Ubytování Petříkov

Obec Petříkov, nacházející se v jižních Čechách nedaleko Trhových Svinů, je vhodným místem pro Vaši dovolenou. Nejen, že si můžete užít aktivní dovolenou na kolech, v tomto kraji rybníků si i můžete odpočnout u rybaření, nebo se vydat za historií po místních památkách.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Petříkov

(kód objektu: 593)

Lokalita: Jižní Čechy - Petříkov
Koupání: 18 km
Bazén:
Maximální počet osob: 8
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 1 km
Restaurace: 10 km
Cena od: 11 480 Kč za týden

Komfortně vybavená chalupa s bazénem v atraktivním prostředí jižních Čech. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

Čížkrajice – ve 14. století bývaly samostatným vladyckým sídlem s tvrzí, před rokem 1650 však zpustla. Ves měla velmi dobré opevnění a dodnes zde můžete obdivovat pozůstatky hradeb.

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích – muzeum patří k nejvýznamnějším kulturním institucím na jihu Čech. První muzejní sbírky byly zpřístupněny veřejnosti na jaře roku 1877 v domě U tří korun vedle městské radnice. Četné dary místních občanů i krajanů v cizině podnítily výstavbu nové účelové muzejní budovy.

Náměstí Přemysla Otakara II. V Českých Budějovicích – klenotem Českých Budějovic je jejich historické jádro s množstvím cenných církevních i světových staveb, s gotickými, renesančními a hlavně pak barokními domy a s unikátně zachovaným podloubím.

Černá věž v Českých Budějovicích – nepřehlédnutelná dominanta města byla se svými 72 metry do nedávné doby nejvyšší stavbou ve městě. V minulosti sloužila jako zvonice a hláska. Z jejího ochozu je nádherný výhled na celé Budějovice a nejbližší okolí. Věž má celkem 5 zvonů.

Nové Hrady – hrad, jehož historie sahá až do první poloviny 13. století, nabízí návštěvníkům 3 základní vyhlídkové trasy. Na první si projdete interiéry hradu. Seznámíte se s jeho historií a uvidíte mnoho zajímavých exponátů a uměleckých děl. Druhý okruh Vás provede bytem panského úředníka. Na konci trasy se Vám naskytne krásný pohled na hradní nádvoří a na město. Třetí okruh Vás zavede do hradního příkopu, jednoho z největších u nás.

Trocnov – rodiště Jana Žižky je oblíbeným výletním místem, které leží jen 3 km od Borovan. Obcí vede značený okruh pro turisty.

Technické muzeum Žumberk – muzeum je zaměřeno na elektroniku, elektriku, mechaniku a optiku z 20. – 70. let minulého století. V současné době obsahuje muzejní sbírka kolem 50ti exponátů, ale stále se rozrůstá. Muzeum je otevřeno pouze o letních a velikonočních prázdninách.

Tvrz Žumberk – první zmínky o tvrzi pochází ze 13. století. Později byla renesančně přestavěna a do jejího opevnění byla zahrnuta celá ves. V současnosti je tvrz přístupná veřejnosti a nachází se zde muzeum.

Milníky – v krajině v okolí Trhových Svin se můžete setkat s charakteris­tickými prvky – kamennými milníky z 18. století, které naznačují směr a vzdálenost k nejbližším městům

Svatá Trojice – tento poutní kostel je patrně nejpůsobivější památkou Trhových Svinů. Stavba má tři oltáře, trojici štítů a věžiček a je obklopena šestibokým ambitem se třemi věžicemi. V trojboké kapli se skrývá pramen vody, kterému bývá připisována léčivá moc.

Radnice – první radnice v Trhových Svinách byla zaznamenána již v 16. století, nicméně současná budova radnice pochází z roku 1845. Z původní radnice zbylo jen sklepení a kamenná obruba malovaného znaku ve štítu budovy.

Přírodní atraktvivity

Terčino údolí – přírodně – krajinářský park, osázen mnoha cizokrajinnými rostlinami (mnoho z nich už zmizelo), byl založen v 2. polovině 18. století. Kromě přírody zde můžete obdivovat i krásnou vstupní bránu z roku 1797, nebo empírový lázeňský dům Václavovy lázně ze stejné doby.

Červené blato – přírodní rezervace Červené blato se rozprostírá na jihzápadním okraji CHKO Třeboňsko. Rezervace byla vyhlášena v roce 1953 k ochraně přirozeného rostlinného pokryvu na tomto území.

Brouskův mlýn – národní přírodní rezervace Brouskův mlýn byla vyhlášena v roce 1991 na rozsáhlém území v nivě řeky Stropnice na celkové rozloze 138,20 ha. Hlavním předmětem ochrany je rozsáhlý komplex cenných společenstev vodní, mokřadní a luční vegetace s výskytem mnoha vzácných a ohrožených rostlinných druhů.

Žofínský prales – Žofínský prales je spolu s nedalekým pralesem Hojná Voda nejstarší rezervací na našem území. Ochrana zdejší přírody byla vyhlášena už v roce 1838.

Hojná Voda – tato přírodní památka leží 4 km jihovýchodně od stejnojmené vsi v Novohradských horách. Jedná se o nepříliš rozsáhlý pralesovitý zbytek původního lesního porostu. Najdete zde především buky, ale vyskytují se zde i smrky a jedle. Nachází se zde i vyhlídka.

Třeboňská rybniční soustava – Základ třeboňské rybniční soustavy tvoří rybníky propojené stokami, vybudované podél řeky Lužnice severojižním směrem mezi městy Třeboň a Veselí nad Lužnicí. Tvoří ji Zlatá stoka, Stará řeka, Nová řeka, největší rybník v Česku – Rožmberk, Rožmberská bašta a rybník Svět, okolo kterého se můžete projít po 12 km dlouhé naučné stezce.

Aktivní dovolená

Pokud si rádi zpestříte dovolenou nějakými zajímavými aktivitami, zde máte dostatek možností. Kromě cyklostezek a turistických tras po okolí můžete jít i do okolních lesů, ať už jen na procházku, nebo třeba na houby či borůvky. V okolí je také možnost zajet si na golf, do fitcentra, do sauny, do bazénu, na přírodní koupaliště, nebo třeba na římovskou přehradu.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990