromě výstavy věnující se místní historii zde můžete shlédnout i bohaté sbírky národopisné, expozici věnující se řemeslné výrobě a výstavu týkající se společenského života v 19. století. Kromě jiného muzeum nabízí zajímvý pohled na vnitřní architekturu měšťanského domu ze 16. století.

  Rodný dům Otokara Březiny – V Počátkách se nachází rodný dům a zároveň památník našeho básníka Otokara Březiny. V domě si můžete prohlédnou expozice zabývající se jeho životem a dílem.

 • Památky v okolí:

  15. poledník v Jindřichově Hradci – jednou z rarit města je 15. poledník východní délky. Je vyznačen na dlažbě u proboštského kostela Nanebevzetí Panny Marie. V přilehlém Penzionu je pak možnost nechat si vystavit certifikát za jeho překročení.

  Státní hrad a zámek v Jindřichově Hradci – komplex budov hradu a zámku je třetím nerozsáhlejším zámeckým areálem v České republice. První zmínky o hradu pochází již z počátku 13. století a dnes je nejstarší zachovanou částí hradu válcová útočná a obranná věž s přilehlým Starým palácem.

  Muzeum Jindřichohradecka – muzeum patří mezi nejstarší muzea u nás. Vidět zde můžete například vzácnou kolekci gotických plastik, Ostrostřelecké terče, Landfrasovu tiskárnu a mnoho dalších expozic.

  Muzeum fotografie a moderních obrazových médií – Muzeum v Jindřichově Hradci dlouhodobě spolupracuje s Technickým muzeem v Praze a kromě výstav zde můžete využít fotografických a kopírovacích služeb, navštívit muzeum shop, nebo fotocafé.

  Další památky v Jindřichově Hradci – stará radnice, sousoší Nejsvětější Trojice, mnoho církevních památek a dalších zajímavostí.

Přírodní atraktivity

Husovy sady a městský park v Jindřichově Hradci – park se nachází v centru města, kde jeho vstupní bránu tvoří koruny mohutných kaštanů. Husovy sady byly založeny v 19. století a jsou pečlivě udržovány. Je to příjemné místo na odpočinkovou procházku, nebo odpolední piknik.

Krvavý a Kačležský rybník – přírodní rezervace poblíž obce Člunek chrání ekosystém, kde jsou vhodné podmínky pro hnízdění a shromažďování ptactva. V oblasti se také vyskytují zajímavé a významné rostliny.

Rašeliniště Mosty – přírodní památka poblíž Kunžaku nabízí pohled na zachovalé mokřadní biotopy, především na luční rašeliniště a pobřeží rybníka, kde se vyskytuje mnoho vzácných rostlinných a živočišných druhů a společenstev.

Farma Buk – farma byla založena v roce 2009 a v současné době se zde nachází Zebry bezhřívé, zebry chapmanovy a surikaty.

Veselské pískovny – oblast bývalých pískoven, kde se vyskytují jedinečné a většinou i chráněné druhy rostlin i živočichů. K pískovně patří i lokalita Pískový přesyp, což je téměř hektar velká poušť s jedinečnou faunou a flórou. Nachází se zde 7 km dlouhá naučná stezka, která Vás provede po hrázích těchto bývalých pískoven.

Rašeliniště Kaliště – přírodní rezervace, kde je chráněno luční rašeliniště se vzácnou a ohroženou květenou.

V Lisovech – přírodní rezervace tvořená dvěma rybníčky a okolními mokřadami, rákosy a rešelinnými loukami. Vyskytují se zde vzácní a ohrožení živočichové a rostliny

Aktivní dovolená

Ideálníletní dovolená, kterou můžete strávit na tůrách, na výletech na kole, u vody, nebo na rybách. Jižní Čechy nabízí všechny tyto možnosti. Nekonečné turistické trasy a cyklostezky Vás provedou pro nejzajímavějších místech v okolí, u vody se buď můžete schovat před parnými letními dny, nebo se jen přijet osvěžit po náročném výletu. Pokud by Vám nepřálo počasí, můžete vyrazit do Jindřichova Hradce, kde se nachází aquapark a krytý bazén, nebo bowling. Daleko to není ani do Pelhřimova, kde se nachází pěkné minigolfové hřiště.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990