Ubytování Pištín

Pištín je jihočeská obec nacházející se nedaleko obce Zliv. V okolí se pak nachází spousta rybníků, které lze využít ať už ke koupání, rybaření, nebo projížďkám na lodích. Obec se nachází u Českých Budějovic, takže za kulturou a historickými památkami to není vůbec daleko.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Pištín

(kód objektu: 2377)

Lokalita: Jižní Čechy - Pištín
Koupání: 12 km
Bazén:
Maximální počet osob: 5
Parkování: Uzavřené Na pozemku, Garáž
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 120 m
Restaurace: 150 m
Cena od: 6 020 Kč za týden

Dobře zařízená typická vesnická chalupa s bazénem a možností posezení pod pergolou situovaná na klidném místě, v atraktivní lokalitě nedaleko Hluboké nad Vltavou a Českých Budějovic. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

 • Místní památky:

  Farní kostel sv. Vavřince – jde o původně románský kostel, který byl ve 14. století přestavěn do gotické podoby. Na 36 metrů vysoké kostelní věži můžete obdivovat vzácné věžní hodiny. Ty se musí každý den ručně natahovat.

  Lidová architektura – v obci se nachází typické lidové statky, postavené ve stylu selského baroka.

  Pomník obětem 1. světové války – na místní návsi se nachází pomník z roku 1920, který je věnován obětem padlým za 1. světové války.

 • Památky v okolí:

  Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích – muzeum patří k nejvýznamnějším kulturním institucím na jihu Čech. První muzejní sbírky byly zpřístupněny veřejnosti na jaře roku 1877 v domě U tří korun vedle městské radnice. Četné dary místních občanů i krajanů v cizině podnítily výstavbu nové účelové muzejní budovy.

  Náměstí Přemysla Otakara II. V Českých Budějovicích – klenotem Českých Budějovic je jejich historické jádro s množstvím cenných církevních i světových staveb, s gotickými, renesančními a hlavně pak barokními domy a s unikátně zachovaným podloubím.

  Černá věž v Českých Budějovicích – nepřehlédnutelná dominanta města byla se svými 72 metry do nedávné doby nejvyšší stavbou ve městě. V minulosti sloužila jako zvonice a hláska. Z jejího ochozu je nádherný výhled na celé Budějovice a nejbližší okolí. Věž má celkem 5 zvonů.

  Hluboká – zámek je ideálním výletním cílem pro milovníky historie. Se svými 140 pokoji a 11 věžemi nabízí několik variant prohlídek, zhlédnout tu můžete přepychové sály, zámeckou kuchyni, podívat se můžete i na vyhlídkovou věž a v zámecké jízdárně můžete vidět expozici jihočeské gotiky a holandských mistrů ze sbírek Alšovy jihočeské galerie. Nechybí zde ani romantický zámecký park.

  Holašovice – tato vesnice je známá především díky dobře zachovalé lidové architektuře. Domy postavené ve stylu tzv. Selského baroka s bohatě zdobenými průčelími a s vyzdobenými širokými volutovými štíty lákají řady turistů a celá obec je zapsána na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Přírodní atraktivity

Svět – jeden z nejznámějších rybníků v jižních Čechách je o něco starší než Rožmberk a svou velikostí se řadí na 10. místo u nás. Je to velmi oblíbené a vyhledávané rekreační místo.

Rožmberk – Rožmberk je největší český rybník. Byl vybudován v 16. století na řece Lužnici. Hráz rybníka je v některých místech až 55 metrů široká a dosahuje délky téměř dva a půl kilometru.

Bezdrev – třetí největší rybník v jižních Čechách. Je zde významný chov ryb – především kaprů a na březích rybníka se nachazí mnoho rekreačních objektů.

Velký a Malý Tisý – jedna z nejznámnějších a nejvýznamnějších rybničních rezervací v Česku je významná hlavně díky rozsáhlým litorálním porostem na březích rybníků. Je to také významná ornitologická rezervace. Ptáci zdejší lokalitu často využívají jako důležitou migrační zastávku, či shromaždiště před pravidelnými tahy.

Aktivní dovolená

Třeboňsko je krajem rybníků a rybaření, takže pokud jste příznivci této aktivity, budete zde jako v ráji. U rybníka Bezdrev je kromě rybaření i možnost projížďky na loďce. Pokud radši jezdíte na kole, můžete se rozjet po okolí po cyklistických trasách, nebo pokud máte radši pěší turistiku, také si určitě vyberete.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990