Ubytování Plešovice v Hájích

Jihočeská obec Plešovice nabízí možnost krásně a pohodově strávené dovolené. Kromě klidu a relaxace si zde můžete užívat i kulturu, historii a sport. Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Plešovicích, určitě nebudete litovat.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Plešovice v Hájích

(kód objektu: 3176)

Lokalita: Jižní Čechy - Plešovice v Hájích
Koupání: 300 m
Maximální počet osob: 4
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Restaurace: 1.50 km
Cena od: 7 980 Kč za týden

Účelně zařízená chata situovaná 300 m od řeky a na okraji lesa v chatové osadě obklopené nádhernou přírodou protkanou turistickými stezkami. Na pozemku u chaty je hostům k dispozici posezení …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

Hrad a zámek Český Krumlov – druhý největší hradní a zámecký komplex v České republice patří k našim nejvýznamnějším a nejnavštěvovanějším památkám. Kromě architektury a umění zde můžete obdivovat i chov medvědů.

Zámek Červený Dvůr – Rozsáhlý areál s hlavní budouvou, přilehlými hospodářskými budovami a parkem je krásným místem pro Váš výlet.

Dívčí Kámen – jeden z mála českých hradů, jehož zakládací listina je dodnes dochována. Z původního hradu zůstaly zachovány části zdiva horního a dolního hradu a části hradebního opevnění. Farní kostel sv. Petra a Pavla – první zmínka pochází z roku 1257. Kostel poté vyhořel a byl znovu postaven v pozdně gotickém slohu.

Keltské oppidum Třísov – opevněné hradiště s terasami, na nichž dříve bývaly chaty řemeslníků. Toto archeologické naleziště se nachází na ostrohu mezi Vltavou a Křemžským potokem. Místo bylo vyhlášeno archeologickou památkovou rezervací.

Rozhledna Kleť – rozhledna Kleť stojí na stejnojmenné nejvyšší hoře Blanského lesa a z rozhledny můžeme obdivovat Českobudějovickou a Třeboňskou pánev, Novohradské hory a značnou část Šumavy mezi Českým Krumlovem a Prachaticemi.

Kostel sv. Víta v Českém Krumlově– gotická stavba pocházející z první poloviny 15. století prošla během své historie několika rekonstrukcemi a přestavbami. Za zmínku stojí především zdobený gotický vstupní portál z roku 1410.

Minoritský klášter v Českém Krumlově – klášter byl postaven v polovině 14. století. V klášteru se nachází chrám Božího těla a kapla sv. Wolfganga.

Židovský hřbitov v Českém Krumlově – hřbitov se nachází nedaleko náměstí. Je obehnán vysokou zdí a vstup na hřbitov tvoří kovaná vstupní vrata, zdobená motivem Davidovy hvězdy.

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích – muzeum patří k nejvýznamnějším kulturním institucím na jihu Čech. První muzejní sbírky byly zpřístupněny veřejnosti na jaře roku 1877 v domě U tří korun vedle městské radnice. Četné dary místních občanů i krajanů v cizině podnítily výstavbu nové účelové muzejní budovy.

Černá věž v Českých Budějovicích – nepřehlédnutelná dominanta města byla se svými 72 metry do nedávné doby nejvyšší stavbou ve městě. V minulosti sloužila jako zvonice a hláska. Z jejího ochozu je nádherný výhled na celé Budějovice a nejbližší okolí. Věž má celkem 5 zvonů.

Hluboká – zámek je ideálním výletním cílem pro milovníky historie. Se svými 140 pokoji a 11 věžemi nabízí několik variant prohlídek, zhlédnout tu můžete přepychové sály, zámeckou kuchyni, podívat se můžete i na vyhlídkovou věž a v zámecké jízdárně můžete vidět expozici jihočeské gotiky a holandských mistrů ze sbírek Alšovy jihočeské galerie. Nechybí zde ani romantický zámecký park.

Přírodní atraktivity

Exkurze s bilologem – exkurze po okolí Českého Krumlova, při které se seznámíte s běžnými i vzácnými, léčivými i jedovatými, ohroženými i invazivními rostlinami. Po cestě Vás čekají i krásné výhledy do krajiny.

Žofínský prales – Žofínský prales je spolu s nedalekým pralesem Hojná Voda nejstarší rezervací na našem území. Ochrana zdejší přírody byla vyhlášena už v roce 1838.

Hojná Voda – tato přírodní památka leží 4 km jihovýchodně od stejnojmené vsi v Novohradských horách. Jedná se o nepříliš rozsáhlý pralesovitý zbytek původního lesního porostu. Najdete zde především buky, ale vyskytují se zde i smrky a jedle.

Vyšenské kopce – národní přírodní rezervace nacházející se v Blanském lese. Je to jedno z nejcennějších přírodovědeckých území v jižních Čechách. Vyšenskými kopci Vás provede naučná stezka, která vás seznámí s chráněnou přírodou a místní faunou a florou.

CHKO Blanský les – krásně zachovalý krajinný celek v podhůří Šumavy. Nachází se zde mnoho cenných lokalit, které se snaží ochránit vzácnou faunu a floru.

Holubovské hádce – přírodní rezervace je součástí CHKO Blanský les a chrání komplex relitktních hadcových borů a vegetace skalních štěrbin hadcových substrátů.

Dívčí kámen – zřícenina původního rožmberského hradu, který stával nad soutokem Křemžského potoka a Vltavy. Kolem zříceniny se pak rozkládá přírodní rezervace a pravěká archeologická lokalita.

Aktivní dovolená

Využijte Vaši dovolenou k aktivnímu odpočinku. Vydat se můžete například na turistické pěší výlety po značených trasách, které Vás zavedou na zajímavá místa, nebo můžete procházet některou z naučných stezek, které se zde nachází. Pokud spíše než pěší chůzi máte radši kolo, je zde nepřeberné množství cyklostezek. V okolí se pak nachází mnoho rybníků, kde je možné rybařit, nebo se koupat.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990