Ubytování - Písek

Historické jihočeské město na řece Otavě. Město je významným kulturním, administrativním, dopravním a turistickým centrem oblasti. Město Písek a jeho okolím patří mezi (v našem kraji) nejzajímavější a tudíž i nejznámější místa hodná poznání a snaží se o to, aby se všem návštěvníkům ukázal v tom nejlepším světle a nabídnul jim vše, čím se může pochlubit a zalíbit.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Písek

(kód objektu: 2873)

Lokalita: Jižní Čechy - Písek
Koupání: 2.50 km
Bazén:
Maximální počet osob: 4
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 1 km
Restaurace: 500 m
Cena od: 7 280 Kč za týden

Moderně zařízená chalupa s bazénem, vnitřním krbem, stolním tenisem a pečlivě udržovanou oplocenou zahradou situovaná na klidném místě v okrajové části krásného jihočeského města Písek. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kulturní památky

 • Místní památky

  Kamenný most v Písku – nejstarší dosud stojící kamenný moste v Čechách. Je postaven v gotickém slohu. Na mostě jsou umístěny repliky barokních soch a kříže.

  Hrad Písek – byl postaven ve 13. století v raně gotickém slohu. Založil jej Přemysl Otakar II. Poslední dochovanou částí hradu je bývalý královský palác s rytířským sálem – dnes součást Prácheňského muzea. V tomto muzeu je ojedinělá expozice težby zlata.

  Kostel Narození Panny Marie – se nachází na jižním okraji historického jádra města. Jeho jižní věž se stala symbolem města.

  Kostel Povýšení svatéhé Kříže

  Kostel Nejsvětější Trojice – pozdně gotická stavba ze 16. století. Uvnitř kostela je renesanční kazatelna.

  Putimská brána – Brána je všeobecně známa díky znárodnělé studentské písni „Když jsem já šel tou Putimskou branou“. Baštu před Putimskou bránou zdobí vlající písecký prapor v městských barvách modré a žluté.

  Rozhledna Javorník – Rozhledna s kovovou konstrukcí uprostřed Píseckých hor stojí asi 4 km od centra města mezi lesy v nadmořské výšce 606 m n.m.

 • Památky v okolí

  Zámek Čižová – Renesanční zámek se nachází ve vsi Čížová na Písecku v Jihočeském kraji. Zámek je patrový dvoukřídlý objekt s pozdně renesančním portálem, nad kterým jsou znaky Dejmů a Kateřiny ze Sudic.

  Tvrz Kestřany – 2 zachovalé středověké tvrze a barokní zámek.

  Hrad Zvíkov – Hrad byl postaven za vlády Přemysla Otakara II. Prohlídková trasa v areálu královského paláce je volná, bez průvodce, zaměřená na mimořádně kvalitní architekturu.

  Zámek Čimelice – trojkřídlá patrová budova s arkádovým vestibulem a mansardovou střechou. Zámecké fasády člení pilastry. Zámeckému interiéru dominuje hlavní sál, vyzdobený figurálními nástěnnými malbami z roku 1760, a 2 rokokové sály s tapetovanou chinoiserií. Na zámek navazuje park.

  Velký Kamýk – rozhledna stojí na kopci Velký Kamýk. Vstup na rozhlednu je zdarma.

  Strakonický hrad – Mimo hradu jsou zachovány kostel, pivovar, nádvoří a věž zvaná Rumpál. Nacházejí se zde rozsáhlé národpisné expozice.

Přírodní atraktivity

Písecké hory – Komplex lesů zvaný Písecké hory tvoří členitý hřeben jihovýchodním směrem od města Písek až k údolí řeky Vltavy v délce asi 25 km. Areál Píseckých hor je přírodním parkem a slouží jako příměstská rekreační oblast, především v části nad Pískem jí prochází hustá síť lesních cest, pěšin a stezek.
Palackého sady – sou největším parkem města Písek. Jsou pojmenovány po slavném českém historikovi Františku Palackém, který zde má svůj pomník.
Městský ostrov – ostrov je oázou zeleně sloužící jako místo zábavy, odpočinku a sportu nedaleko historického centra města Písek a je vybaveno minigolfem, dětským hřištěm, venkovním i vnitřním posezením.
Naučná stezka Cesta drahokamů – Přírodovědná stezka je zaměřena zejména na seznámení s geologickou stavbou krajiny, lesnickou činností v oblasti Píseckých hor a s jejich flórou a faunou.

Aktivní dovolená

Pro své jedinečné okolí a přírodní scenérie byl a je Písek často nazýván „městem v lesích“. Město ležící v malé kotlině je obklopeno lesním porostem od východních píseckých hor. Samotná aglomerace i s okolím má poměrně dostatek zeleně, v podobě parků, městských sadů či jiných travnatých ploch. V okolí nalezneme ještě téměř „neposkvrněnou“ flóru i faunu, četné rybníky i jiné vodní plochy. Malebné vesničky a obce v okolí a vlastně celém okrese mohou přilákat pozornost svým typicky jihočeským nádechem. Pro svou mírnou členitost je zdejší oblast vhodná jak pro pěší, tak i pro cykloturistiku, které se tu těší velké oblibě. Městem i okolím vede velmi hustá síť cyklostezek a tras pro pěší turistiku.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990